Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Plange tare cand plecam de acasa.


Recommended Posts

  • Răspunsuri 30
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si a mea a plans cand era mica cand plecam de acasa, am avut-o de la 2 luni dar s-a obisnuit repede ca e casa ei si ca e safe in cusca si n-a mai plans. Cand mergeam pe la parintii sotului, luam si cusca cu noi si se vaita mama mama cand plecam si o lasam acolo cateva ore. Stia ca nu e casa ei desi statea safe in cusca. Dupa un timp a invatat ca e safe si daca sta acolo.

Anca, se va obisnui, subscriu si eu la mesajele sa ii lasi jucarele cand pleci de acasa. E de putin timp la voi, se va obisnui.

Felicitari pentru noul membru al familiei [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Dragii mei, blanosul meu s-a obisnuit. Azi dimineata nici nu s-a ridicat de jos cand m-a vazut la usa. E baiat mare!

E un zapacit, atractia parcului. Daca are o sticla de plastic, face spectacol. V-as pune o poza, dar nu stiu cum sa fac.

 

Va multumesc pentru sprijin!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

al meu tot mai plinge cad il lasam acasa singur....si nu stim ce sa mai facem.

 as vrea sa-l las liber in curte,sa nu-l mai pun in cusca,  dar plange si deranjeaza vecinii, are un fel de latrat specific cand plecam, ff ascutit.

ieri am cumparat un Sonic, care cica la latrat transmite niste "unde, sonice" care nu-i plac...dar tot nu vad ca a facut diferentza, azi de dimineatza tot a latrat .

http://www.petsmart.com/product/index.jsp?productId=12281454&f=PAD%2FpsNotAvailInUS%2FNo

 

 

 

nu conteaza ca ne jucam cu el, ca alearga pana  plecam, cum aude masina...e jale...sta langa usa si latra-plange.

in restul zilei, nu avem problema cand suntem acasa....sta afara liber, alearga, doarme...se joaca...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

michelle, ai incercat sa-i lasi ceva de ros, ca sa lucreze vreo ora si pe urma eventual sa adoarma ?

Sora mea are problema cu latratul , catelusa ei are deja 2 ani si a avut probleme cu vecinii. Nu a reusit sa rezolve si a inceput sa o duca dimineata la o "gradinita de caini" si sa o ia dupa-amiaza cand vine acasa, ca sa evite reclamatiile (locuieste in Germania).

E Husky, astia sant cunoscuti ca urlatori ...dar ea nu cunostea prea bine rasa cand a luat-o...

 

Ingrid si Cristi 10 ani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...