Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietenii Omului 20


Recommended Posts

Vio, in California, se da pentru termite ca si pentru gandaci. Aici toate casele sant cu wood frame, nu sant facute din caramida ca pe East coast sau Europa. Noi ca nu mai dadusem de termite de cand am luat casa, si am refacut un deck din curte mancat de termite din curte, am zis sa facem si casa, ca d-ne feri sa nu ne cada tavanul in cap [:D]. Culmea e ca vis a vis de casa mea au construit un cartier de case noi (proaspete) si am aflat ca tot lemnul folosit a fost deja infestat de termite. . . Pe scurt, santem bine cu mic, cu mare. numa bine la toti, Anca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 89
  • Creat
  • Ultimul răspuns
hallo Sanca, ma bucur ca ai reaparut, chiar mi-era dor de aventurile familiei tale! asta cu termitele am putea face un subiect cu "neprietenii omului"[:-)))] la noi am observat ca sunt f. multi paianjeni! cel putin aici unde locuim acum, poate si din cauza ca avem o minipadurice de brazi langa noi. peste 2 sapt. suntem gata, dincolo, mai spre munte la Rosenheim, asa ca Tina va avea iar o perioada de dezorientare. dar si acolo avem chiar langa casa o padure maaaaare, unde sa ne zbenguim, daca avem timp biensur. fetelor, aici toata lumea crede ca Tina este pui, desi are 2 ani deja, si cutoate ca ckerii germani sunt mai mici ca statura! cred ca privirile si miscarile sunt de copila, rasfatata, si cu toane. este f. prietenoasa cu strainii, mereu vrea sa fie in centrul atentiei, dar cand este vorba despre mine, ma apara ca un leu. eu asa ceva nu am mai vazut, mereu cu ochii pe mine, sa nu cumva sa ma atinga vreun strain, eu cred ca ea are impresia ca eu sunt puiul ei. astazi i-am spalat toate jucariile si asternuturile, sa v edeti ce disperata era dupa purcelusul ei! sper ca nu aberez deja, va pup si va mai scriu printre pachetele! Vio und Tinchen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vacanta placuta Vio, si cat mai multa zbenguiala pentru Tina. Noi am avut un Austr Shepper, care si la 10 ani, lumea credea ca e pui, si a fost foarte jucaus pana in ultimele clipe de viata. Oreo al nostru ma innebuneste ca e un caine LAS. S-a mai dat pe brazda, dar tot timorat este, nu am mai pomenit o asemenea personalitate de caine in viata mea. Acu vreo luna i-a taiat sotul meu, ungiile . . . (o chestie care a durat o ora), si s-a vaitat Oreo al nostru de ziceai ca-i amputam toate cele 4 labe, si a transpirat de frica, de era tot ud, si putzea. Cainele asta nu miroase, dar cine stie ce toxine ii ieseau din piele, si cine stie ce trecea prin micul lui creier de beagle. Data viitoare il duc la groomer . . . OK, dar e o placere sa-l am in casa. S-a mai linistit, si nu mai e cu foamea in gat tot timpul, e mai calm si mai relaxat. Cat timp a fost la socrella mea in vacanta, nu s-a atins de mancarea lui, probabil ca-si facea plinul cu mancarea pisicilor. Socrella are numa o pisica, dar hraneste si toate pisicile din tot cartierul care trec pe la ea prin curte... Asa ca, intorsi din vacanta, socrella s-a plans cu ingrijorare ca Oreo nu mananca . . . (si asta mustacea smechereste). Danna, sa ne scrii daca ai gasit parinti adoptivi pentru cei 2 pui ramasi acasa. Numa bine, si o vacanta placuta in continuare, Anca [url="http://community.webshots.com/album/183215607BRdngO"]copii ca ai mei nu are nimeni[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, Am lipsit de aici pentru ca a trebuit sa pregatesc plecarea lui Fulger, primul mioritic mascul din California. Calatoria a decurs cu bine, ieri a ajuns in bratele noilor sai stapani. S-a acomodat foarte bine si s-a integrat armonios in noua sa familie. Marti pleaca Fulga spre Calgary unde este asteptata si ea cu nerabdare. Deja Fulga este inscrisa la scoala (obedience), lectii de inot si socializare cu alti puiuti la Pet Planet. Mai am de gasit parinti adoptivi pentru o puiuta. Vio, Vacanta placuta ! [url="http://mioriticromanesc.uv.ro"]Azara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Danna, santem doar molesiti de caldura . . [:D] In Calif au fost niste calduri si umiditate mare. Au stat animnalele mele intinse, si cu burtile in sus cat e ziua de lunga. Cand plecam pe undeva si vreau sa-l scot pe Oreo afara in curte se uita la mine de parca mi-ai pierdut mintile . . . In curte am multe locuri cu umbra, dar el si-a gasit o groapa in pamant [bang].... Danna, ce ai mai facut cu adoptia? Cum se adapteaza Azara la plecarea puilor? numa bine, Anca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca stiu ca au fost calduri mari la voi. Am aflat de la stapana lui Fulger si imi spunea ca au fost zile cu 46 de grade si cu mare umiditate. Si la noi au fost calduri mari, dar speram ca in urmatoarele zile temperaturile sa scada. Puiutii mai toti sunt deja la noii lor stapani, cu exceptia Florei care va pleca in septembrie la Hamburg. Freamat este la Timisoara, Fum in Bucuresti, Fulga in Calgary, Fulger in California, iar Fraga va ramane alaturi de noi si de Azara. Azara daca a ramas cu doua fete in casa nu a suferit prea tare la plecarea celorlalati, i-a cautat, a plans ceva vreme dupa ei, dar si-a revenit. Acum e usor geloasa si cauta sa fie ea prima cand e vorba de mangaieri si de rasfat. [url="http://mioriticromanesc.uv.ro"]Azara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danna, si Oreo e gelos tare, mai ales diminetile daca ma prinde cu vreo pisica in brate. . . Oreo s-a linistit mult in ultimile luni, a devenit un caine docil. Poate e caldura care l-a molesit [:D] Ok nu-l laud mai mult sa nu-l deochi. Multa liniste pe aici. Vio o plimba pe Tina in Romania???
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am citit un articol despre Barnie, un caine de paza din Anglia care a distrus o intreaga colectie de ursi de plus, in timpul "serviciului" [:-)))], dintre care si ursuletul lui Elvis . . . Doberman Pincher, arata de nu se poate, un caine nemaipomenit de frumos. Faza mi-a adus aminte de Oreo care i-a decapitat baiatului meu un soldat. Avea si el nevoie de o jucarie sa o mestece, si a gasit soldatul pe campul de lupta, si l-a facut farame. Numa capul i-a ramas intact (Oreo nu serveste delicatese)[:D]. . . Foarte trist baiatul meu, dar l-am pus sa-i faca o inmormantare de erou soldatului in curte, si i-a trecut . ..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hallo fetelor, sorry ca n-am mai trecut de mult pe la voi. Acum vreo 2 luni am avut probleme cu Leo, ca a avut inflamatie la un picior si a fost destul de rau si a suferit saracutul, dar acum e f bine si la fel de obraznic ca inainte. Sanca, m-am amuzat ce nazbatii face Oreo. Danna, ma bucur ca a ramas Azara cu 2 fetite, o sa ii treaca gelozia. Viorela e cu mutatul asa ca s-ar putea sa nu aiba internet inca acasa, ultima data cind a scris era cu impachetatul cutiilor. [pup] la animalute si sanatate la toti, Him Bist du traurig? Hast du Sorgen? Soll ich dir mein Lächeln borgen? Hilft es dir und bringt's dir Glück Gib's mir irgendwann zurück!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...