Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

sondaj: cum va striga copilasii vostri ?


Elena

Recommended Posts

  • Răspunsuri 40
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[cool][cool] [copil]Andra, care in curand va implini un anisor, imi spune mama, cum ma striga si tati, pentru ca si noi am imprumutat apelativele astea noi, dar a fost un timp in care imi spunea "mama ieee", probabil pentru a intari chemarea. Iar lui tati i-a spus timp de doua luni "baba". Chiar cand o intrebam unde e tata, imi arata cu degetelul si spunea "baba, baba". [pegeam] Alina si Andruta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Shi pe mine shi pe tati,printzesa Naomi,ne striga la fel:"Maaaah,maaaah"shi tot asha o tzine kiar daca sintem linga ea [dual] !Tzinind cont ca Duminica [s] face 3 luni...cred ca este suficient [zz] . [img]http://webdeveloper.com/animations/holiday/christmas/gifs/merry_christmas_6-AGOL.gif[/img] Eddy & Naomi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bogdan i-a zis lui taica-su la inceput "tata" apoi "tati Adi" repetat la infinit... si in final, TATI. Mie pana la 1 an jumate nu-mi zicea in nici un fel [soc], apoi mi-a spus "am" (soacra-mea zicea ca el ii spune de cateii de la bloc, si cand-colo copilul o vroia pe ma-sa![:p]), dupa cateva luni a adaugat o litera si am devenit "mam", si de pe la vreo 2 ani sunt "mami". Lui si-a spus mai intai "babanu", muuuulta vreme, mai ales ca noua ni s-a parut hazliu, si acum isi mai zice asa, desi stie ca el e "Bagdan" sau chiar "Bagdan Maiecu" (Marinescu). daca dragoste nu e, nimic nu e!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...