Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Vaccinare facultativa


Recommended Posts

quote:
Originally posted by mumulina
pliz, pliz, faceti-mi si mie o lista cu vaccinurile care nu sunt incluse in schema de vaccinare (adica alea neobligatorii) si pe care voi le considerati necesare copiilor vostri, ca vreau sa discut si eu cu medicul pediatru. multumesc mult de tot alina,don'soara Alex si bb Teo
Daca ai carnetel de vaccinare vezi ca sunt trecute acolo (cred ca pe ultima pagina). Pentru orice eventualitate uite ce am facut noi: ROR (Priorix produs de Glaxo..) HIB (Hiberix acelasi producator) varicela (Varilrix idem) vaccinul impotriva hepatitei l-am amanat pentru anul viitor deoarece bb nu merge inca in colectivitate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Gabriela, la Varilrix copiii mei nu au avut nici un fel de reactie. Eu le-am facut la 2,4,6, si 18 luni un vaccin frantuzesc numit Pentacoq, care este de fapt Tetracoq-ul care se gaseste in farmacii + Hemophilus. Catinca(4 ani) a avut o usoara reactie la 18 luni, adica nu prea a mincat vreo 2 zile dupa el si a fost mai bleguta. celui mic inca n-am apucat sa i-l fac pe cel de 1 an jumate, dar la primele 3 vaccinari nu a avut reactie. Catincai i-am facut Trimovax, nu RoR...pe vremea accea nu exista Priorix si a facut o forma usoara de oreion, putina febra si s-a umflat putin in obraji, dar a tinut vreo 3 zile toata povestea. Peste o luna Tudor (1 an si 3 luni) e programat la Priorix..o sa vad cum este.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...