Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Vreau sa-l vad pe Doamne, Doamne!


Floare de Colt

Recommended Posts

quote:
Originally posted by Floare de colt
Astazi de dimineata, m-a intrebat daca eu plingeam cand ea era inca la Doamne Doamne si nu aveam si eu un copilas pe care sa-l iubesc. Bineinteles ca mi s-au umezit ochii cand am auzit-o. Apoi mi-a zis ca si ea de-abia astepta sa vina la mine si ca a vrut sa fie prima. Nu stiu de ce in acele momente mi-am adus aminte de Lazarev si de alte carti de aceeasi factura si de faptul ca copiii pana la 7 ani isi pot aminti din vietile anterioare sau pot chiar sa-si aminteasca pentru ce au venit in aceasta viata si de ce au ales familiile respective. Cand a zis ca a vrut sa fie prima, mi-a trecut prin minte ca poate Dumnezeu imi pregateste vreo surpriza si vrea sa-mi mai daruiasca un copilas si acolo sus sufletelul care este acum Teea a ales sa vina ea prima in familia noastra. Nu dati cu rosii in mine, nu vreau sa fac polemica pe aceasta tema care poate parea de neinteles, dar toate astea le-am citit in carti foarte renumite si le-au spus oameni plini de intelepciune. Eu doar fac conexiuni umile. Va pup, Camelia
Draga mea Te-am inteles. Asa e. Teea ta scumpa e un ingeras care stie. Toti copiii stiu. Numai ca noi oamenii mari am uitat si ii limitam. Asta trebuie sa invatam noi. Sa nu le taiem aripile crezand ca asa ii educam. Bun exemplu in sensul asta este cartea lui Osho Cartea despre copii pe care toti parintii ar trebui s-o citeasca. Toate bune!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga mea e cred ca numai Teea poate gasi rapunsul, copii au intr-adevar posibilitatea sa il vada pe Doamne Doamne. O vad pe fetita mea care are doar un an si cand se uita la icoana incepe sa zambeasca si sa vorbeasca in legea ei. Eu sunt convinsa ca atunci ea chiar comunica cu el. V-am pupat si sa ramaneti tot asa[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...