Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

XENICAL!?


mendi

Recommended Posts

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Xenicalul costa cam 80- 90USD (flaconul are 80 sau 90 de pastile; am citit ca ar trebui luate de 3 ori pe zi) si se da numai cu reteta. De asemenea se pare ca are o gramada de efecte adverse; in paralele trebuie sa ai si o dieta 'echilibrata' stabilita de nutritionist si este la moda in State. Pentru mai multe amanunte da o cautare pe google.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, ti-am scris si la mesajul celalalt..eu am luat Xenical..una la pranz si una seara...nu cate trei pe zi...pt ca sunt deja prea multe..pastilele sunt pt obezitate..eu le-am luat doar pt slabit..si atat.. Stiu doar...ca de la ele faci c..a...de mai multe ori pe zi...foarte uleios...de fapt asat este si efectul ...iti arde toate grasimile din corp...si singura restrictie la mancare ..este de a nu manca gras..in rest orice...adica..pastilele trebuie sa arda..grasimile pe care le ai deja in corp...nu sa arda ce grasimi mananci... am slabit ..cam in 2 sapt ..vre-o 4 kg.. te pup si sper sa-ti fi fost de ajutor ps. nu m-am simtit nici macar o sec rau de la ele...dar acum...nu stiu...poate depinde de la organism la organism Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat Xenical dupa prima sarcina acum 3 ani. E adevarat ca am slabit 7-8 kg in 5-6 luni. De scump e f. scump, in jur de 40.000 lei/pastila, acum. Trebuie sa iei 3 pastile/zi, dupa mesele principale. Eu luam doar 2/zi, pt. ca mancam de 2 ori (pe la 12.00 la servici si pe la 18.00 cand ajungeam acasa). Am renuntat din cauza banilor, costa mult prea mult. Rezultatele incep sa se vada abia dupa 2-3 luni, daca iei doar 1 luna, degeaba, tot secretul e sa iei fara intrerupere 1 an, sau 2 (daca te tine buzunarul), altfel sunt bani aruncati. Oricum, sa stii ca actioneaza doar asupra grasimilor (face sa nu se asimileze grasimile, se si vede cand mergi la toaleta ca se elimina grasimile), deci nu trebuie mancate dulciuri, fainoase etc. De simtit m-am simtit bine, n-am avut probleme, mai ales ca eram constipata si mi-a reglat digestia. La inceput te cam deranjeaza la stomac, dar cu timpul se obisnuieste organismul si nu mai e asa. Eu, sincera sa fiu, as mai lua, dar nu-mi mai permit financiar (ne-am construit casa si acum o amenajam, si avem f. muuuulte datorii si rate...).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...