Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Intarire brusca a burtii


korinna

Recommended Posts

De cateva ori am simtit ca mi se intareste brusc burta,pentru ca mai apoi sa se inmoaie..asta intamplandu-se intr-o perioada de 2-3 minute.Pana acum am simtit zilele astea cam de 4 ori lucrul asta.Sunt contractii???Sunt periculoase?Poate duce la pierderea bb? Am auzit ca unii medici recomanda un tratament pentru calmarea acestor "contractii"..simt ca si cum s-ar intari brusc uterul,insa nu dureaza mult acum sunt in saptamana 23 de sarcina Multumesc fetelor care imi vor raspunde! KORINA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Are dreptate Luiza si eu m-am speriat dar pe urma am vorbit cu doctorul (dupa ce ma informasem si stiam si singura ce erau da' voiam confirmare) si mi-a zis ca sa nu le iau in seama si sa ma relaxez cand apar. Ce senzatie frumoasa mi se pare acum ca era. Oricum poti sa te duci la un control ca sa te linistesti. Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Korrina, e perfect normal sa simti contractii care da sunt Braxton-Hicks, sau contractii de "antrenament".[greutati] De altfel contractiile apar pe toata perioada sarcinii insa noi nu le simtim decat dupa 4-5 luni. Cele mai multe femei le simt incepand cu luna 7-8 iar altele nu le simt deloc. Asa ca nu e o regula, atata timp cat nu sunt dureroase sau insotite de alte simptome, bucura-te ca uterul tau "isi ia in serios" functiile atribuite. Sarcina usoara in continuare.[huta] Adela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...