Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FILM SERIAL :BOROBOATELE DOMNULUI MIHNEA


palmyrah2002

Recommended Posts

quote:
Originally posted by Danza
[hia]Hai sa vin si eu cu noi boroboatze. Aseara, ca sa-i pot face supitza lui Danutz, l-am luat cu mine la bucatarie si l-am lasat sa se bage in dulap sa faca ordine printre tacamuri (bucuria lui, de altfel [olala]). Dar ce', copilul asta sta locului? Numai bine curatam o leguma, Danut tzushti! [fuga] si-o zbughea in camera. Cand mergeam in sufragerie il gaseam cocotat in picioare in fotoliu (langa fotoliu am o masutza, pe care sta telefonul) cu receptorul in mana, cu o mutra serioasa bodoganind ceva [tel] si butonand intens cifrele. Am incercat de repetate ori sa-i sustrag atentia cu o alta ocupatie sau jucarie si cand credeam ca am reusit, mergeam linistita in bucatarie. Peste 5 minute, iar in fotoliu era, incercand din disperare sa sune pe cineva (poate vreo [vampa]). A trebuit sa renunt la gatit si am asteptat sa vina taica-sau ca sa-mi pot continua treaba.
[:-)))][:-)))][:-)))]O sa aveti o factura la telefon de o sa va plinga buzunarele!!!Tocmai de asta eu mi-am cocotat telefonul sus pe frigider unde nu ajunge dumnealui!![flo][flo]Cristina si Mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Uimitoarele figuri de gimnastica ale lui Mihnea se imbogatesc in fiecare zi.Noutatile sint: - asezat pe o parte,ridica un picior si il tine cu mina in aer,apoi se aseaza pe fundulet cu picioarele deschise in unghi de 90 grade si se rasuceste cu corpul in stinga sau in dreapta.Se ridica ,se rasuceste se aseaza pe burta si da din fund[;)][:D][:D]!!! Apoi se aplauda singur(bineinteles si noi facem acelasi lucru) si pleaca spre locuri mai interesante,cum ar fi ARAGAZUL!!!Cum vede aragazul aprins,cum fuga-fuguta sa-l stinga.Si daca il alungi de acolo se duce si trage de firele de la congelator(mi l-a scos deja din priza de doua ori[q] si frigider,daca nu-i merge nici aici,direct in dormitor la sertare,pe care le rastoarna de citeva ori pe zi sau cel mai bine la "prietenele lui" florile din ghiveci,pe care le jumuleste de cite ori are ocazia!!! Cea mai buna veste :NU MAI ARE SUZETA!!!Are deja patru zile de cind nu a mai "utilizat-o"!!!CEA MAI SI CEA MAI BUNA ESTE CA MAI ARE UN DINTE!!!AL saptelea!!![cheers]Cristina si [greutati]Mihnea [cheers] www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numex=palmyrah2002
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

...continuarea serialului..... Pe linga gimnastica,domnul Mihnea mai face si balet..hi,hi,hi....Se tine cu mina de biblioteca din sufragerie si ridica piciorul in lateral si apoi il duce in spate...e "criminal"... se si aplauda singur si e foarte fericit cind ne vede pe noi cum ne amuzam..... A facut praf o farfurie ca-i tare gospodar.Dupa cum spuneam e indragostit de bucatarie si daca-l lasi aici,nu se plictiseste si tot asezind farfuriile una peste alta si mutindu-le dintr-un loc in altul, una a cazut victima evenimentelor.Nu stiu cum sa-l fac sa renunte la a mai stinge aragazul.Cum vede aragazul aprins,cum tusti si-l stinge...si ii fac mereu observatie,dar degeaba.Doamne,e atit de ghidus incit in fiecare secunda face cite o nazbitiie.A ....mai nou uda florile cu ceaiul din biberon...sau toarna ceai direct pe mobila si "spala"cu minuta locul.... Mi-am mai adus aminte ceva...am avut musafiri - pe nashul meu- si cum statea el cu sotul meu si se cinsteau cu un paharel de vin,apare Mihnea in viteza,hasti paharul de pe masa si tot vinul la el pe cap si pe fata...si a inceput "o curatire a zonei"cu limba si o plescaiala,de spuneai ca a dat de nectar.... Ei ce ziceti?Nu-i asa ca-i cuminte fooooc!!![:D][:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] Hai ca inceputul cu [alcool] e bun! Stie el baiatu' ce-i bun [:-)))][:-)))][:-)))] Sa vin si io cu vreo doua trasnai mai noi. Si noi facem gimnastica. Se apleaca in patru labute, dar fara sa se atinga cu genunchii de podea, iar apoi ridica un picior ... pana pierde echilibrul si cade [copil] Nu renunta...Se apleaca iarasi si ridica al doilea picior, exercitiu care se sfarseste in acelasi mod [copil]. Alt exercitiu ar fi, ca dezmembreaza matura din plastic a bunicai si foloseste bastonul pt. aerobic [greutati]. E adevarat ca mai atinge veioze, vaze, TV si multe alte lucruri in timpul miscarilor sale energice, dar asta e... nimeni nu se naste invatat. Asa ca, "rabdare, mamico, voi fi cel mai puternic!" Mihnea e cu baletul, iar Nutzu cu patinajul artistic. A vazut la Tv patinatori, si hai sa ne arate si noua ce poate: ridica mainutzele in parti la nivelul umerilor, apleaca capul pe-o parte si incepe sa se roteasca cu o expresie a fetzei ce te da gata!!! Dupa cateva cercuri de "patinat", ameteste [alcool] o ia prin araturi (fotoliu, dulap), mai si cade cateodata, se ridica si continua cu aceeasi dezinvoltura. Noi nu mai putem de ras [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))], iar el, isi continua dansul, ca si cum totul ar fi absolut normal, iar noi am fi niste...nebuni. MAi nou e ca si canta rliu-rliu-rla... Tare nostim e!!! Sa fiti fericite! Cu drag, Danza, mami fericita a lui [copil] Danuz paginuta personala: http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Danza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] Mai Danut mic si frumos esti "cumiiinte"foc si tu!!![:D][cool] Ei sa fie sanatosi,ce mai conteaza o farfurie,un televizor acolo!![:D][:D][:D][:p] Cica daca-s [jamaica]"cuminti"cind sint mici,sigur cind vor ajunge mari vor vor fi cuminti de-adevaratelea[zz]!!! Hai mai povesteste-mi fiindca ma amuz grozav.Cind am citit mi-l si imginam cu batul de matura bunicii,facind ordine prin casa..[:D][8D]!!![flo][flo][pup][pup]Cristina si Mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

. Auzi, Cristina, poate deschidem si noi o rubrica cu bebe din septembrie 2001? Ca deocamdata numai din 2002 sunt... subscriu la lista cu bebe din septembrie 2001 - Adriana jr a venit pe 21 septembrie, am asteptat-o de pe 13 dar nu s-a grabit deloc. are 9 kile 300 si se misca toata ziua. cel mai mult ii place la cumparaturi, unde ia tot ce poate de pe rafturi si ingramadeste in cos. (parca seamana cu inca cineva cunoscut mie...) Adriana + Adi jr
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by klavier
. Auzi, Cristina, poate deschidem si noi o rubrica cu bebe din septembrie 2001? Ca deocamdata numai din 2002 sunt... subscriu la lista cu bebe din septembrie 2001 - Adriana jr a venit pe 21 septembrie, am asteptat-o de pe 13 dar nu s-a grabit deloc. are 9 kile 300 si se misca toata ziua. cel mai mult ii place la cumparaturi, unde ia tot ce poate de pe rafturi si ingramadeste in cos. (parca seamana cu inca cineva cunoscut mie...) Adriana + Adi jr
Adriana,este deschisa rubrica de Danza- Bebelusi feciorasi de septembrie 2001.Se pare ca avem numai o domnisorica printre noi,pe Ilinca.AL meu trebuia sa se nasca in octombrie pe 20,dar a venit pe lume cu aproape 1 luna mai devreme.Cristina si Mihnea PS DAca vrei te trec eu pe lista!!.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
Eiii.. si pentru ca nu v-am mai povestit de prea mult timp ce cuminte este Mihnea,e timpul sa va mai delectez cu un nou serial ZI: SIMBATA: Trezirea la ora 5,45,si apoi smecheriile de rigoare pina la ora 21,oo: Eu am inceput sa aspir,iar dumnealui din urma,imprastia pamint de la flori,apoi a scos aspiratorul din priza de vreo 3 ori.Intr-o secunda de neatentie a pus mina pe sticla de spirt,i-a scos dopul si a dus-o la gurita.L-am prins in ultimul moment[q][q]....Apoi s-a apucat de mincat sapun si apoi de desenat pe pereti cu creionul.Era cit pe ce sa-si traga televizorul peste picioare si a tras de cablu de vreo 5 ori.A izbit usa de la congelator peste degetul meu,care s-a invinetit instantaneu si mai tirziu ,sertarul peste mina lui taica-su. A dormit doar 2 ore,iar afara in parc a stat numai la poarta si a inchis-o si deschis-o de cel putin 50 de ori.Nu i-a trebuit nici o jucarie si nu vrut sa se joace cu nici un copil... Ii apare un dintisor si cred ca din cauza asta a fost asa de neastimparat,dar a fost o zi.....[:(][zz]Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai de mine [bis] [bis] [bis] pai voi in curand veti fi complet in gips datorita TErminator-ului pe care il aveti in casa!!!! Ce te faci cu el cand mai creste un pic??? Danutz si el se tine lant de trasnai. De ex. ieri seara cand sa iesim la plimbare l-am imbracat si l-am lasat in antreu si-i zic sa stea un picutz ca sa-i iau apa minerala afara si vreo jucarie. Cand vin ce credeti ca gasesc??? Era pe masa de la bucatarie si dansa cu funduletul!!!!!!!!! Am inlemnit [bang][bang]. Nota > la bucatarie am un coltar, pe care l-am dezmiembart de nevoie in sensul ca partea care face coltul am scos-o ca sa-mi incapa frigiderul si el, frumosul, s-a urcat intai pe scaun apoi pe masa!!! Nu am lipsit mai mult de 2-3 minute, atat cat sa-i caut sticluta cu apa... Cu drag, Danza, mami fericita a lui [copil] Danuz paginuta personala: http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Danza Album:http://www.yamafoto.com/?ref=6599
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hi,Hi,Danza,cred ca ar trebui sa devii "Speedy Gonzales" si sa le faci pe toate in citeva secunde..[:D][:D]!!!Pupici lui Danutz de la Mihnea cel obraznicel PS L-am tuns pe Mihnea zero,la coafor.Au avut fetele parte de un concert de zbierate nota 10. Si cum a scapat din miinile coafezei s-a repezit la usile de la coafor pe care le-a inchis,mai bine zis izbit de "n+1"ori...drept "razbunare"[:p][flo]Oricum atunci cind am plecat a dat pup la toate fetele ca sa nu mai fie suparate pe el[:D].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...