Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Sotul tau chiar a plecat. Trebuie sa ii explici Mariei ca cel mai probabil tati nu va mai sta de acum cu voi. Iar lui, daca citeste, sa-i fie rusine ca nu a fost in stare sa ii explice copilului ca el pleaca. "Orice adevar este mai bun decat o incertidudine continua." - Arthur Conan Doyle
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 82
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by oocristina De un singur lucru sunt sigura, il iubesc, da, il iubesc si vreau sa fie alaturi de mine si sa ma iubeasca si el. Cel mai mult ma tortureaza sa stiu ca el nu ma mai iubeste si a plecat.
Draga Cristina, te inteleg mai mult decat iti imaginezi. Vezi, raspunsul cumva ti l-ai dat singura sus, acolo unde-am ingroshat eu. Nu poti tine un om langa tine doar pentru ca-l iubesti, cand stii ca nu te mai iubeste. Undeva exista cu siguranta cineva care are nevoie de o femeie exact ca tine, cu defectele si calitatile tale. Chiar daca acum ai impresia ca s-a terminat lumea, ai sa vezi ca durerea scade in intensitate pe zi ce trece. Cel mai bine ar fi daca ai posibilitatea cumva- ma refer la partea financiara, sa pleci undeva. Si da, incearca s-o menajezi pe fetita, n-are sens e prea mica. Spune-i ca tati n-o sa mai stea cu voi, dar nu face o tragedie din asta, incearca mai ales cum ai spus si tu, sa plangi cat mai putin in fatza ei, sa n-o influentzeze prea mult, sa nu ramana cu sechele. Ai o prietena buna? vorbeste cu ea zi si noapte, mergeti la plimbari lungi, uneori ajuta si o bere-doua. Gandeste-te ca fiecare zi trecuta doare mai putin, incearca pur si simplu sa depasesti zilele astea critice. Poti sa-mi scrii si pe privat daca vrei. Si mai ales fii draguta cu tine insati si nu-ti fa reprosuri, ai facut tot ce se putea omeneste face. Ai grija de tine [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, sper ca iti vei da seama ca e ridicol sa-i ceri sa vina din mila inapoi sau sa-i ceri sa te iubeasca atunci cind el nu mai poate! Sigur ca-i va fi greu fetitei, e destul de mare sa inteleaga ce se intimpla. Eu zic sa nu o minti. The best thing you can do for your children is to love your wife.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, stiu ca ti-e greu si ca suferi si nu vezi nici o iesire din durerea ta. Totusi trebuie sa te mobilizezi cu gandul la fetita pe care o ai cu el. SI fetita care-si divinizeaza tatal, are dreptul sa afle ce se intampla. E clar ca trebuie s-o protejezi, dar nici intr-un caz nu trebuie sa o minti! E un copil, e adevarat, dar copiii vad si inteleg mai multe decat cred adultii. Si pentru un copil e la fel e rau sa fie mintit, pe cat e de rau sa fie pus in fata unui adevar gol golut. Trebuie sa-i spui fetei, ca e posibil ca tatal ei sa nu se mai intoarca. Trebuie sa accepti si tu asta. Desi intotdeauna exista speranta, care ne impinge inainte. Multa putere iti doresc! Si sa incerci sa depasesti starea asta negativa in care te afunzi. [flo] si Ana Teodora (22.12.2005) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

:(( Imi pare f.f.f. rau pentru situatia ta si a fetitei. Ca morala, cred ca e bine sa nu ne centram atentia pe un barbat si actiunile lui, ci sa ne concentram mai mult pe noi insine si pe viata proprie. Daca eviti ca un barbat sa fie centrul universului tau, eviti posibile suferinte inutile. Da, il iubesti, dar trebuie sa ai o viata si trairi independente de un barbat. Tu, copilul, meseria ta, prietenii tai, viata ta de zi cu zi, asta e viata ta. Din ea poate face parte si un barbat, dar nu trebuie ca el sa inlocuiasca totul pentru ca exista intotdeauna posibilitatea ca el sa dispara si atunci nu mai ramane nimic de pus in loc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, incearca sa ii explicati amindoi fetii situatia; nu trebuie sa treci singura prin asta, e si copilul lui. Iti doresc noroc[flo]. Ioana, mama [url="http://s193.photobucket.com/albums/z160/pioana/MirunaSiSmaranda/?action=view¤t=IMG_5820.jpg"]Mirunei si a Smarandei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, indiferent de ce simti tu, si de ce ii vei spune fetitzei tale, adevarul e unul singur. A plecat. Nu a mai rezistat in aceasta relatie, la fel cum nici tu nu mai puteai. Iar faptul ca fata isi divinizeaza tatal, eu nu vad nimic in asta. Il va divniza in continuare, el nu inceteaza sa mai fie tatal ei, el inceteaza doar sa mai fie sotul tau. Nu incurca borcanele. Lasa-i pe cei doi sa aiba relatia care o vor ei. Ce s-a intamplat e intre voi doi, nu intre el si copil.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...