Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prima zi de cresa URAAAAA!!


Recommended Posts

Antonia a inceput azi cresa oficial( saptamana trecuta am fost de vreo 3 ori in vizita). Se pare ca va fi OK, insa nu ma bucur inainte de vreme[:)]Am citit destule cazuri, primele 2-3 zile copii sunt tare fericiti........dupa care incepe calvarul, tipete, urlete.....tra la la[hot][hot] Sistemul de acomodare ma enerveaza, dar daca asa TREBE, execut[^][^].Azi am stat in total 30 de minute, din care 15 min. in sala cu Antonia, si alte 15 afara. Maine intra singura printre copii, eu raman afara tot o jumatate de ora, iar miercuri nu stiu ce urmeaza[pk] Este o gradinita particulara, foarte bine dotata, fff curata, mi-a placut mult. Educatoarele sunt "pedagogi Montessori". Sunt pe aici parinti, ai caror copii sunt (au fost) instruiti dupa "Metoda Montessori"[?] In Romania, am citit pe net, sunt circa 6 clase Montessori, dar nici una nu se afla in Bucuresti[huta] NUMAI DE BINE, Madi&Antonia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si eu as vrea sa aflu mai multe amanunte despre metoda asta; imi pare rau ca nu pot sa te ajut, dar nu stiu mai nimic despre ea.. Oricum, mult succes Antoniei la cresa si va tin pumnii ca totul sa fie bine !! Cati copilasi sunt in grupa ? Pupici, Elena&Laura Este mai important sa fii bun decat sa ai dreptate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo]Draga Madalina in primul rand vreau sa-ti urez atat tie cat si fetitei tale mult succes la cresa.[huta] Te rog sa-mi spui si mie in ce consta metoda "Montessori",cum se descurca copii si unde anume este aplicata in Romania. Daca stii si de alte metode aplicate in cresele si gradinitele din Romania, te rog informeaza-ma. Cu drag, Jeanina [:X][pup][:X]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]Va multumesc mult pentru raspunsuri![flo] Elena, in grupa sunt 10 copii( in grupa mica 0-3ani), si au un pedagog Montessori+ un ajutor. Iulia, link-ul pe care l-ai dat este bun,[pup] intr-adevar acolo se pot citi mai multe despre Montessori, insa cel mai interesant este daca am putea afla de la parinti ai caror copii au urmat Montessori, cum au evoluat....... Astazi, a intrat Antonia singura in grupa si a stat 15 min, nu o juma' de ora cum am crezut eu. Probabil ca maine, va ramane 30 de minute. A fost cuminte, in sensul ca nu a plans, insa nu a vrut sa manance impreuna cu copii, ci a stat lipita de usa cu mancarea in mana, bine ca a rontait si ea putin[:)][:)][:p] NUMAI BINE; Madi&Antonia[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...