Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Casnicie fara sex..


Recommended Posts

Cred ca s-a inteles gresit ca mi-ar fi dat aprobarea sa fac ce vreau, adica sa am o relatie extra-conjugala. Mi-a zis ca pot da divort daca nu mai vreau asa.. sigur nu i-ar conveni nici sa-l insel.. de felul lui oricum este si mai ales a fost la inceputul relatiei f gelos.

Dar divort nu -mi vine sa dau din multe motive, in primul rand pt ca avem copilul si vreau sa fim toti 3 o familie mai ales pt el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

atunci, macar tu cere un sfat unui psiholog. Nu stiu, zic si eu...

Este evident ca tu ai nevoie de tot" bagajul ", de- asta ai inceput sa privesti la colegul, ca dc aveai acasa tot si nu ma refer doar la sex, nu mai vedeai pe nimeni. Depinde de tine ce vrei: casnicia/ familia sau pe colegul. Simplu. Eu una nu sunt pt aventuri, indiferent cate " justificari" le- as gasi.

Raman la parerea ca ceva este putred. Adica ok, obositi, cu experiente nefericite si care au marcat, dar pana la faci ce vrei, eu nu mai vreau relatii intime, dc nu iti convine, poti divorta.

Adica chestiile astea nu sunt cosere, nu merg de mana cu doriinta lui de a ramane o famile, de a forma in continuare un cuplu, de a continua o casnicie...se contrazice!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ciudat...ca accepta atat de usor ideea divortului.

adica e constient de faptul ca aveti o problema si nu vrea deloc sa faca ceva in privinta rezolvarii acesteia ? prefera sa piarda familia, sa traumatizeze copilul, pentru ca...? pentru ce, de fapt ?

nooo, e altceva la mijloc. timpul va dezvalui ce anume.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai e ceva,nimeni nu va stie exact situatia si viata,desi ai primit multe sfaturi sau pareri aici,cel mai bine dupa ce discuti cu el urmeaza-ti instinctul,pe noi femeile ne ajuta mult instinctul,tu iti cunosti cel mai bine barbatul...daca te iubeste,TREBUIE  sa ii pese si de nevoile tale,sunteti un cuplu,rezolvati impreuna,explica-i si lui asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aha ce-mi place... hai sa inversam rolurile ca e plin pe aici.

Ea sotia si mama nu mai vrea sex decat foarte rar, ideal deloc. E obosita stresata Nu vrea divort  e ok ca si mama ca si sotie mai putin sexul.

El sotul are rabdare cat are dar  la un moment dat dat spune " mai frate asa nu mai merge" In plus apare o ea colega care incepe sa-i placa.

 

Acum reiau sfaturile de mai sus pentru el

 

 

"TREBUIE  sa ii pese si de nevoile tale,sunteti un cuplu,rezolvati impreuna,explica-i si ei asta.".

 


 

"ciudat...ca accepta atat de usor ideea divortului.

adica e constienta de faptul ca aveti o problema si nu vrea deloc sa faca ceva in privinta rezolvarii acesteia ? prefera sa piarda familia, sa traumatizeze copilul, pentru ca...? pentru ce, de fapt ?
nooo, e altceva la mijloc. timpul va dezvalui ce anume."

 


 

"Este evident ca tu ai nevoie de tot" bagajul ", de-asta ai inceput sa privesti la colega, ca dc aveai acasa tot si nu ma refer doar la sex, nu mai vedeai pe nimeni."

 

"Raman la parerea ca ceva este putred. Adica ok, obosita, cu experiente nefericite si care au marcat, dar pana la faci ce vrei, eu nu mai vreau relatii intime, dc nu iti convine, poti divorta. 

Adica chestiile astea nu sunt cosere, nu merg de mana cu doriinta ei de a ramane o famile, de a forma in continuare un cuplu, de a continua o casnicie...se contrazice!"

 


 

Sa continui?  [:)] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg de ce a trebuit sa astepti sa apara colegul de la serviciu ca sa-ti pui niste semne de intrebare.

 

Ori vrei vreo validare a unei relatii extra-conjugale (nu stiu de la cine, de la sot, de la cei din jur, de la noi de pe forum)?

 

Cand ceva nu merge in cuplu (si nu mai trebuie explicat ca nu merge.,...ca asta ai spus-o si tu), cauti solutii sa se remedieze. Dar din punctul meu de vedere faptul ca ai asteptat atat si consideri colegul de la serviciu ca supapa ce-ti va rezolva problemele ma face sceptica ca tu ai vrea de fapt sa rezolvi problema cu sotul tau.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aha ce-mi place... hai sa inversam rolurile ca e plin pe aici.

Ea sotia si mama nu mai vrea sex decat foarte rar, ideal deloc. E obosita stresata Nu vrea divort  e ok ca si mama ca si sotie mai putin sexul.

El sotul are rabdare cat are dar  la un moment dat dat spune " mai frate asa nu mai merge" In plus apare o ea colega care incepe sa-i placa.

 

Acum reiau sfaturile de mai sus pentru el

 

 

"TREBUIE  sa ii pese si de nevoile tale,sunteti un cuplu,rezolvati impreuna,explica-i si ei asta.".

 


 

"ciudat...ca accepta atat de usor ideea divortului.

adica e constienta de faptul ca aveti o problema si nu vrea deloc sa faca ceva in privinta rezolvarii acesteia ? prefera sa piarda familia, sa traumatizeze copilul, pentru ca...? pentru ce, de fapt ?

nooo, e altceva la mijloc. timpul va dezvalui ce anume."

 


 

"Este evident ca tu ai nevoie de tot" bagajul ", de-asta ai inceput sa privesti la colega, ca dc aveai acasa tot si nu ma refer doar la sex, nu mai vedeai pe nimeni."

 

"Raman la parerea ca ceva este putred. Adica ok, obosita, cu experiente nefericite si care au marcat, dar pana la faci ce vrei, eu nu mai vreau relatii intime, dc nu iti convine, poti divorta. 

Adica chestiile astea nu sunt cosere, nu merg de mana cu doriinta ei de a ramane o famile, de a forma in continuare un cuplu, de a continua o casnicie...se contrazice!"

 


 

Sa continui?  [:)] 

asa, si?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...