Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Culoarea ochilor


Recommended Posts

[hia]tuturor!Am venit sa va stressez din nou [zz] cu o alta [?],dar de data aceasta nu mai este vorba despre o problema [;)].Cind pot fii sigura ca nu se mai schimba culoarea ochilor la [bb]?Acum,Naomi are ochii de culoarea grey [cool] shi taaare mi-ar place sa ramina asha [olala] !Oare sint shanse sa nu i se mai inchida culoarea ochilor shi sa devina negri [?] Multzi [pup] tuturor! Eddy & printzesa-gargaritza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Andrei s-a nascut cu ochii albastrii si asa i-a avut multa vreme. Insa, de la 6-7 luni, au inceput sa se inchida. Acum sunt un verde-caprui. Culoare ochilor se paote schimba si dupa un an; de exemplu, fetita prieteni mele a avut ochii albastrii(un albastru mai inchis, insa) pana la un an, apoi, dintr-o data, s-au tot inchis pana au devenit caprui... Nu cred ca este o regula... Important este sa aiba... ochi frumosi. Iar, pentru noi, mamicile, copiii nostri au cei mai frumosi ochisori!!![;)][;)][;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Si eu am citit pe www.lumeapiticilor.ro un articol despre culoarea ochilor in care este chiar si un fel de chestionar despre ce culoare vor avea ochii bb.; si acolo zicea ca in jur de 6 luni se definitiveaza culoarea.Si Sebi al meu are ochii gri-albastrii si are sase luni si o sapt. si mi-ar place sa ramina asa. Dar sa fim noi sanatosi, mintosi si voiosi ca asta e ceea ce conteaza. Va [:X]Anto si bb Sebi ACretoiu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mariuta lui mami, s-a nascut cu ochii albastrii, un albastru clar, adevarat, asa mai inchis putin. La 2 luni asistenta pediatra mi-a spus ca asa va ramine (vezi poza). Noi nu avem niciunul ochii albastrii, doar socra-mea, asa ca nu ne venea sa credem. Acum are tot ochii albastri dar putin mai deschisi, uneori ii are cenusii. Sa fim fericite
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe la 8 luni. Ma eddy ma.....iontzeleg ca tzar place tare de tot sa aiba printzesa oki alta coloare decat negri :))))))). Da' vezi tu...nu prea se poate (genetic forbind).....cat de faptu ca ii are grey....asha au bebeii okii pana se definitiveaza culoarea. Alex ii avea gri petrol :)))) Acu ii are NEGRI...kiar mai negri ca ai mei. Luizax - karkotash shef!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iris a noastra si-a tot schimbat culoarea ochilor pina la 1 an si 8-9 luni; a trecut de la gri de bebeu la albastru, verde, caprui si a ramas caprui-verde; asa ii am si eu si uitindu-ma la bebe nr 2 = sara, vad ca face cam la fel, acum are 1 an si 2 luni si e la gri-albastru deschis...vad ca fetele mele sint anapoda cu ordinea aparitiei dintilor si cu culoarea ochilor.... iris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vaaaai,mey fetelor...m-atzi dezamagit asha tare incit uite ca nici nu v-am mai zis [hia] ca o doamna respectabila ce sint [zz].Am pus aceasta intrebare cu marea sperantza ca o sa primesc DOAR raspunsuri gen"Oooo,Eddy,ce norocoasa eshti ca ai trecut de perioada in care se mai putea schimba culoarea ochilor printzesicii tale"[;)] shi voi mi-atzi dat lovitura de gratzie [mariaj].Ce prietene nesuferite sintetzi,mey [duel].Cu toate acestea va multzumesc din tot sufletzelul meu mare [flo] ,va [pup][pup][pup] mult de tot shi nu in ultimul rind [i][i][i] . SPER ca nu v-atzi suparat pe mine [EU][grup][bere] Eddy & printzesa-gargaritza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...