Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Asta nu e MODA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 176
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

bine, dar astea sunt metafore, nu trebuie luate mot-a-mot. mie mi se par bune, cel putin cele cu ranjetul mi se par destul de clare: o ironie la adresa societatii de consum moderna: zambet larg - fortat si branduri. 

 

tre' sa intelegeti ca unei colectii de absolvire i se cere sa fie cat mai artistica si mai conceptuala.  tre' sa fie o opera de arta. nu se cere deloc sa fie purtabila. daca esti destul de creativ incat sa poti sa traduci o idee in vesmant si sa mai aibe si impact, o sa poti si sa lucrezi printre negrii care creeaza la zara, nu e nicio indoiala. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai ca daca nu venea Portocalia sa ne scoata din intunericul in care ne aflam cu toatele nu pricepeam cum e cu metafora  [alcool]

mi se pare ca ne jignesti intelectul, ma'm! ne-am dat noi seama inainte sa ne informezi tu.

 

creatorii astia de moda se intrec in idei care mai de care mai ushchite pt ca...pot. 

 

treaba e ca lumea nu se imbraca cu figuri de stil, avem tot dreptul sa facem misto de caricaturile astea care numai fashion nu se cheama.

avem voie sa ne ridem, nu?

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...