Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Luna viitoare sotul meu va pleca in Spania, Barcelona mai precis si in vara sper ca-l voi putea urma si eu. Insa nu stiu mai nimic despre traiul acolo, cum sunt priviti strainii, cum se integreaza copiii (avem o fetita de 7 ani), care sunt posibilitatile de angajare pentru o femeie. V-as fi recunoscatoare celor care locuiti acolo sau ati vizitat Spania daca mi-ati putea da orice informatii detineti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu am fost in Spania in vara, dar la plimbare. Am stat 2 zile in Barcelona. Super orasul. Iar spaniolii is "calzi", primitori. Au un bulevard in centrul orasului, Diagonal se numeste, cu spatiu verde pe centru, cu palmieri, ficusi de o suta si ceva de ani, uriasi...si...papagali care zboara printre ramuri. Foarte frumos!! Cladiri, blocuri frumoase, cu vegetatie pe acoperis, arhitectura frumoasa. Au si orasul vechi, centru' istoric, aproape de port. Cum este sa traiesti acolo, nu stiu. Dar de vizitat este minunat!! Bafta! Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu la curs am avut 5 colegi spanioli. Tare simpatici, vorbeau intruna si tot timpul erau veseli. Nu am ajuns inca, din pacate doar atata stiu, dar iti urez multa bafta! Cred ca o sa va acomodati repede, spaniola nu e o limba grea (uita-te la telenovele:)))) iar ei sunt cam ca noi asa: vorbareti, petrecareti si mai usor cu munca :))) Un an nou fericit! Cristina[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...