Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

aparat de epilat


osna

Recommended Posts

Cand m-am dus eu la Saturn (am inteles ca stai in D, deci stii despre ce vorbesc) sa-mi aleg un epilator, am ametit pana m-am uitat la toate modelele pe care le aveau.Si tocmai cand ma hotarasem asupra unui Braun (nu stiu de care , stiu ca era cam scumput) a venit un vanzator care m-a sfatuit sa iau Philips Satinelle Sensitive care, culmea, era mai ieftin!A si argumentat da n-am priceput mare lucru ca la vremea aia eram tufa la germana (nu ca acum as fi mai breaza [:D] ).Habar n-am daca-i mai bun ca altele dar isi face treaba si sunt multumita de el.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mie mi-e dor de un epilat adevarat , cu ceara...De fiecare data cind merg acasa prima zi sint programata la cosmetica. Am incercat si aici dar au o metoda zici ca lucra la "Inchizitie". Daca as fi in tara numai cu ceara mi-as face. Doare mai putin si esti gata in 7 minute! Si mai si te tine o luna! Aparat am si eu tot Braun (Silk epil color, 3 viteze) dar il cam evit...ca sint tare sensibiloasa si ma doare. GabiG Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by osna
fetelor ieir mi-am luat aparatul de epilat.braun silkepil cu 2 viteze si atenuator de durere.era singurul la reducere si am vazut ca unele il aveti si sunteti multumite de el.nu va povestesc cum a fost prima experienta cu el.[bang][bang][bang]
Te vei obisnui! Asa am patit si eu. Dar, de mai bine de 6 ani folosesc epilatorul si totul e perfect.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am avut phillips, de fapt inca il mai am, dar am descoperit intre timp minunile epilarii cu ceara la salonul de cosmetica si nu exista comparatie. e MULT mai rapid, MULT mai putin dureros si pe deasupra nu trebuie sa te chinui tu cu mana ta. si nu mai cresc fire de par sub piele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luna trecuta mi-am luat si eu un braun silkepil cu 2 viteze si atenuator de durere. M-am epilat o singura data, nu neaparat pentru ca ar durea (oricum ma epilez doar de la genunchi in jos), insa am pe unul din picioare cateva vinisoare sparte si mi-e teama sa nu le accentueze. Voi va epilati si in zone mai sensibile?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tot un braun cu atenuator si 3 viteze! Dar mai este ceva la aparatele astea... se zice ca.. daca..te faci cu crema grasa seara.. si dimineata faci un dus..spre cald-fierbinte pe locul unde vrei sa te depilezi(se super deschid porii)..nu te doare la fel! si dupa nu uiati sa va face-ti iar cu ceva lapte de corp sau ceva crema.. folosirea aparatului usuca pielea.. in rest... sint super multumita de aparat..si ma fac pe tot piciorul.. si la bikini ..nu am incercat axila..(nici cu ceara.. mi-e frica ca-s prea multi ganglioni acolo) Incercati faza cu crema si dusul fierbinte(eu imi las timp de dusuri pt fiecare picior) si astept sa-mi scrie-ti.. si daca folositi aparatul saptaminal... va fi floare la ureche abia apuca vre-o 2-3firicele sa iasa la iveala.. si nici nu va durea.. si ve-ti fi tot timpul epilate! Normal cind merg acasa.. fac crescatorie 2 sapt(daca se poate) si trag un epilat cu ceara..dar.. asa de tare s-au rarit firele.. ca nu prea mai vad diferenta.. folosesc aparatul de 5 ani..(unul a cedat deja..)dar in timpul asta eu n-am mai pus lama pe picioare..poate de aia ma si intreaba cosmeticiana..ca de ce ma duc la epilat cu ceara..(o stiu din adolescenta.. stie ce aveam.. si ce e acum!) succes.. si astept.. vesti bune..SPER.. de la voi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...