Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Despre ALILESTRENOL


lili

Recommended Posts

Voi ati mai luat acest medicament in timpul sarcinii? Pana acum ( la 20 saptamani ) am luat Utrogestan, iar de cateva zile dr. mi-a recomandat acest medicament ( 2 pastile pe zi ). De asemenea in loc de No- Spa mi-a recomandat Duvadilan (pentru contractii ). Ce parere aveti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu iau alilestrenol din saptamina 11 ( inceputul lui decembrie 2002). In ianuarie am schimbat ginecologul si mi-a spus sa intrerup incet, incet tratamentul deoarece placenta este formata si doua pastile de alilestrenol nu ofera decit o mica parte din hormonii care de acum sint generati de placenta. Totusi am mai luat cite o pastila pe zi (jumate dimineata si jumate seara) deoarece rau oricum nu fac. De doua zile iau doar o jumatate pe zi , acum sint in saptamina a 21-a. In 7 febr. am fost la ecograf pentru morfologia sarcinii si totul este bine, copilul e normal, placenta e OK. Nu stiu de ce ti-a spus sa iei acest tratament. E ceva in neregula cu placenta ta? Ai cumva contractii? Dureri? Cu drag Romana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi-a prescris primul doctor la care am fost dupa ce-am ramas insarcinata Alilestrenol dar nu am luat nici o pastilutza... M-am documentat si cind am vazt ca se foloseste numa in Romania, Ungaria, Rusia si Ucraina... am zis pas... Se spune ca luat in cantitati mari si pentru timp lung, virilizeaza fatul, ba chiar si mama (cu toate ca pe prospect scrie ca nu...dar la Romanika te poti astepta la orice)... daca-i baiet nu-i bai sa fie mai viril...dar daca-i fetitza? Io chiar am vazt o fetitza nascuta de o mama care a luat pina in luna a 8-a Alilestrenol cite 3 pe zi, si la 5 ani tot corpul i s-a acoperit de par... norocul ei ca e blondutza... Din ce-am vazut eu, in Romania se prescriu prea usor pentru mentinerea sarcinii aceste produse care contin hormoni... deci hormoni, nu vitamina C!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat din luna a patra Alilestrenol, am avut contractii puternice si pacenta praevia (partial). Am avut perioade cand luam si cate patru tablete pe zi. In plus prenatal, feronat putin calciu, vitamina. Si asa am dus sarcina pana la final, si multumesc lui Dumnezeu am un flacau de 7 luni si jumatate tare sanatos. Are dintisori de la trei luni, merge in premergator de la 5 luni si are in inaltime cam 74-73 cm si cu un kilogram mai mult pentru varsta lui (si nu e gras). Nu vreau sa influentez pe nimeni sa ia pastile, dar o prietena de a mea care a cam avut aceleasi probleme ca mine a refuzat sa ia orice fel de pastile, are un baietel destul de plapand si de bolnavicios. Pupici, sanatate si nastere usoara de la mamaCamelia si bb Rares ``````````` Just hope ```````````
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am luat si no spa si duvadilan din luna a 4-a de sarcina pana in ultima zi. In plus foloseam si supozitoare scopantil. Toate astea pt ca aveam contractii destul de puternice. Mariutza are aproape 3 luni si e perfeca, creste bine si pana la urma pastilele astea ne-au fost de maaaaaaaaaaare ajutor. Pupici pe burtici marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...