Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Liste medici (1)


nano

Recommended Posts

Draga Gio, am fost o data la dr. Herghelegiu si mi-a ajuns. Mi-a facut o echo, nu a fost atent, nu mi-a ascultat istoria medicala si mi-a dat un diagnostic de nu mi-am revenit cateva zile. A trebuit sa fac 2 echo in locuri diferite ca sa ma conving ca nu a avut dreptate...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 415
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Doxi, te-as ruga sa-l ierti momentan pe dr. Herghelegiu, pentru ca saptamina trecuta a murit sora dinsului, dupa o lunga suferinta (cancer). Nu cred ca este o situatie tocmai placuta. Sa speram ca vei reveni cu o parere imbunatatita despre dinsul. Alina C.N.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mesajul asta l-am gasit prin pagina a doua.
quote:
Originally posted by danv
Nu va suparati, sunt doctor, nu ginecolog, asa ca nu vred ca sunt partinitor; puteti aprecia partea "umana", cat de "intelegator" este un doctor, dar nu si profesionalismul lui. Am vazut medici care nu aveau nici o legatura cu stiinta, cu profesionalismul, si pacientii erau in extaz, si am vazut medici extraordinari, care erau foarte pregatiti, si care isi dadeau tot interesul si care nu erau aprecati de pacienti. Ma scuzati, dar pacientii nu pot aprecia profesionalismul unui DOCTOR. Dan
parerea mea - atat de mamica, in cazul asta, cat si de profesionist in domeniul stiintelor socio umane - este ca a fi uman si a fi intelegator tine de profesionismul medicului. a fi respectuos, a respecta drepturile pacientilor tine de profesionismul unui medic. a explica pe intelesul omului situatia in care se afla, a respecta confidentialitatea si a ii respecta demnitatea - tine de profesionismul unui medic. si nerespectarea acestor lucruri, prin corolar, tine de lipsa de profesionism... un zambet mamaruta mica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CLuj napoca - dr. Honorius NANU. Grozav. propria lui clinica particulara (2 locuri = atentie dedicata unui nr. restrans de cliente). pentru mine a fost o experienta grozava: intimitate, sotul meu a stat cu mine (am nascut practic impreuna), mancare grozava (itrebata in fiecare dimineata ce doresc la pranz...), televizor si cuptor cu microunde.... si bineinteles esentialul: aparatura de urgenta pentru bebe: incubator etc. multi medici la nastere (la cezariana am avut: 2 gine/obste, 1 neonatolog, 1 moasa, 2 asistente (pentru mine si pentru bebe) si inca un medic rezident. a fost grozav - m-am simtit ingrijita). un zambet mamaruta mica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Despre Dr. buni subscriu Dr.Prof.ANCAR si Dr. HAMID ( sp.Filantropia si MEDICOVER ) .Despre dr. Ranga am o parere foarte proasta..Nu vine atunci cand este sunata ( eu am sunat-o la ora 5 dimineata si a venit la 10 cand mi-a spus sarcastic " ce draga acum te apuca si pe tine inainte de sarbatori) , nu mi-a dat sa fac nici o analiza de secretie sau pentru clamydia, toxo, CMV sau listeria..Nu m-a ajutat cu nimic la spital...fara explicatii fara sfaturi .. a disparut pur si simplu.. dupa nu a venit la mine deloc sa vada cum ma simt..a venit doar la externare si a dat-o afara pe asistenta ca sa ia spaga.. ( eu am mers tot timpul la cabinetul ei la "LIRA" unde intai intrau pilele ei si statea cate 2 -3 ore in sala de asteptare unde mama dumneaei statea si trancanea si fuma de mama focului.. cand plecam de acolo ziceai ca am fost la afumat, uneori deschidea si geamul in plina iarna .Tot timpul la control imi masura tensiunea, greutatea eco si ctr.intern ( desi nu se face ctr. intern tot timpul, nu este indicat)O alta colega a mea a nascut cu dansa si totul a decurs la fel, iar pe masa de nasteri i-a spus ca " draga tu nu vezi ca ai o infectie , nu ai vazut ca ai scurgeri?) desi fusese lunar la ea la ctrl.si nu a ajutat-o cu nimic la nastere.. a lasat-o in salon pana in ultimul moment... Poate ca parerile sunt impartite dar eu l-as prefera pe Dr. Hamid la Filantropia.. este un sufletist .. si un profesionist .. nu asteapta spagi, si se preocupa de toate pacientele la fel... Lili
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...