Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Tagada paternitatii


reiki

Recommended Posts

Hvala! [fuga] Nu sunt misogin ( cel putin prietenele mele precedente + sotia actuala) neaga cu inversunare lucrul acesta ...si n-am avut motiv sa cred ca ma mint cu toate in fata...[fuga] DAR: cred ca am fost un barbat EXTREM de norocos (sau selectiv ?!?! ) si am avut privilegiul sa fiu inconjurat de femei de o mare frumusete morala (si fizica...[olala] ), sincere si extrem de inteligente. Si am avut placerea sa invat de la ele o gramada de lucruri despre eternul mister feminin ...fara a avea pretentia absurda ca am epuizat macar 1% ... [fuga]. Iar cateva dintre prietenele mele au avut bunavointa de a analiza impreuna cu mine resorturile sufletesti si rationale care indeamna reprezentantele jumatatii frumoase a planetei sa gandeasca/iubeasca/actioneze in felul in care o fac. De la dragostea imposibila pentru un barbat inacesibil la dragostea materna pentru ghemotocul tinut in brate. De la prietenia sincera pentru colega nefericita in dragoste pana la dispretul fatis pentru ""distrugatoarea de casnicii"" . S.A.M.D. Dar cel mai important lucru...m-au avertizat toate de solidaritatea feminina, de frontul comun facut impreuna cu celellte impotriva ""pericolelor"" comune...Printre care ma numaram si eu ...[fuga]...pana ma cunosteau mai bine. Si de ce eram periculos va intrebati probabil (si eu, stiindu-ma nevinovat..). Simplu, pentru ca eram ""barbatul Luciditate intruchipata (sic!)"" si treceam totul prin filtrul logicii :) Si demontam mecanismele gandirii feminine relativ usor, asa ca micile capcane intinse ( cu bunavointa, recunosc) le puteam evita cu usurinta. Sigur ca acesta a fost (poate) motivul pentru care am avut parte de prietene extrem de inteligente. Din placerea de a practica vesnicul joc de sah al relatiei femeie/barbat cu un partener pe masura, incitant prin faptul ca nu cade in capcanele ""obisnuite"" ...deci trebuie imaginate altele, mai rafinate si mai subtile.[:)] Mda, trebuie sa recunosc ca o buna parte din ceea ce sunt sunt datorita femeilor din viata mea. De aceea imi iau permisiunea sa le salut pe aceasta cale si sa le multumesc pentru simplul fapt ca au existat/exista ...l[cheers][flo][flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Zorane, Zorane (nu exista nici un smiley care sa descrie clatinatul din cap a neincredere).... tu nu esti luciditatea intruchipata, ci sarcasmul intruchipat si poate ai ceva din Toma Necredinciosul. Bine ai venit! Si sper sa ne mai.... vedem. Si sa stii ca nici o femeie nu seamana cu cealalta (structura sufleteasca si logica) asa cum nici un barbat nu seamana cu altul.... Deci ceea ce ti-au descifrat tie prietenele tale nu este obligatoriu sa se aplice la mine sau la ea, sau la cealalta. Te-ai cam bagat in gura lupului aici, Zorane (hihi..... inchipuie-ti acest "Zorane" spus cu gura pana la urechi: Zoraaaaaaane"). Pazea, ca te mancam![flo] Sa incerci sa-i multumesti pe toti... o tentativa ce se va dovedi imposibil de finalizat. Lidia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Zoran, In primul rand, bine ai venit. Trebuie sa recunosc ca mi-ai captat atentia inca de la primul mesaj si ti-am urmarit toate cele 8 "mutari", facute pana acum pe forum. Subtile "mutari" si trebuie sa recunosc destul de rafinate. La inceput am fost putin intrigata, dar asteptam cu interes si alte mesaje. Interesant acest "joc de sah al relatiei femeie/barbat cu un partener pe masura", nu-i asa? Imi trezesti amintiri placute. Bine ai venit pe "tabla de joc" la [dc] ! Camelia PS: Sunt cu ochii pe toate "mutarile" tale. [;)] Deschide poarta sufletului si vezi in tot ce te inconjura splendoarea lui Dumnezeu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lidia, [:D]
quote:
Originally posted by Lidia
Te-ai cam bagat in gura lupului aici, Zorane (hihi..... inchipuie-ti acest "Zorane" spus cu gura pana la urechi: Zoraaaaaaane"). Pazea, ca te mancam![flo] Sa incerci sa-i multumesti pe toti... o tentativa ce se va dovedi imposibil de finalizat. Lidia
Deschide poarta sufletului si vezi in tot ce te inconjura splendoarea lui Dumnezeu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[cheers] ...si voi care nu ma credeati ca oriunde ma duc sunt inconjurat imediat de femei inteligente si sensibile ... uitati-va la voi ce repede ati polemizat cu mine ...mai vreti dovezi ?! [cheers][si-eu] PS se pare ca intr-adevar se petrec lucruri (discutii) placute pe aici, sper sa nu va suparati daca mai raman o vreme in vizita [;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Zoran_yu
[cheers] ...si voi care nu ma credeati ca oriunde ma duc sunt inconjurat imediat de femei inteligente si sensibile ... uitati-va la voi ce repede ati polemizat cu mine ...mai vreti dovezi ?! [cheers][si-eu] PS se pare ca intr-adevar se petrec lucruri (discutii) placute pe aici, sper sa nu va suparati daca mai raman o vreme in vizita [;)]
Chiar te rugam sa mai ramani printre noi.... ca rar primim complimente![cheers][[;)] Sa incerci sa-i multumesti pe toti... o tentativa ce se va dovedi imposibil de finalizat. Lidia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Desi nu are legetura cu subiectul imi permit niste reflectii personale: Barbatii inteligenti sunt atrasi de femei inteligente, daca nu, atunci nu sunt chiar atat de inteligenti pe cat par, sau daca totusi sunt... atunci devin misogini! Femeile inteligente sunt atrase numai de barbati inteligenti! Inteligenta a fost distribuita in mod egal intre sexe, dar unii barbati si unele femei nu au aflat inca ca o poseda! Poate ca eu sunt o misogina, dar am intalnit mai multe femei "mai putin" inteligente decat barbati. Sa fie asta datorita faptului ca de multe ori barbatii stiu sa taca atunci cand femeile nu o fac? Astept replici usturatoare, ma gandesc ca nu vor intarzia. Cate capete, atatea pareri!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...