Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

BB jos situat/cerclaj/contractii/repaos la pat


Tamara

Recommended Posts

Draga Dana cat este eco la DR Albu la Giulesti?poti face o eco la el daca nu esti la nici un doctor din Giulesti?Eu sunt la Polizu.Am facut o eco la Olimp si 2 la Policlinica in Povernei.La ultima eco am observat ca bebele meu este foarte jos situat si DR. nu a zis nimic ,nu a recomandat nimic.Eu am 27 de sapta,mani el zice ca nici 26...si nu prea am incredere ...tot el mi-a spus ca e fetita cand dr. Pop mI-a incercuit clar pe eco,pe caseta video organele genitale!si e baiat 100%.Nu conteaza ce este dar faptul in sine ,facand o comparatie mi-am dat seama ca competenta lui cam lasa de dorit mai ales ca atunci cand a gasit capsorul el a pozitionat aparatul ala foarte jos..asta asa este..am vazut pe ecran ..acolo se afla capsorul intr-adevar...dar era mult prea jos mai jos decat l-a gasit DR. Pop si nu mi-a recomandat nimic..mi-a mai spus ca lichidul amniotic este in cantitate medie...acum 1 luna si ceva era normal(e bine sa fie asa?)si placenta este pozitionata anterior si fundic...Nu stiu ce sa mai cred si nu am bani sa mai fac o eco la Dr. Pop(nici pe prima nu o faceama daca nu primeam un ajutor)si sincera sa fiu acum suntem amandoi acasa(si eu si sotul),nu mai avem nici un venit,decat ajutorul din partea parintilor care este micut,nu ne ajuta sa scapam nici de datorii,de aceea as vrea sa fac totusi o eco si buna dar si ieftina daca se poate!In Polizu este 200000 dar nu stiu nici un doctor care sa se priceapa calumea! Astept un raspuns de la tine! Multumesc!
quote:
Originally posted by dana d
Draga Tamara, te-am "ochit" de cand am citit ca vei naste la Giulesti pe la mijlocul lui mai ca si mine si sper sa ne cunoastem in maternitate si sa plimbam bb-ii prin parc la vara. Nu stiu ce sfat sa-ti dau, eu am un singur bb si nu am probleme cu colul (cel putin nu stiu sa am), ai incredere in [medic] Puia si fa eco la [medic] Albu la Giulesti, e cel mai bun. Am vrut si eu sa fac eco la Olimp dar [medic] mea mi-a spus ca cel mai mult conteaza ochiul doctorului si ca Albu e cel mai bun. Iti doresc multa rabdare, liniste, uite-te la toate telenovelele ( stand in pat)si fa cat mai putin efort. Sanatate[flo] Dana mama lui Alexa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Anisia draga, du-te fara grija la Giulesti. O ecografie normala, in Centru de Sanatate a reproducerii (sau cum i-o zice...nu mai retin exact, dar e cel de la Giulesti) costa numai 80.000 lei. Bine inteles ca nu-i atat de detaliata ca la POp, la Olimp, dar o face dr.Albu.Suna la centru si vezi cand e in tura....Chiar si din afara, te poti duce la ecograful spitalului, stai la coada ca au prioritate gravidele internate, intri si-l rogi sa-ti dea mai multe amanunte... ii lasi pe masa cati bani vrei tu...te orientezi la fata locului... si el e destul de taciturn, obosit, etc... dar iti spune ce si cum despre lichid, pozitie fat, greutate si marime col... Nu te impacienta daca e la eco dr.Sedan, parerile sunt impartite.... eu i-am prins pe amandoi ... si a fost ok .... Sedan mi-a zis direct ca eco+ poza ma costa 150.000... Tot ei sunt si-n spital si in Centru Oricum stai fcuminte pana te duci la control si bea lichide multe Te pupam Tamara si bb-eii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Anisia, doctorul Albu are multa experienta si ochiul format pentru a vedea tot. E adevarat ca este destul de ursuz si nu prea spune multe dar, daca intrebi iti raspunde la toate intrebarile. Eu am fost cu trimitere, daca nu ai programeaza-te la telefon(2249376-centrala spitalului- poti intreba acolo numarul de la Centru). Eu mai am un numar de la Giulesti, s-ar putea sa fie chiar de la Centru-2126082. Dr. Albu avea program lunea, e cam coada la el, sa fii acolo inainte de ora la care te cheama, se intra in ordinea sosirii. In legatura cu banii de pe masa, nu e neaparata nevoie, daca nu ai nu dai el te consulta la fel si te primeste si cu sotul in cabinet dar mai bine intri intai singura si intrebi. Succes si spune-ne si noua ce ai aflat nou. Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...