Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Hallo Leute! Despre Germania:-)


Recommended Posts

Katink poate gasiti ceva cu specific mexican. Noi avem un restaurant si o terasa care is super. Uite cauta pe adresa asta: http://suche.web.de/search/?a=1&su=cubanita+frankfurt&status=noweb&where=de&language=de&mc=000000 (la noi se numeste Cubanita si am inteles ca e un lant intreg de localuri. am dat cautare Cubanita in Frankfurt vezi adresa de mai sus)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 122
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Merci mult papa! [flo] La mexican ma gandeam eu de mult timp, dar doar in incinta de la Zoo am vazut ceva, o tereasa, nu stiu daca e chiar restaurant sau un fast-food mexican... Am mai gasit Sausalitos: http://www.sausalitos.de/niederlassungen/frankfurt.shtml Probabil ca aici vom merge daca nu am alta alternativa. Oricum mai astept sugestii [;)] Katink
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hop si eu cu o intrebare: tot ne ametesc astia cu oferte la bilete de avion care mai de care mai avantajoase. Stiti cumva vreo companie aeriana care are tarife bune in interiorul Germaniei? ca tare m-as mai calatori putin da' cam se batzaie burtoiu' in masina:)) Danke! Cristina, mamica cu burtica[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am descoperit vara asta oferte foarte bune pe www.lastminute.de pentru Frankfurt-Kogalniceanu si retur 189E si 149E. Acuma am vazut ca de exemplu pentru Frankfurt-Berlin si retur costa 80E... Incearca poate gasesti ceva avantajos. Katink Timpu-i un ac, iar noi suntem ata din el...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va salut si eu, de-aici, din RO, cu "Hallo Leute!". Desi n-am avut de-a face cu limba germana pina la 20 de ani, acum o predau. N-am fost decit de trei ori in Germania (in zece ani, de cind profesez), dar am ramas cu impresii placute f. puternice. La predarea germanei se pune mare accent pe "Landeskunde", adica sa-l inveti pe elev despre obiceiurile si tot ce e specific unei tari si unui popor. E cam greu, mai ales daca n-ai calcat niciodata pe-acolo. In schimb povestile voastre sint adevarate comori de LANDESKUNDE E.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nU STIU PE CE AM APASAT SI AM TRIMIS MESAJUL. vOIAM SA VA ROG SA CONTINUATI TOT ASA SI SA VA MULTZUMESC: DANKE! DANKE!
quote:
Originally posted by Elena I.
Va salut si eu, de-aici, din RO, cu "Hallo Leute!". Desi n-am avut de-a face cu limba germana pina la 20 de ani, acum o predau. N-am fost decit de trei ori in Germania (in zece ani, de cind profesez), dar am ramas cu impresii placute f. puternice. La predarea germanei se pune mare accent pe "Landeskunde", adica sa-l inveti pe elev despre obiceiurile si tot ce e specific unei tari si unui popor. E cam greu, mai ales daca n-ai calcat niciodata pe-acolo. In schimb povestile voastre sint adevarate comori de LANDESKUNDE E.
E.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...