Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

AJUTOR! URGENT. E NEVOIE DE AVORT?


mihuletu

Recommended Posts

Prietena unei prietene de-a mea e insarcinata in 8 saptamani si a racit acu fo 2 saptamani. A stat fata la pat 4 zile, timp in care s-a tratat natural, fara medicamente. S-a dus draga de ea la medic dupa ce s-a facut bine si i s-a recomandat sa avorteze, ca daca iese copilul retardat? Ati mai auzit de asa ceva? Nu i s-a recomandat cu prea mare usurinta avortul? Care sunt sfaturile voastre? Pliz repede, ca e cam la limita la care poate face un avort fara consecinte "prea mari".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns
e tri-li-li medicul? ce inseamna tratament natural? eu am facut cite o raceala zdravana si gripa in ambele sarcini, tot pe la 8-9 saptamini...am stat in pat, am bolit, am luat paracetamol, sa nu imi crape capul si am mincat lapte cu miere, nu mi s-a recomandat sa avortez, si copiii par sa nu fie prea retardati iris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La a doua sarcina am tinut-o intr-o viroza din saptamana a 5-a pana intr-a 8-a. Dupa aia am facut otita si a trebuit sa iau si antibiotice (sunt antibiotice 'safe' - penicilina V). Si nu mi-a spus nimeni sa avortez, dimpotriva eu ii tot intrebam daca nu poate fi bebe-ul afectat de virusii mei si doctorii mai ca nu ma priveau pe mine ca retardata. Si totul a fost okay. II doresc multa multa sanatate si noroc. Ale
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne fereste,ca multi idioti mai sunt pe lumea asta![bang]Cum sa-i recomande avort?I-a facut eco sau vreo analiza a lichidului amniotic, exista vreun indiciu c-ar fi vreo problema sau pur si simplu s-a bagat si boul de doctor in seama aiurea?!?!?!!Sunt "n" cazuri in care existau riscuri reale de handicap si-au iesit bebeii bine mersi!Sa stea linistita prietena ta,ca D-zeu are grija de toate! In al doilea rind:nu exista avort provocat fara consecinte;indiferent daca trec neobservate urmari sunt intotdeauna.Se poate ajunge pina la sterilitate.Nu e joaca!... [pup] [flo]Irina & Veve cea cumintzica foc![:D] Daca n-am avea atitea defecte,nu ne-ar face atita placere sa le observam pe ale celorlalti (La Rochefoucauld)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca medicul ala e [mariaj][mariaj][mariaj]. Eu am facut o infectie urinara urata prin sapt.9 Si din infectie urinara s-a ajuns pana la o usoara pielonefrita,inflamatie a rinichiului. Si am avut o zi febra de 39,7....fierbeam nu alta. Medicii mi-au dat ceva medicamente safe in timpul sarcinii si mi-au recomandat multe lichide. Acum bebe care era in burtica atunci e bine mersi, are aproape 2 luni si nu are nimik. Spune-i prietenei tale sa mai consulte si alti medici. Numai bine[pup][pup][pup][pup][pup] Samurai-lady si bb Ken.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...