Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fumatul in timpul alaptarii


Eliana

Recommended Posts

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bine ai venit Eliana! Da , are dreptate sotul tau nicotina si alcoolul trec sigur in lapte si apoi nu stiu cum este ca un bebic asa de mic sa miroasa pe mamica lui a fum de tigara. Oricat te-i spala dupa, miroase parul etc, stii tu. Eu am fost fumatoare , 20-25 tigari?zi inainte de a ramane insarcinata. Apoi la 7 luni l-am intarcat pe vlad si acum mai fumez cate o tigare, doua pe zi. Deci sfatul meu este cat alaptezi sa nu fumezi! Pupici bebelului tau micut. Pa, pa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit,Eliana si sa-ti traiasca fetita[flo] Inevitabil,tot ce mincam[papica] tot ce bem[pepsi] si tot ce inhalam[hot] trece in lapte... Sint sigura ca poti sta fara sa fumezi,dovada perioada in care ai fost insarcinata...[bb] e atit de mic si nu-ti poate spune ce-i place si ce nu[help] Si eu m-am lasat de fumat din momentul in care am aflat de [bb][bb] i-am alaptat pina la cinci luni jumate si desi de doua luni nu mai alaptez,nu fumez si sper sa nu mai fumez niciodata... [flo][pup] pupici tie si micutei Love you all... THEODORA,GIANNIS,ALEXANDROS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu][bum]Felicitari,Eliana![flo]Sa-ti traiasca fetita si sa creasca mare,sanatoasa,frumoasa si desteapta!Intr-adevar,o mica parte din nicotina trece in laptele matern.E mai bine daca nu fumezi. [pup] Lia&Andrew[img]http://webdeveloper.com/animations/holiday/christmas/gifs/wreath_2.gif [/img]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc,Eliana.Astept cu nerabdare sa vad poze cu fetita ta.Cum se numeste?Abia acum am citit ca esti in Japonia.Daca musai vrei sa fumezi,vezi ca gasesti in farmacii tigari fara nicotina,care au un gust mizerabil....Numai nicotina poate trece in lapte... Lia&Andrew[img]http://webdeveloper.com/animations/holiday/christmas/gifs/wreath_2.gif [/img]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, sa-ti traiasca fetita! Da, si eu zic sa lasi fumatul pe perioada alaptarii. Eu personal nu am fumat niciodata, dar in momentul in care au aparut Andrei si Andreea nimeni nu a mai fumat. Sotul meu era un fumator inrait, dar s-a lasat... Mai trage 1-2 tigari pe zi, dar afara, departe de copii. Chiar, asteptam poze cu micuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Eliana, Nu fuma deloc (mai ales tu, nicotina trece in lapte, asta este otrava!) si nu lasa pe nimeni sa fumeze linga [bb] tau!!! Si nici in casa, in camerele pe unde trece bebe! Nu ai vazut articolul de pe site ? (era pe prima pagina pina ieri...) Se intituleaza "Nou-nascutii mor subit din cauza nicotinei". Vrei sa-l pui in pericol pe [bb] ??? Eu nu fumez, dar sunt persoane inconstiente in jurul nostru care fumeaza fara sa-si dea seama ca am un bebe mic, asta ma enerveaza la culme! Intotdeauna prefer sa plec cit mai repede de linga asemenea persoane (asta daca nu am cum sa le explic sa stinga tigara sau... hmmm, trabucul!) @+... [img]http://grjmf.free.fr/gifsanimes/musique/notes/note004.gif[/img] O&A [bibe]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...