Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Amorteala la mana stanga


Recommended Posts

Multumesc pentru rapsunsuri.

Asa ca prime investigatii se pare ca este de la cum tin telefonul.Cum a spus si cineva mai sus,cu capul inclinat spre stanga.Fac asta de mai multe ori decat imi dau seama.O sa ma mai duc saptamana viitoare sa fac mai multe analize.Oricum,dupa ce nu mi-am mai solicitat mana astea doua zile,sunt mai bine.Nu ma mai doare,nu mai e asa amorita.Simt doar in varful degetelor niste furnicaturi.

Oricum,o sa tin cont de ceea ce am citit aici.Asa e,port geanta pe partea stanga asa ca o sa incerc sa o tin pe dreapta.La munca am cerut deja sa mi se dea casti pentru cele patru ore de rapsuns la telefon.De fapt,ceilalti colegi au casti dar eu am un calculator mai slabut si nu imi suporta un program necesar.Dar am pus piciorul in prag si le-am spus de problema si de luni o sa am si eu alt birou si calculator si tot.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Inainte de a ajunge la neurolog poate ca e mai bine sa mergi sa-ti faci electomiografia pt.a afla cum stai cu functionalitatea nervilor   ,amorteala poate sa vina de la tunel carpatin(nu stiu daca se spune corect in limba romana)care e un sindrom f.cunoscut in occident sau cotul tenistului care este o inflamatie a tendoanelor ,care este f.des intilnit daca ai un loc de munca unde esti nevoita sa faci multe miscari repetate .

 

 

asa se numeste pe romaneste? am mai aflat ceva nou.  [il]

medicul neurolog recomanda testul de care spuneai, la noi se fac in cabinetele neurologice astfel de teste. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am mai fost la un consult si mi s-a spus ca este boala celor care lucreaza la birou,vazari,etc.Deci este de la cum imi solicit mana si de la cum tin telefonul.

Am observat si eu asta pentru ca in weekend nu m-a mai durut si era mai bine mana,mai simteam niste furnicaturi doar in varful degetelor.Ieri,dupa o zi de munca,ma durea mana foarte tare si iar era amortita.Deocamdata mi s-a dat sa fac o cura de calciu si magneziu de zece zile si sa revin dupa sa vedem daca sunt imbunatatiri.

La munca tot insist pe castile alea dar se pare ca e tare greu sa fiu si eu ascultata [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...