Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Programe radio-tv


Recommended Posts

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ar fi ideal sa ai o antena de satelit cu toate "accesoriile" (receiver si ce mai e) dar in general, conf. contractului de inchiriere, nu o poti instala fara acordul proprietarului![:p] Care acord a fost refuzat in 2 cazuri din 3 - din ce stiu eu![;)] Radio - poti sa asculti on line Radio Contact sau Romantic. Acum eu ma consolez ca neavind TV in romana, mai fac progrese la germana - deci vezi si tu jumatatea plina![;)][:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Numai prin internet : [url][/url]www.tvr.ro [url][/url]www.antena1.ro [url][/url]http://www.protvintl.com/tv.asx Radio Romania International ( real player ) [url][/url]http://www.rri.ro/rams/audio2.ram radio Romantic ( real player ) [url][/url]http://encoder1.rdsnet.ro/romantic/romantic.ram Vizionare placuta ![:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In principiu nu ai voie sa-ti pui antena parabolica.E asa cum zice Ela.Dar poti obtine de la institutia pentru straini (sau unde sunteti voi inregistrati...), spre exemplu in München de la KVR, o aprobare cum ca esti strain si ai dreptul sa receptionezi si sa urmaresti programele TV din tara ta, si atunci ai dreptul la antena. Pana una-alta, tot internetul ne salveaza.La www.ziare.com, gasesti o multime de link-uri pentru radiouri romanesti.Multe dintre ele transmit live pe net (Contact, Romantic, Profm etc).Tot pe net mai poti vedea Observatorul (inregistrat)al Antenei 1 sau cate ceva de la TVR.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa nu ai voie sa-ti pui antena parabolica??? Asa ceva nu exista!! Eu prind ProTv international si TVR international in Germania cu ajutorul unei antene parabolice (chiar numai de 80 cm) si pot sa va spun ca merita investitia asta si ca sint tare multumita de calitatea receptiei si de tot. Va rog nu mai bagati spaima in oameni cu interdictii aiurea. V-am pupat! kika
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kika, ma bucur ca ai aparut![:)]Chiar ma intrebam pe unde esti... Referitor la antena parabolica, sa stii ca nu vorbesc prostii!In contractul nostru de inchiriere scrie clar ca NU avem voie sa ne punem antena.Si mai stiu o multime de persoane in aceeasi situatie. Oricum bine ca am gasit solutia.Asa cum spuneam mai sus, cu o aprobare de la KVR se rezolva![^]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kika, bine ai venit! Ce ti-a luat atata????[:p] Si nu sperii lumea - nu stiu de cand esti tu p-aici, dar noi anul trecut am venit si o data cu noi inca vreo 30 pe care-i stim (c-or mai fi si altii [;)]) si la toti e aceeasi interdictie - scrie in contractul de inchiriere! Acum eu nu zic ca e imposibil, sigur depinde si de proprietar (al nostru sigur n-ar fi de acord [:p]) si oricum e de tinut minte ce a zis Camelia si de verificat ce zice Papadie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...