Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietenii Omului 20


Recommended Posts

Himmelsduft bine ai revenit, imi pare bine ca Leo e bine. Cati ani are? Anul asta in San Diego sant Del Mar horse races, curse de cai, foarte renumite. Refuz sa ma duc, cu toate ca iubesc caii, si imi place sa-i vad in ring, cand ii arata inainte de curse. Anul asta au murit o gramada de cai, si mi se rupe inima de cate ori aud. Probabil ca proprietarilor ii doare si mai rau (bugetar). . . Oreo iara colaboreaza cu pisicile. I-am cumparat niste treats (urechi de porc si alte delicatese), iar matzele mele opereaza prin dulapuri, scot cate o ureche afara, si Oreo vine si o haleste, iar eu pe urma ma mir unde tot dispar . . ..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 89
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sanca, ce dulci sint pisicile tale si Oreo. Intradevar se inteleg f bine pisicile si cainii si vezi mai conspira si contra noastra, asta cand e vorba de mancare. Imi aduc si eu cu drag aminte de pisicuta baby pe care am primit-o de la un coleg al tatalui meu, am numit-o Ricky, iar in momentul in care i-am facut cunostinta cu cainele meu a iesit razboi. O tineam in palme, apoi s-a apropiat catelul meu cu boticul si ea sa umflat, coada sus si scotea sunete de razboi. De abia am reusit sa o trag inapoi. S-au razboit cred ca ceva timp, cred ca primise cutul citeva labe peste botic, insa mai incolo locuiau amandoi in cusca catelului. La mancare insa primul era Arcusor, apoi Ricky. Din pacate a disparut dintr-o data, dar eu banuiesc ca a luat-o cineva. Leo face in aprilie la anul 20 de ani. Inainte mergea sotul cu el la concursuri de sarituri, dar de vreo 5 ani nu mai merge. Ne bucuram f mult de el, suferim cu el si incercam tot ce se poate sa ii mearga bine, il rasfatam, poate cateodata prea tare, ne bucuram de fiecare clipa care traim langa el. O sa pun ceva poze cu el de atunci cand l-am scos la pasune. [pup] pe botic la animalute si voua weekend placut. Bist du traurig? (Esti tu trist?) Hast du Sorgen? (Ai tu grijuri?) Soll ich dir mein Lächeln borgen? (Sa iti imprumut zambetul meu?) Hilft es dir und bringt's dir Glück (Te ajuta si iti aduce noroc) Gib's mir irgendwann zurück! (Da-mi-l cindva inapoi!)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/himmelsduft09/detail?.dir=7ab2&.dnm=75c2re2.jpg "]aici[/url] si [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/himmelsduft09/detail?.dir=7ab2&.dnm=1d1cre2.jpg&.src=ph"]aici[/url] sint pozele cu Leo. Bist du traurig? (Esti tu trist?) Hast du Sorgen? (Ai tu grijuri?) Soll ich dir mein Lächeln borgen? (Sa iti imprumut zambetul meu?) Hilft es dir und bringt's dir Glück (Te ajuta si iti aduce noroc) Gib's mir irgendwann zurück! (Da-mi-l cindva inapoi!)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
Buna ziua tuturor:) Ce se intampla cu subiectul nostru?Chiar toata lumea este in vacanta sau sunteti in febra cumparaturilor de Craciun? Noi suntem bine-la fel ca si Anca a trebuit facem tratament anti-termite-la noi se injecteaza in pamant de jur-imprejurul casei. Eu am terminat Facultatea si intre timp caut de zor job-uri.Ne vom apuca de varuit in aproximativ o saptamana asha ca ne putem lauda ca ne distram la maximum. Tzetze este in continuare super alintat.I-am cumparat o jucarie-un fel de cilindru cu gauri,cu soricel de plastic in dotare-dar nu pare interesat de ea.In schimb doarme in cutii goale[alcool][bang] pe care le-am pastrat pentru el cand am vazut cat de entuziasmat era cand le-am golit.Oricum, noua jucarie miroase a plastic asha ca o s-o pun la aer cateva zile si apoi o s-o dau cu catnip (iarba matzei)[il].Sunt curioasa cum va reactiona. Daca nu cred ca va trebui sa o dau cadou altcuiva-poate chiar la un adapost de pisici. Intre timp Tzetze si-a adus aminte de obiceiurile bune si a reinceput perioada serenadelor[:D].Nu va spun cat de frumos este la ora 4 dimineata sa auzi un cantecel( destul de strident )si la un moment dat mi s-a parut pe mai multe voci!(Probabil din pricina somnului cel dulce de la ora 4 si din pricina oboselii-de fapt numai Tzetze "canta"). Intr-adevar era o pisica in fata geamului unde se postase Tzetze si aveau discutii foarte importante -bineinteles ca la noi in dormitor ca in alta parte nu se putea. Cam atat despre noi.Asteptam vesti si de la voi:) [pup] Firicel si Tzetze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
merci Firicel ca readus subiectul nostru, credeam ca a disparut. m-am uitat in profilul tau si am vazut facultatea, wowwww, o sa fi detectiv ca in serialle pe care le urmaresc la TV, CSI, Crossing Jordan, etc.? cred ca o sa ai multe satisfactii in munca ta, iti doresc succes! Tina cred ca s-a transformat in pisica, mai nou doarme in dulapul cu haine[:-)))] Sanca, ce mai face familionul? danna, si noi ne gandeam ca in caz de pui la Tina sa pastram o fetita aurie, daca va fi vreodata. deocamdata am gasit un baietel din rusia, inca nu l-am vazut dar stapana este foarte mandra de "cockerul ei veritabil rusesc"[:-)))] am incercat o monta, nereusita, baietelul era hotarat si indragostit pana peste cap dar Tina l-a cam hartuit. concluzia stapanailor a fost ca cockerul lor o streseaza pe Tina , asa ca au renuntat. Him, sa ne spui si noua cum face Leo pe "obraznicul", ca nu pot sa-mi imaginez la un calut. adica stiu cum reactioneaza un caine sau o pisica, dar un cal... aici este un magazin urias pt animale Fressnapf se numeste si au de Craciun o oferta pt. catei, castron cu diamante Swarowsky, hihih. costa 500 de eu, dar daca ai noroc il poti castiga la un concurs. asa ca Vio joaca de zor, sa vedem ce-o iesi...[:-)))] sper sa ne mai vedem aici pana la Craciun, va pupicesc pe voi si animalute, Vio und Tinchen[:X]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragilor si dragelor, ne primiti si pe noi?Una bucata amstaff 6,9 ani,nume Tazmanian(Taz) si una bucata matz 7ani,nume Mutzu+in vacantze 2 bucati pisici(ai matusicii)Bitu&Moris(2 ani).Sper sa va placa de noi si mai ales cat de docili si ascultatori suntem la teroristul casei-Mircea. Va imbratisam cu drag Mircea si Anne http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/anemarie4u/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Buna ziua tuturor:) Anelis4u:)bun venit-asteptam pozici cat mai multe. Viorela ce ma bucur ca ai mai trecut pe aici-vad ca restul trupei nu mai trece pe aici deloc.Poate acum sunt membri ai altor cluburi-daca nu ma insel exista si un club al felinelor pe DC si poate si un club pentru catei.Eu am intrat doar sa va salut dintr-un morman de praf-varuim si ne-am gasit momentul propice-chiar inainte de Craciun si cu cateva zile inainte de a veni Tatal meu in vizita(de peste mari si tari).Viorela si ai castigat castronelul?Tina si-a gasit un nou pretendent?[il]:)Despre specializarea mea iti voi vorbi alta data ca este poveste lunga si acum nu prea am timp.[pup] Tzetze este putin derutat de noua geografie-oricum inspecteaza zilnic camerele si mai nou si-a gasit un nou loc pentru siesta:in birou.I-am cumparat si o casuta-cealalta jucarie de care va spuneam zace abandonata undeva intr-o camera.Dar despre aventurile lui Tzetze si casuta lui in tara lui OZ va mai povestesc si alta data. Va pupam dulce pe toti si tot sper sa auzim vesti de la cat mai multi dintre voi:) Poate va punem si poze dupa Craciun [pup] http://community.webshots.com/user/firiceloana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...