Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dar sex in timpul sarcinii?


dana d

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 30
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si noi am facut pana in ultima zi inca a doua baby am nascut-o mai tarziu cu o saptamina si mi-a spus cineva sa faci dragoste f des si o sa nasti mai repede acum nu stiu cat este de adevarat Apropo un BANC Ce zice copilul tatalui dupa ce se naste ? Il ciocane in frunte tic tic si zice Na iti place 9 luni de zile?[xinpat] sa fim fericite
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cand am ramas insarcinata, la inceput imi era teama insa medicul mea m-a facut sa inteleg ca daca totul este bine de ce sa nu facem [xinpat]. Asa ca pana in ultimele saptamani nu mi-am privat sotul si nici pe mine. chiar am fost si la marein luna a zecea si stateam sub umbrelutele de pe plaja si ma plimbam prin apap marii si mi-a facut atat de bine, mi-am relaxat picioarele enorm de mult, am si innotat insa ma cam tragea burtica in jos, insa si lui bebe ii place apap la nebunie......... pupici cu laptuci madalia si[copil]Ana Crisitina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
Sa va zic cum a fost si la mine. Dupa ce am aflat ca sunt insarcinata, vreo luna a fost superbine, dar pe urma am inceput sa ma simt f. obosita si nu prea mai aveam chef. Pe urma, cand mi-a venit mie cheful nebun... iubitul meu sot nu se gandea decat ca nu e... moral sau cam asa ceva, nu pot sa va spun exact ce zicea, insa ideea era ca daca bebe isi da seama ce facem noi ? Si lui chiar ii era teama sa nu pateasca bebe ceva. CIn sfarsit, l-am convins ca n-are ce sa pateasca, dar tot avea nevoie de niste vin inainte, ca sa prinda curaj. Iar acum, de cand am burta imensa, a fost mai greu si am mai facut dragoste din cand in cand, pana ce n-a mai vrut iar sotul meu, de pe la inceputul lunii a noua. Zice ca imi poate provoca mie hemoragii etc., etc. Adevarul e ca iar l-a cuprins frica. Cred ca de data asta sa nu mi se rupa apa cand facem dragoste !! Si ultima oara cand am fost la doctor, mi-a zis si el sa stam linistiti, ca trebuie sa cam nasc de acum....[bang][bang][bang] Iar eu tocmai acum am un chef nebunnnnn, nebunnnnnnn.....[bang][bang] Asa ca nu-mi ramane decat sa astept sa nasc ( sper sa nasc in maximum o saptamana ) si sa astept sa treaca si cele sase saptamani. Dar cred ca o sa innebunesc pana atunci !!! [pup], Ioana [gravi][grasa]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pe TOA-TA perioada sarcinii am facut dragoste fara probleme.nu am avut perioade de nepofta,ci perioade de pofta maaare!sotul meu nu putea decat sa fie foarte incantat. chiar cu o saptamana si ceva ininte de a naste am facut-o ultima oara! e adevarat ca de-abia asteptam sa treaca perioada de lauzie-o saptamana din 6 a si trecut!!!!-pentru a ne relua activitatea in mod normal.e drept ca sarcina presupune niste schimbari,adaptari...acum nu vom mai avea astfel de "probleme". dar sa stiti ca eu,una,am avut o sarcina usoara si plina de satisfactii!sexul este una dintre ele.creeaza un soi de relaxare,liniste in intreg trupul ceea ce nu poate fi decat benefic pt cel mic. have fun!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai Ioana, daca deja poti sa nasti, poti sa faci si sex ca s-ar putea sa declanseze nasterea si oricum e timpul. Daca vezi ca intarzie momentul mult asteptat, asta e cea mai buna metoda de a urgenta lucrurile, desi la multe fete grabite nu a functionat. Nastere usoara, sanatate la mamici si la bebei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ...Eu sunt insarcinata in 19 saptamini si doctorul mi-a spus ca nu am voie la sex pina depasesc primul semestru[:o)]...am astepat in liniste cu toate ca sotul meu era inebunit sa facem iubire,,,la care dupa ce am depasit cele 16 saptamini nu mai vruia sa facem iubire ca vezi doamne loveste bebelul ,,ba ca o sa am hemoragie ,,,bla-bla-bla,,,nu am zis nimic ,,doar ca inainte sa ma pun in pat sa dorm mi-am strecurat pina intre picioare si i-am spus sotului meu ca o sa ma mansturbez linga el daca nu vrea sa facem iubire,,[:D]atit mi-a trebuit caci de atunci sta numai calare pe mine,,,,[bang] Elena cu burtica si sotul AL
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand am fost insarcinata, n-am mai facut dragoste de pe la inceputul lunei a cincea [q] [q] [q] barbata-mi nu mai vroia spunea ca se inhiba stiind ca mogaldeata este acolo si misca, eu ii explicam ca nu se intampla nimic dar degeaba [:(] [:(] [:(] acum eu dorm cu bebita iar el singur, il mai vizitez dar mai rarut ca-i mai dragut [;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...