Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Hemoroizi dupa nastere ?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by crissandrada
Am cumarat si eu supozitoare Hemorzom dar pe prospect scrie ca daca alaptezi nu se pot lua. Si eu alaptez !!! Am cumparat si ceai pt asa ceva dar la fel : nu se administreaza daca alaptezi. Altceva mai stiti ?
Tot Hemorzon in supozitoare am luat la recomandarea doctoritzei care a asistat la nasterea mea. Am alaptat normal si nu am avut probleme. E adevarat ca si acum mai am constipatii, dar nu e grav - nu mai mult de 2 zile si se datoreaza numai refuzului de a manca ciorbe. Despre ceai, te-as sfatui sa nu risti - poate sa faca rau lui bebe. In schimb, stiu ca un pahar de iaurt sau chefir cu bifidus essensis baut inainte de culcare, ajuta mult la...eliminarea toxinelor. Sanatate multa [cheers] P.S. am mai incercat si niste supozitoare mici de tot PROCTOSEDIL, dar nu prea mi-au placut. Primele (HERM..) ajuta mai mult si sunt si mai ieftine. Cu drag, Danza, mami fericita a lui [copil] Danuz paginuta personala: http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Danza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost astazi la doctor la ginecologie si i-am spus despre hemoroizi. Mi-a recomandat bai calde de sezut cu ceai de galbenele si niste supozitoare PROCTOLOG (127.500 lei cutia de 10 supozitoare). Mi- a spus ca nu se trec doar se absorb dar daca te constipi revin. Referitor la operatie : nu este sigur 100% ca nu vor reaparea si doare foarte tare. Este obligatoriu sa iesi afara cu scaunul in fiecare zi. Am sa incerc ce mi-a recomandat doctorita si ce s-a mai spus aici si am sa va spun daca a avut vreun rezultat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am avut o criza acuta dar imediat dupa nastere si dr. mi-a recomandat in afara de hemorzom si diclofenac, si ULTRAPROCT- tot unguent si supozitoare si DETRALEX-pastile pe care le-am luat atunci in maternitate o saptamina. Au fost f. bune pastilele, imediat mi-a trecut durerea. Acum la 7 luni de la nastere se mai fac atunci cind sunt constipata, dar putin si nedureros.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uf! mare suferinta. Si eu am probleme si nu am nascut - la mine este boala profesionala (de la statul pe scaun) si digestie nereglata tot timpul. Am incercat tot ce am aflat: hemorzon - supozitoare, unguent, proctolog - supozitoare, unguent si toate celelalte produse care incep cu procto (imi scapa acum denumirile), bai cu ceaiuri de toate felurile. Da, procto... de import sunt mult mai eficiente dar nu se amelioreaza usor, trebuie sa ai multa rabdare. In schimb crema de galbenele face minuni iar pentru intern - supozitoare Carpicon. Nu am folosit niciodata Propoderm dar cind voi mai avea probleme imi voi lua. Si ce este cel mai sigur - fara constipatie. Eu cind simt ca am un inceput de probleme folosesc unul, doua supozitoare Hemorzon (macar pentru lubrifiere)si nu mai ajung in faza acuta. Prevenirea cred ca este cea mai buna.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am avut probleme de genul acesta si nici nu vrea sa ma mai gandesc la durerea suferita. Eu am incercat HEMORZOM dar nu mi-a ajutat. Pana la urma mi-a recomandat cineva sa folosesc "sau de oaie" (untura de oaie). O tineam la rece, imi faceam un "supozitor" si ..... M-a ajutat foarte mult. Oricum, pentru o vinedecare totala trebuei consecventa in tratare, altfel reapar (hemoroizii) imediat. carmen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...