Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Este tot postul meu si i-am schimbat titlul si ii voi sterge si postarile mele. Am decis ca voi merge mai departe. Rog un moderator sa il inchida. Nu as dori ca peste 5 - 10 ani, sa il revad adus pe prima pagina de cineva din familia mea. Ati fost alaturi de mine in tot acest timp. Este nemaipomenti sa stii ca ai pe cineva aproape. Nu as fi foat astazi hotarita fara energia voastra. [pup][pup][pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 82
  • Creat
  • Ultimul răspuns
cristina, trebuie sa fii tare. chiar daca nu vroiai sa recunosti, in sinea ta stiai ca daca tu nu vei avea curajul sa ii spui sa plece, el va pleca singur. asa ca s-a intamplat. acum tu trebuie sa lupti pentru fata, pentru tine. esti tanara, inteligenta, ai viata inainte. sunt multe lucruri de facut. incepe un nou capitol si in viata ta. aici vei gasi prieteni, desi recunosc ca unii au fost cam duri cu tine. trebuie sa incetezi sa iti plangi de mila. nu castigi nimic cu asta. ce a fost a fost. te sustin iar daca vrei sa vorbesti cu mine mai mult iti dau adresa mea de mail. pup. http://tt.lilypie.com/6XR7p3.png nimic nu face o femeie sa se simta mai implinita decat un BB...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate si-a dat seama cat suferi si ca nu mai are sens sa contiunati asa. Eu una cred ca nu mai aveati o casnicie de mult, bine ca s-a hotarat sa puna punct astfel incat sa poti sa te gandesti la alt viitor. Si s-a referit ca nu o sa-i lipseasca nimic copilului in conditiile date. "Orice adevar este mai bun decat o incertidudine continua." - Arthur Conan Doyle
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cred ca citind cele scrise de tine si-a dat seama ca te-a adus la limita disperarii. Si ca daca el nu face pasul acum, nu se stie cat timp vei mai rezista. A luat decizia cea buna! Maria voastra va fi fericita daca parintii ei vor fi fericiti. Chiar daca fiecare pe drumul lui. Imi imaginez cat de greu iti este ... sper ca te poate sustine cineva in aceasta perioada ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina imi pare rau ca suferi dar cred ca e mai bine ca a plecat. Nu e la prima abatere de acest gen, ce rost avea sa te mai amagesti? Sper sa iti revii cit mai repede, sa poti sa fii mamica de care Maria va fi cu siguranta mindra! The best thing you can do for your children is to love your wife.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, eu cred in vorba aia ca dragoste cu de-a sila nu se poate. Si poate ea nu e nici mai desteapta, nici cu mai mult tact, nici mai frumoasa. Pur si simplu uneori oamenii nu mai simt ce au simtit. E normal sa te simti trista si sfasiata, dar decat sa stea langa tine dorindu-si de fapt sa fie cu alta...poate e mai bine asa. "Orice adevar este mai bun decat o incertidudine continua." - Arthur Conan Doyle
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt sigura ca n-ai cum sa te simti bine, mai ales ca initiativa a venit din partea lui. I-a fost mai usor sa se desparta de voi pentru ca avea unde se duce si cu ce sau cine umple golul. Tu, insa, ai ramas cu indatoririle de parinte si cu toate greutatile zilnice. Nu ne nastem si nu murim lipiti de un om. Chiar daca avem familii, undeva dincolo de toate suntem singuri si tot singuri ne ducem crucea. Obisnuinta nu inseamna fericire. O infectie doare si poate te obisnuiesti cu ea, durerea unei operatii este mai acuta, dar te vindeca. Mergi mai departe! Viata ta nu depinde de nimeni, in schimb de viata ta depinde a fetei tale. Este cel mai important lucru din lume. Barbati s-or mai gasi. Tot straini si tot cu defecte. Importanta esti tu si fata. Iar daca slabiciunile, lipsa echilibrului interior, dragostea de voi si, in fond, nevoia de voi nu l-au facut sa ramana nu ai de ce sa regreti. Pasiunea tumultoasa de la inceput dispare, e foc de paie, dar respectul, mila, grija, iubirea domoala, casnica trebuie sa existe permanent pentru ca doi oameni sa poata imbatrani impreuna. Cata mila ai fi avut de la el si cata intelegere? Cum te-ai fi vazut imbatranind frumos alaturi de el? Chiar daca doare acum, Dumnezeu e cu tine si stie ce-ti trebuie ca sa fi linistita si fericita. Poate c-a fost mai bine asa. Poate ca ti s-a scurtat perioada de penitenta ca sa poti deacum inainte sa fi fericita. Toti avem dreptul la fericire si sigur vei gasi calea! Cristina si D[bibe]amiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina "Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu te invinovatii atat!!! Asta e! Accepta si mergi mai departe. Da-i divortul. Nu te opune. Nu mai poti sa-l aduci inapoi, si apoi, chiar daca ar veni n-ar fi decat fizic. Si tu nu ai nevoie de EL doar fizic. O sa-ti revii. Si o sa-ti fie mult mai bine decat acum. Spuneti tie ca esti puternica si ca poti sa treci si peste asta. Imagineaza-te peste un an. O sa fie bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...