Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

cojite pe cap


Recommended Posts

La Bogdan cojitele astea au aparut dupa 1 an. Dr a spus ca e ceva legat de secretia glandelor sebacee, si ca e normal la copilasi. Ca sa scap de ele, ii dau cu o vata muiata in ulei (obisnuit, de gatit) si frec putin locul, 1-2 seri inainte de a-l spala pe cap, apoi il pieptan cu un pieptan din ala special, cu bilute la fiecare tep, ca sa nu-l zgarie, si cojitele se aduna pe pieptan. Dupa ce ii fac 'tratamentul' asta si il si spal pe cap de 2-3 ori, ii trec. Dupa cateva luni, insa, reapar... daca dragoste nu e, nimic nu e!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si noi am avut aceste probleme cu cojitele care ne suparau....solutia care la noi a functionat foarte bine - in sensul ca nu au mai aparut dupa a doua folosire. Ii dadeam cu ulei de copii - Johnson -, lasam putin sa se inmoaie si cu un pieptene special ii pieptanam perisorul. Imi trebuia foarte multa rabdare ptr ca la un moment dat incepea sa se agite. Dupa ce ii cojeam toate cojitele, il spalam pe cap. Dupa ce am facut acest lucru de 2 ori, nu au mai aparut [cheers]Sper sa functioneze si la voi. Sa va traiasca bebelusii si sa va bucurati de ei. Sarbatori fericite, Andra & Andrei Teodor Andra CRUCEANU
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...