Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Casnicie fara sex..


Recommended Posts

Pai e obosit mi e clar? Munceste pana cade din picioare. De unde chef de sex? Poate face o dat pe luna ca sa inghita vorbele. Na uite sex hai repde 15 minute ok gata? Acum vreau sa dorm ca maine iar sunt la serviciu si pentru voi. Ajuta cu ceva?

 

Nu cred ca asta e un motiv, e obosit de 2 ani, nu au fost zile in care sa nu cada din picioare de oboseala, nu au avut nicio sambata sau duminica in doi ani in care el sa stea in picioare? (emoticon care ranjeste).

 

Cum sa stai doi ani langa o femeie si sa nu simti nimicuta, nimicuta?

 

Nu cred in ruptul capului asta, cum spune ardeleanul"asa ceva nu exista sau or ii ceva , ori mere undeva ".

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si al meu munceste ft mult (si se indreapta spre 50 de ani), dar nu refuza sa faca sex zicand ca e obosit. La noi se intampla aproape zilnic, depinde de cheful meu, pt ca el are chef oricand [:)]

 

Chiar am vazut un reportaj la nemti unde se mentiona ca media in Germania e de 2 ori / saptamana. Deci daca deja au trecut 2 ani, e ceva ciudat. Eu una as lua problema in mana si as discuta cu el, chiar daca nu vrea. Ca e de natura fizica, psihica sau mai stiu eu de care, numai o discutie in 2 poate face aici lumina. Ceea ce presupunem noi nu cred ca te poate ajuta sa rezolvi problema.

 

Multa bafta !

 

Mihaela

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

marius, nu la asta ma refeream. era vorba despre motivele expuse de femeile care ajunsesera sa refuze pur si simplu sa mai faca sex cu sotii/partenerii lor, din varii motive.

pentru multe, era o metoda prin care isi "pedepseau" partenerul, pentru ca acesta nu ii satisfacea anumite standarde/cerinte/dorinte/pretentii/necesitati/placeri.

 

alteori, motivele erau doar in imaginatia femeii respective, credea ca are un corp urat, ca partenerul ar putea fi dezamagit/dezgustat de aspectul ei fizic, asa ca faceau sex extrem de rar, cu lumina stinsa sau pur si simplu nu mai acceptau deloc sa faca sex cu el.

 

in alte emisiuni, povesteau barbati care isi inselasera sotiile/partenerele, in aventuri "de-o noapte" (sau mai multe), pentru ca, desi isi iubeau jumatatea, nu se mai simteau deloc atrasi fizic de aceasta, nu mai faceau sex cu ea, pentru ca nu aveau parte de admiratia, atentia, complimentele, aprecierile si cuvintele magulitoare, pozitiile noi de sex pe care amantele le ofereau cu generozitate. partenera ii scotea in evidenta defectele, il cicalea continuu sau il ignora cu desavarsire, ca pe o mobila din casa, pe cand amanta - ii ridica in slavi calitatile (reale sau imaginare), ii gadila orgoliul masculin si ii indeplinea nu's ce fantezii sexuale.

 

fiecare vorbea asadar despre ce simtea si de ce a procedat asa.

 

consilierea de cuplu i-a ajutat pe fiecare in parte sa-si exprime sentimentele, sa inteleaga unde a gresit, sa acorde mai multa atentie si respect partenerului, sa-si inteleaga reciproc nevoile si dorintele, samd.

 

sunt atatea femei, care dupa job trebuie sa rezolve singure, fara ajutor, o gramada de treburi casnice (unele obositoare, altele enervante de-a dreptul), sa se ocupe si de unul sau mai multi copii, iar cand partenerul vine ca o floricica de la munca/bere cu baietii/meci, dornic de o partida de sex, femeii respective ii vine sa-i trosneasca una intre ochi, pe principiul "@%**^&$, eu ma spetesc singura cu toate alea, de mi-a trecut os prin os de azi-dimineata, si tie iti arde de caluteala ?? sa pui mana sa m-ajuti nu esti in stare, zici ca esti obosit sau n-ai timp, dar de calutit ai chef, ha ? ia mai pune-ti pofta in cui, musiu, azi esti taiat de la portie, poate si maine sau toata saptamana/luna asta, daca asa vreau eu, sa te inveti minte si sa-ti bagi mintile in cap ". iar el, floricelul, se ofileste brusc si nu intelege cu ce-a gresit, ca doar n-a cerut luna de pe cer, a vrut si el o amarata de caluteala si acum e pedepsit prin taierea portiei...

 

sa ridice mana sus cine a trecut macar o data in viata prin scenariul de mai sus !!!

 

glumeam, desigur. (mai, unde-s emoticoanele, ca nu le gasesc neam ?!?)

 

insa e un scenariu perfect plauzibil...sau se intampla mult mai des decat stim sau ne imaginam noi...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu l- as anunta ca ma atrage alt barbat. Si ca mi- ar place sa ii dau buna ziua din cand ina cand. In acelasi timp, desi eu as prefera sa formam in continuare o familie frumoasa si fericita, dc lui nu- i convine sa merg la " colegul", e liber sa divorteze.

Fix cum ti- zis- o el, nu? poate ca va intelege ca decizia lui poate da nastere unor urmari...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De acum incolo cand vin acasa de la munca o sa ma uit dupa fiecare usa si pe sub pat, sa nu ma(mai) spioneze cineva si apoi sa ma parasca pe net ca sunt rea cu barbatu'.(ranjet)

 

 

CorinaDani, te cunosc de undeva...sau tu pe mine? Cooperativa "Ochiu si timpanu"?(rad in hohote).

 

 

Asta e cu totul altceva, una e sa il pedepsesti cateva zile alta e ce povesteste autoarea aici.Aici sunt probleme care nu se pot rezolva decat daca ambii sunt deschisi si isi spun problemele.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

elyda, din cate stiu eu, nu ne cunoastem :-))))

 

am vrut sa inviorez putin atmosfera, pana mai scrie autoarea topicului, inca nu are 10 mesaje sa iasa de sub moderare si dureaza pana apare ce scrie, daca o fi scris ceva intre timp.

 

gluma, gluma, dar scenarii de genul asta, variatiuni pe aceeasi tema, pot duce la instalarea acelui cerc vicios despre care vorbeam intr-un mesaj anterior, pur si simplu creierul femeii se seteaza "fara sex, ca nu meriti aceasta favoare".

 

daaar...am deturnat complet firul discutiei, sa revenim la subiect...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa inversam  rolul - si se si potriveste.. aproximativ...

 

El vine rupt de la serviciu, acasa se apuca si de treburile din casa, mai se ocupa si de copil si seara cand nevasta vrea caluteala el spune 

 

" eu ma spetesc singur cu toate alea, de mi-a trecut os prin os de azi-dimineata, si tie iti arde de caluteala ?? sa pui mana sa m-ajuti nu esti in stare, zici ca esti obosita sau n-ai timp, dar de calutit ai chef, ha ? ia mai pune-ti pofta in cui, musiu, azi esti taiata de la portie, poate si maine sau toata saptamana/luna asta, daca asa vreau eu, sa te inveti minte si sa-ti bagi mintile in cap ". iar ea, floricica, se ofileste brusc si nu intelege cu ce-a gresit, ca doar n-a cerut luna de pe cer, a vrut si ea o amarata de caluteala si acum e pedepsita prin taierea portiei..."

 

Perfect valabil. Omu munceste de-i sar capacele. Desigur eu am adaptat scenariul la cel expus de tine de aceea am spus aproximativ - ce nu am de unde sa stiu c e e la omul asta acasa.

Dar uite madame ce bine se potriveste cand el barbatul nu vrea caluteala.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da mai marius, dar el de doi ani sta asa, cunoaste prea bine problema, dar nu face nimic, nu accepta discutii, in schimb ofera solutia - sa bage ea divort daca nu-i convine situatia actuala ?!?

 

cum naiba, tata si sot ideal, insa intr-o clipa e dispus sa dea cu piciorul familiei, copilului, realizarilor comune (materiale si nu numai), doar pentru ca nu vrea sa accepte ca are o problema si trebuie gasita o solutie ? nu stiu, eu nu pot sa inteleg o astfel de gandire, daca e sa ne luam strict dupa cele scrise de dora...ca realitatea o fi alta, nu neg, sunt multe detalii pe care nu le stim, daca dora vrea sa le dea ok, daca nu - la fel de ok, e dreptul ei sa scrie exact cat si ce vrea, nu trebuie sa-si expuna viata pe aici. la fel, nu avem de unde sa stim cum se vad lucrurile din punctul lui de vedere...

 

situatia e trista. si la mijloc mai este si un copil, a carui viata poate fi data peste cap atat de usor, intr-un timp atat de scurt...

la ce-i foloseste sotului faptul ca se speteste muncind, daca nu se poate bucura pe deplin de tot ceea ce inseamna o familie ? inseamna, poate, ca familia nu este ceea ce isi doreste sau ce isi imagina el, de aceea lasa lucrurile asa cum sunt, in speranta ca dora va face primul pas pentru a iesi din casnicie...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...