Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

raspuns de la teora


tinatache

Recommended Posts

Am intrebat care-i treaba cu comenzile in strainatate si uitati ce am primit: Pentru a comanda carti din Germania , conditiile sunt urmatoarele : - efectuati comanda prin libraria virtuala www.teora.ro si completati fdormularul de comanda cu adresa din Germania; - veti primi imediat un prim email de confirmare cu datele completate de catre dumneavoastra; - veti primi in maxim 24 de ore un al doilea mail cu suma in EURO pe care trebuie sa o achitati. Suma exprima pretul cartilor+taxele postale+taxele vamale, precum si contul si banca unde trebuie sa transferati banii; - pretul cartilor este acelasi , transformat in EURO sau USD; - pretul transportului este de aproximativ 7USD/KG; - Taxele vamale = 30 USD, numai daca suma totala depaseste 100 USD; - expedierea se face dupa ce banca noastra confirma ca a incasat banii transferati; - expedierea dureaza 10 -15 zile.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu v-am zis mai demult c-am comandat din greseala la ei o antologie "Fratii Grimm"...pe adresa mamei[:D]...In 3 zile i-a venit pachetul si s-a dus s-o ridice;n-a platit nimic in plus fata de pretul cartii.30 $ taxe vamale?hmm...mai bine scriu eu cartea aia..Le comand pe adresa din tara si le-oi lua eu la vara cind ma duc.. [img]http://www.stopstart.fsnet.co.uk/mica/monksit.gif[/img] Irina & Veve cea cumintzica foc![:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Taxele vamale se aplica doar daca totalul comenzii depaseste 100 USD, asta inseamna cam 3 milioane jumate, nu mai stiu cat e dolarul acuma. Insa trasnportul s-ar putea sa ajunga mai scump decat daca ti le cumpara cineva si le trimite prin posta. Sau nu...??? Apropo, Veve, hai sa-ti povestesc ceva: i-am cumparat ieri o bluzita Andrei si acasa am vazut ca avea la mot o veverita din stofa si stii ce i-am spus sotului?: Uite, o veve![:)][:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...