Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Imi pare rau pentru tine! E atata tristete in ceea ce scrii! Si noi am tocmai am sarbatorit 10 ani de casnicie, dar locuim impreuna de 11, si ma intrebam cum ar fi daca mi s-ar intampla acelasi lucru? Ar fi dureros, dar nu ar fi un capat de tara! Eu am vazut in jurul meu cam cum sta treba cu casnicia si dragostea, si intrun fel sunt cumva ... e prea mult spus pregatita, dar dintotdeauna am luat in calcul si acest lucru. Nu e cazul acum, dar niciodata nu se stie, pentru ca nimic in viata nu e sigur! Poate sa mi se intample mie acest lucru, asa cum putea sa ti se intample tie. Din nefericire tu il mai iubesti, dar daca nu era asa? daca tu intalneai pe altcineva care te facea mai fericita decat el? Poate imi vei spune acum ca tu ramaneai acasa, dar cu ce pret? pretul nefericirii tuturor? Te doare acum, dar nu te va mai durea asa mai tarziu; pe cand daca ramaneati impreuna durerea era continua. Fi tare, iubeste-te, fi egosita, nu mai risipi sentimente pe cine nu le vrea! Iar copilei, ca sa nu sufere, ii explici ca tati nu o sa mai locuiasa cu voi, dar ca pe ea o iubeste si nimic nu va schimba acest lucru; sub nici o forma sa nu-i vorbesti urat de tatal ei. Cum spuneam, fi tare, ai grija de tine si de fetita ta! Peste un timp, vei fi din nou fericita! Laura, mama lui Andrei [url="http://community.webshots.com/user/tcatlaura"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 82
  • Creat
  • Ultimul răspuns
A plecat? Drum bun! Azi e prima zi din restul vietii tale. Curaj, si ia fiecare zi cate una. Sigur, sunt clisee, le-ai mai auzit, dar iti vor folosi! Nimic nu e intamplator, poate undeva exista un om mai potrivit pentru tine. Nu mai bun, nu mai rau, mai potrivit. Sa nu-ti pese de gura lumii. Sa te gandesti la tine si la Maria, sa inveti sa faci clatite, nu e nici o filosofie sa le invarti in tigaie, chestie de dexteritate si dexteritatea se educa. Vei avea acum timp pentru tine. Uita-te si la partile bune: - nu mai trebuie sa calci camasi - nu mai sforaie nimeni in urechea ta - nu mai gasesti capacul de la toaleta ridicat... Si lista o poti continua tu. Haide, cu putin umor vei depasi toate durerile. Nu esti singura. O ai pe Maria, sigur ai o prietena buna prin preajma, sigur o sa fie cineva online pe DC la orice ora. Si daca Maria te intreaba unde e tata, de ce a plecat, zi-i sa-l sune. Lasa-l pe el sa-i raspunda. Fruntea sus, nu e sfarsitul lumii. Anda, mama Irinei [url="http://community.webshots.com/user/irinavutescu"]domnisoara Irina [/url] [url="http://omieuna.blogspot.com"] Imperfectul simplu [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by oocristina Probabil ca peste citva timp voi fi prezentata ca: prima sotie. Ea a cistigat. Trebuie sa ma recunosc invinsa. A muncit mult sa il aiba si a reusit. Felicitari ei. Este mai tinara, psiholog, mult mai luptatoare. Cu mai mult tact probabil. Poate ca nu mai aveam o casnicie de mult. Dar ce este o casnicie? Era suficient ca venea acasa si ne comportam civilizat.
Cristina, nu e un concurs! Tu ai cistigat libertatea, iesi dintr-o casnicie fara viitor. Intr-o zi sper ca vei avea sansa sa te lamuresti ca o casnicie nu inseamna doar sa vina sotul acasa si sa se poarte civilizat. Uite unde te-a adus asta! Viata ta nu incepe si nu se sfirseste cu el. Imagineaza-ti ca ai o prietena buna si iti povesteste prin ce a trecut (aici iti repeti povestea voastra, toate partile rele). Cum ai reactiona, ce sfaturi i-ai da daca ea ti-ar spune ca e disperata sa-si pastreze sotul care inca de la inceputul casniciei tinjea dupa o fusta sau alta? Care nu a venit nici la nasterea fiicei iubite? Incearca sa vezi realitatea cruda, lasa povestea cu clatitele la o parte... vei invata sa le intorci si tu![:D] Scuze, dar incerc sa te lamuresc si sa te inveselesc putin... daca pot. The best thing you can do for your children is to love your wife.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu il inteleg si pe el asa cum te inteleg si pe tine. Din pacate dragostea nu tine o vesnicie. Iti inteleg inversunarea cu privire la aceasta casatorie din care dragostea cu siguranta a disparut de mult. Dar viata merge mai departe, acum doare dar va veni o vreme cand iti vei da seama ca asa a fost cel mai bine. Bafta multa! WARNING: I have an attitude and I know how to use it!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oocristina, Era previzibil, in adancul sufletului tau si tu stiai asta, dar te prefaceai ca nu stii, ca sa nu suferi. Eu iti inteleg durerea, dar trebuie sa intelegi si tu ca asa nu se mai putea, gandeste-te ca drumul impreuna nu ducea nicaieri si atunci fiecare trebuie sa mearga pe drumul lui. Acorda-i divortul, daca te vei impotrivi nu vei face decat sa iti amarasti si mai mult viata, sa iti prelungesti agonia, asta vrei? Accepta lectia asta de viata si peste ceva timp sint convinsa ca si tu iti vei gasi fericirea. Si cand te apuca nostalgia si iti spui ce minunat era el, aminteste-ti ca nu a venit la nasterea propriului lui copil si ca te insela tot timpul. [bang] Incearca sa vrei mai mult de la tine si de la viata ta, nu te multumi cu putin iar acum ai ocazia s-o iei de la inceput pe un drum frumos. Ridica-te si mergi, nu iti fie frica de ridicol! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by oocristina Nu va pot spune mai mult. Mi-e inima rupta. Am cazut.
Nu pleca. Ridica-te, Cristina! Vorbeste, vorbeste cu noi. N-om fi avind noi o solutie dar nici prabusirea sub durere nu este o solutie. Poate ca cineva va reusi sa te faca sa vezi si partea buna a lucrurilor in viitor ( da, aceea care exista chiar de nu o vezi azi!), caci pe aceea trebuie sa te concentrezi in astfel de momente. www.helpsonia.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, e mai bine asa. Acorda-i divortul, alfel nu vei reusi decat sa prelungesti agonia. Cum spunea si miria_cristina, e ca o operatie, la inceput durerea e mai acuta dar urmeaza vindecarea. Nu mai lancezi in durere. Cand simti o cadere iti spui "daca nu ma iubeste, nu ma merita si eu merit sa fiu iubita". Si sa nu crezi ca ea e mai asa si mai atfel. E doar alta. Si intr-o zi, chiar daca in clipa asta nu crezi, va veni si cel care te va merita si te va iubi cu adevarat si te va face fericita. Dar trebuie sa vrei tu sa fii fericita, sa-l lasi sa plece cat mai repede, sa realizezi ca universul tau NU se invarte in jurul lui, ca nu e vina ta si sa-l ierti, cand vei putea tu s-o faci. Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cristina, ia spune-mi, te-ai pregatit pentru inceputul de scoala al Mariei? sa vezi ce fericita va fi cand va merge la scoala... ia vorbeste-ne putin despre ea, despre Maria, cum e, ce-i place, sa o cunoastem si noi... hai, incearca... http://tt.lilypie.com/6XR7p3.png nimic nu face o femeie sa se simta mai implinita decat un BB...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...