Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

copii dismaturi


Recommended Posts

Sabina, copii dismaturi inseamna copii nascuti la termen, cu mai putin de 2,500 kg, asa ca Sofia nu este copil dismatur, asa e ea, mai mititica... Si de recuperat, a recuperat bine, uite Adélie s-a nascut cu 3 kg si acum, la 8 luni jumate are 7,200 kg. Vad ca de cind ii diversific mincarea parca ia mai bine in greutate decit cind era doar pe laptic matern... @+...[harp] Otilia & La Adelita [bibe]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns
da mai Otilia..Alex creca a citit mama si copilu'. La 4 luna sha dublat-o si la 1 an sha triplat-o. O fi citit el da' creca na terminat cartea, ca pe undeva scria ca astia dismaturii isi tripleaza greutatea mai devreme, hmhmhmhmhm. Ma.....ei sa fie sanatoshi! (si noi pe langa ei) :o) Luizax - karkotash shef!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Luizax
da mai Otilia..Alex creca a citit mama si copilu'. La 4 luna sha dublat-o si la 1 an sha triplat-o. O fi citit el da' creca na terminat cartea, ca pe undeva scria ca astia dismaturii isi tripleaza greutatea mai devreme, hmhmhmhmhm. Ma.....ei sa fie sanatoshi! (si noi pe langa ei) :o) Luizax - karkotash shef!
[:D] Bine c-a citit-o!!! Adélie de-abia la 6 luni si-a dublat-o, adica a ajuns la 6 kg... Iar la un an triplare... hmmm, asta n-o sa vedem, ar insemna sa faca 9 kg la un an si suntem cam departe... @+...[harp] Otilia & La Adelita [bibe]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, asa e , nu e dismatura! Doar ca citind despre mititei am bagat-o si pe Sofia in seama! Problema mea nu e greutatea, ci inaltimea.La 6 luni 63 de cm mi se pare cam putin.Mai e cineva asemanator? Nu prea cred... Dar de cand cu diversificarea n-am observat o mare schimbare, dar n-au trecut decat 2 saptamani.Si noi suntem cam departe de triplare... Sabina & Sofia Galagia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana s-a nascut exact la 40 sapt. si a avut 2500g si 51 cm, iar la un an avea 9300 g. Cat am fost insarcinata cu ea medicul nu imi spunea decat sa mananc mai mult, nu mi-a dat nici o explicatie de ce bebe era asa mic. Cand am fost insarcinata a doua oara, cu Matei, doctorita a spus ca probabil in timpul primei sarcini fluxul de sange din arterele care alimentau placenta a fost prea mic, si de aceea copilul nu a fost bine hranit. Oricum tema ei a fost ca al doilea copil al meu sa fie peste 3000 g si tare m-a mai stresat cu ecografii doppler si analize. Dar a reusit. Matei a avut 3050 g! dori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...