Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

constipatie


Recommended Posts

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Ramona,in primul rand bine ai venit pe site!!! Eu nu sunt mamica, dar stiu de la o prietena a mea care are o fetita cu aceeasi problema si cu care statea pe olita, sau pe WC ore in sir ca ii merge f. bine la constipatie cu prune uscate...si se vad rezultate!!! Acum depinde si ce varsta are fetita ta..Prietena mea ii da inca de la 2 ani... Succes...!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti traiasca fetita si sa te bucuri de ea, dar spune-ne ce varsta are.Mie pediatrul mi-a recomandat supozitor cu glicerina initial, apoi suc de morcovi dar bebele meu este sugar. La copii mai mari in afara de modificarea alimentatiei (fibre, fructe, lichide) nu stiu un alt remediu. Multa sanatate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu incerc totdeauna cu suc de portocale, sau mandarine la borcanele. A iesit tot timpul bine dupa aceea. Dar inca un sfat, urmeaza-ti instictul de mama si daca crezi ca nu poti face nimic si fetita nu iese afara, consulta si un medic pediatru.Numai bine. garo [*][*][*] Sanatate, ca-i mai buna ca toate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma confrunt cu problema asta de multa vreme. Fetita mea are 2,3 ani si am incercat pe ea, saracuta, toate metodele. La un moment dat a inceput sa nu mai vrea sa faca la olita si aveam un intreg balci[mariaj][blabla][duel][haibat][box] cand sosea momentul "adevarului".Uneori ii mai fac ceai laxativ nr 2(nu purgativ)si mai rezolvam problema[consti]dar nu tine mult. Daca face azi abia peste vreo 2-3 zile o mai prind si atunci face niste pietricele ca de iepuras[iepu]. Ar trebui sa manance multe iaurturi dar o pacalesc destul de greu cu ele. Asta vara a avut o perioada buna, cand manaca mult pepene si am ajuns la concluzie ca toata treaba sta in alimentatie. Nu trebuie s-o stresez prea mult ca fac mai rau.Nu am inteles cat are fetita ta ??? Oricum, alimentatie e treaba. Succes in lupta cu [consti]!!!! Ruxandra, Greta si Puiu Holerca va ureaza [img]http://webdeveloper.com/animations/holiday/christmas/gifs/merry_christmas_4.gif[/img]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...