Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce parere aveti?


Recommended Posts

Buna, Ma intereseaza ce parere aveti despre gradinita/cresa la care va duceti copilul? Sau ce servicii/facilitati v-ati dori in plus de la gradinita si aceasta nu le ofera. Motivul pentru care va intreb lucrul acesta este pentru ca sunt pe cale de a imi deschide o gradinita/cresa. Pe langa facilitatile pe care le ofera celelalte gradinite adica : transport, activitati artistice, limbi straine, calculator, balet, inot, program de weekend...vreau sa introduc si ore de tenis, mai ales ca gradinita va fi situata in sectorul 1, intr-o vila, chiar la intrarea in Parcul Herastrau, deci aproape de terenurile de tenis. Mai am in minte si un program special pentru elevii din clasele primare...in special pentru cei care raman singuri acasa dupa scoala, nesupravegheati, pana cand se intorc parintii de la servici. In concluzie, va rog sa ma ajutati cu parerile voatre. Numai bine, Rechinuta [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 34
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sa-ti spun ce astept eu de la o gradinita: - variante pentru program redus si program prelungit - mancarea sa fie pregatita acolo, nu adusa prin firme de catering; sa se foloseasca alimente proaspete si gatite usor (fara prajeli, condimente). Cred ca pentru siguranta mamicilor ar fi bine sa listezi retetele dupa care se pregateste mancarea micutilor - educatoare dragute si cu muuuuuuulta dragoste de copii. Nu ma intereseaza daca educatoarea stie 10 limbi straine, sa cinte la 20 de instrumente. Pentru mine este important sa fie o buna pedagoaga si o buna psiholoaga. - fiecare copil sa aibe o fisa a lui care sa fie prezentata parintelui. - programa scolara acreditata de MEC - multe activitati creative pentru copii - nu mai mult de 10 copii in grupa - da pentru sport. e o idee foarte buna. Iar tenisul este un sport care devzolta corpul armonios. - transport asigurat (la cerere) - pret rezonabil - locatia: este foarte buna zona care ai ales-o. Care intrarea a Herastraului? Eu stau in Aviatie, si la toamna vreau sa-l dau pe Alex la gradinita dar nu prea exista in zona gradinite particulare accesibile ca pret. Daca-mi mai vin ideei, o sa-ti mai scriu. Tine-ne la curent cu gradinita. Mult, mult succes Iulia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspuns Iulia! Imi este de mare folos! Noi avem bucatarie proprie, nu aducem mancarea prin catering, chiar saptamana asta la utilarea bucatariei lucram. Adresa gradinitei este : Str. Intrarea Unditei nr.11, sector 1, Bucuresti (langa Ambasada Chineza). Rechinuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Rechinuta
Multumesc pentru raspuns Iulia! Imi este de mare folos! Noi avem bucatarie proprie, nu aducem mancarea prin catering, chiar saptamana asta la utilarea bucatariei lucram. Adresa gradinitei este : Str. Intrarea Unditei nr.11, sector 1, Bucuresti (langa Ambasada Chineza). Rechinuta
Neaparat sa ma tii la curent cu gradinita. Eu stau la 10 minute distanta de ambasada Chinei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si bebe al meu este foarte mic, nu se duce inca la gradinita. Dar pe mine in primul rand la o gradinita ma intereseaza SIGURANTA copiilor. Prin asta inteleg restrictionarea accesului in incinta institutiei (adica nu au voie sa intre dacat persoanele autorizate -parinti, bunici, bone- si nu orice necunoscut). Copii ar trebui predati de catre educatori numai si numai persoanelor cunoscute si nu oricui. Poate ca sunt paranoica dar ar fi un punct in plus pentru gradinita ta. Am colege care platesc intr-o gradinita 50 de dolari in plus fata de pretul pietei pt astfel de conditii. Accesul in acea gradinita se face numai pe baza de cartele magnetica. Cand ai sa deschizi gradinita? Care este varsta minima a copiilor? Cat costa pe luna - program prelungit? Vreu sa il dau si eu pe bebe la gradinita. Daca conditiile tale sunt convenabile, ai deja o clienta. Mult succes.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...