Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Casnicie fara sex..


Recommended Posts

pai da Marius, dar la niciuna nu trec 2 ani! de cand...nada, pe acel plan. Macar o data pe luna si tot semnezi condica :P si nimeni nu zice : am incuiat pravalia, vreau sa ramanem impreuna, dar dc tu nu vrei, accept. Zicem si noi ca ne doare capul...adica se suspenda sedinta ori se amana pana la o data convenabila ambelor parti...nu isi ianimeni jucariile de la spatiul de joaca. :P

 

Mie mi- a placut aia cu sa il asigure ca ea se protejeaza:)))) de parca" crema" unei sarcini, 9 luni si alaptat le va duce el:))) iar el oricum saracu, o fi minor, ca nu a auzit de protectie...Biencutza sa nu te superi, dar ai fost simpatica tare, am trait sa o aud si pe asta: femeia sa il protejeze pe sotul traumatizat, inspaimantat, whatever, de o eventuala sarcina:)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

pai da Marius, dar la niciuna nu trec 2 ani! de cand...nada, pe acel plan. Macar o data pe luna si tot semnezi condica 

 

Asa zici tu? Cine traseaza intervalul " macar o data pe luna" ca fiind cel normal sau macar acceptabil? Poate omul vrea o data la 2 luni sau 5 luni sau 12 luni. Cate femei nu spun "ohhh nu am chef si gata,  nu pot, nu merge... imi pare rau pentru sot dar nu am ce sa fac". Eu am citit aici de foarte multe ori exact situatia aceasta. Si pe nici una nu am vazut-o sa spuna "ai o problema dom'le cum sa  nu faci sex, precis ai pe altul de aia nu poti e ceva putred la tine".

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai zic asa pt ca asa este. Una e sa fi obosita, ambii sa fie obositi, alta e sa zica si sa faca precum zice, "magazinul s- a inchis( de doi ani), va rugam circulati." Ce zici tu este cel mult! inventar ori reamenajari :))) 1 luna a fost cu titlu exemplificativ, ca si curatenia generala :P

si da, in general barbatul e diferit de femeie, caci la el magazinul e maxim in inventar pt motive ca e mai mult mort decat viu :)) , grave probleme de sanatate, ft grave corelate cu o constientizare a acestora, insotite de o frica de moarte mai mare decat pofta de giumbuslucuri erotice. Altfelul, e cu cantec ac nu mai vrea sa presteze. Desigur, mai e optiunea unor motive de ordin religios,dar ne cazul, ca cica el ar vrea sa ramana casatorit.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

marius, pierzi din vedere cateva aspecte esentiale : in cazul femeilor, dorinta de sex e conditionata de multe aspecte, totul trece mai intai prin creier. foarte rapid se poate ajunge la acel cerc vicios al frustrarilor/nemultumirilor pe diferite teme (subiective sau obiective, reale sau imaginare), pofta de sex e diminuata sau dispare de tot, apar resentimentele, discutiile si reprosurile cu partenerul, neintelegeri si conflicte, dorinta de sex ajunge la minus infinit si tot asa.

 

au fost atatea emisiuni pe tema asta, la oprah, cu laura bergman, incat chiar nu are rost sa repet aici diversele teorii sau cazuri prezentate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exact Corina, la noi de obicei dc nu sunt spuse motivele, sunt sesizabile pt partener dc ii pasa. Dar le zicem noi lor ce ne doare de obicei( mai ales reprosurile :))) ); nu vorbesc de cazurile cand pur si simplu ocazional nu ai chef si ca sa nu superi, te fofilezi cumva, desi eu prefer sa fiu sincera.

Cand nu mai zici ce te doare e grav pt relatie.

Dar sa zici ca nu mai vrei ( niciodata ) tam- nesam, oricat de putin ti- ar pasa/ ai simti nevoia de...nu cred ca este in regula. Si cum ramane cu afectiunea unuia pt celalalt? Caci nu vorbim de batrani, pana si ei inca, dar na! zic ca atunci te astepti sa nu mai te tina, sa nu mai vrei...vorbim de un cuplu la 30 si un pic de ani! Si unde suntt deciziileluate de comun acord, asa cum e firesc intr- o familie, cuplu? Caci aici este ceva unilateral...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate sunt eu astazi mai "ciufuta", si inteleg pe dos, dar mie mi se pare ca tu parca ceri sa ti se spuna daca e sau nu o.k sa ai o aventura cu colegul care te atrage.

Eu cred ca nu e si nu o sa fie pana nu afli care este problema sotului.Adica este cazul sa lamuresti problemele, nu inteleg cum ai lasat sa treaca 2 ani si sa fi in ceata.

 

Poate e o problema medicala si atunci mers la medic, faci tot posibilul sa il convingi sa mearga, daca tot spui ca "e sot si tata foarte bun", ar fi cazul sa se gandeasca la faptul ca are responsabilitatea sa fie alaturi de copilul lui cat mai multi ani si asta include si sa aiba grija de sanatatea lui.

 

Daca e o problema psihologica de orice natura , iarasi trebuie sa faceti ceva, gasit un psiholog, cel mai bine un sexolog, pentru ca daca tu simti nevoia sa ai o aventura nu vad unde mai este loc de familia fericita pe care o prezinti.

 

Sunteti doar doi parinti care cresc copilul, dar voi nu mai sunteti un cuplu.

 

Eu nu vad ok modul lui de comportament, adica daca are o problema si problema aceea nu are legatura cu tine, de ce nu spune, de ce te lasa sa te framanti cautandu-ti defecte sau greseli.

Nu e corect fata de tine, nu e corect fata de voi ca si cuplu si nici fata de el nu este corect.Daca are anumite probleme legate de dorintele de natura sexuala ar trebui sa faca ceva sa le rezolve.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai e obosit mi e clar? Munceste pana cade din picioare. De unde chef de sex? Poate face o dat pe luna ca sa inghita vorbele. Na uite sex hai repde 15 minute ok gata? Acum vreau sa dorm ca maine iar sunt la serviciu si pentru voi. Ajuta cu ceva? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

marius, pierzi din vedere cateva aspecte esentiale : in cazul femeilor, dorinta de sex e conditionata de multe aspecte, totul trece mai intai prin creier. foarte rapid se poate ajunge la acel cerc vicios al frustrarilor/nemultumirilor pe diferite teme (subiective sau obiective, reale sau imaginare), pofta de sex e diminuata sau dispare de tot, apar resentimentele, discutiile si reprosurile cu partenerul, neintelegeri si conflicte, dorinta de sex ajunge la minus infinit si tot asa.

 

au fost atatea emisiuni pe tema asta, la oprah, cu laura bergman, incat chiar nu are rost sa repet aici diversele teorii sau cazuri prezentate.

Ca stii tu ce e in capul unui barbat... Ai vazut emisiuni unde au vorbit barbatii? Nu. Au vorbit femeile despre ce cred ele ca este in capul sau sufletul unui barbat. Si daca ar fi vorbit un  barbat se poate generaliza? Nu. Ar fi fost un caz particular. Asa ca teoriile astea ma lasa rece.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...