Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Auu, hormonul....viata meeeeeaaaa...


vilma

Recommended Posts

Mai fetelor, dragelor....cum poate un amarat de hormon sa-mi strice viata in asa hal???? Cu vreo saptamana in urma, au inceput sa ma doara sanii (credeam ca am scapat de beleaua asta, de 1 an si 9 luni de cand am nascut am avut o menstruatie giuguc, zau, fara dureri, fara balonari, crezusem ca l-am apucat pe cineva de picior..[:0]). Si acuma, deodata, pokk, ooooffff, zau ca nu mai vreau. Stiti reclama aia cu: "Daca parul meu ar fi o persoana...."...ei bine, daca hormonul meu ar fi o persoana, l-as bate de i-ar suna apa in cap, l-as lega si l-as duce in padure, sa ma lase in pace ca n-am chef de nabadaile lui... Si acum, serios, vreau ciclul meu inapoi, asa cum a fost pana acum, fara dureri de sani, fara hachite, fara....pliiizzzzz.... Vilma.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Pulberea de seminte de marar: Semintele se macina fin cu rasnita de cafea. Se administreaza o lingurita , de 3 ori pe zi. Pulberea se tine sub limba timp de 10-15 minute, apoi se inghite cu putina apa. O cura dureaza minimum 21 de zile. Tinctura de marar: Se ia 1 lingurita de tinctura diluata in jumatate de pahar de apa, de 3 ori pe zi, pe stomacul gol. Tratamentul dureaza minimum 21 de zile. Ambele tratamente cu marar - sub forma de tinctura sau de pulbere - au drept efect reglarea ciclului menstrual, remedierea amenoreei, cresterea sanilor, marirea secretiei lactale la femeile care alapteaza, incetinirea ritmului de crestere a pilozitatilor la femei, accentuarea caracterelor feminine in general. livia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiti ce cred eu?Ca viata femeilor, nu a barbatilor,este reglata de hormoni.Ei au acolo un testosteron care le da o unica preocupare:) Noi in schimb,in decurs de o luna,trecem prin toate starile posibile din cauza acestor nesimtiti de hormoni-ne regleaza buna si proasta dispozitie,ne fac dependente de tampoane si de antialgice, ne dicteaza chiar si pofta de mancare ,nu ati observat? Si tot din cauza lor avem colacei,grasimite si celulita prin acele locuri pe unde consortii nostri afiseaza niste muschiuleti fermi...Eu una m-am saturat![xx(] Octavia SA FITI IUBITE!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...