Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce ma fac?


Recommended Posts

Am o fetita de 1 an si doua luni.De 2 luni am o tipa care sta cu ea,initial a fost vorba de 6 ore la noi acasa,dar intre timp s-au schimbat treburile.O duc eu la dansa acasa dimineata si o iau seara cand vin de la serviciu.Toata ziua este inconjurata de persoane nu i sa refuza nimic nu i se spune niciodata NU .Nu reusesc sa ma mai inteleg deloc cu ea.Daca indraznesc sa-i spun ca nu are voie ceva plinge de zici ca o taie cineva cu cutitul.Nici la baie nu mai putem merge ca incepe si plange .Ce ma sfatuiti sa fac? Cu drag CRISTINA78
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Albinutza!S-ar putea sa ma fi exprimat eu gresit.Ideea este ca toata lumea din acea casa joaca cum canta fetita mea.Tipa care sta cu ea,sotul ei ,fiul ei etc...Ce am vrut sa spun este ca au rasfatat-o si din aceasta cauza eu nu ma mai inteleg cu ea.pt. ca eu sunt un pic mai exigenta si nu o las sa faca chiar tot ce ii trece ei prin cap.iar cand eu ii refuz ceva incepe si plange . Cu drag,CRISTINA78
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Draga Cristina, parerea mea este ca ar trebui sa gasesti o alta bona pt. fetita ta, care sa vina sa stea cu ea la voi acasa. Totusi, este copilul TAU si tu trebuie sa dictezi comportamentul celor din jur cu cea mica. In fond,daca tu ai rasfata-o, ar mai fi cum ar mai fi. Dar mie mi se pare foarte bine ca tu esti putin mai exigenta cu ea, si eu sunt la fel; cred ca este mult mai bine, si pentru viitorul copilului, si pentru cel al parintilor, ca acestia sa nu fie sclavii copiilor! De ce sa tragi tu in viitor pentru ca altii o invata mofturoasa? O sa fii un fel de bau-bau! Teodora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, eu am trecut prin asa ceva de curand. Oana mea tipa si facea multe alte lucruri pe care nu le facea inainte de a sta cu "DOAMNA". Cand ajungeam acasa intrebam si eu cum a fost, doamna imi spunea ca i-a zis proasto si ca ea nu se pune la mintea ei. Dar ... "doamna" a uitat sa-mi spuna ca ii spune pe langa "proasto", "nenorocito" si "tampito" si inca multe altele... pe care eu nu le-am spus niciodata copilului meu. Am vorbit si cu cineva de specialitate care mi-a spus ca este un strigat de ajutor al copilului. Poate ca la tine este alceva, eu m-am convins ca "doamna" ar fi vrut sa dea cu carpa de sters praful eventual si pe fica-mea ... si in general ar fi facut orice in casa dar nu sa aiba grija de copil! 3 ani !!! pe 14 februarie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Scuze Teo ca nu ti-am raspuns dar nu am mai intrat de mult timp aici. Vreau sa spun ca este si mai rasfatata decat era la data cand am postat mesajul si ma inteleg din ce in ce mai greu cu ea. Despre bona nu stiu ce sa-ti zic,o iubeste f. mult pe fata iar fata e topita dupa ea,de fapt dupa ei toti. Le-am spus ieri cand au venit pe la mine sa nu o mai i-a in brate toata ziua , sa-i mai spuna si NU pentru ca imi fac mie rau.Si mi-a raspuns (sotul ei)ca el nu poate sa refuze copilul cand vine cu bratele intinse la el,cum sa-i spuna el NU copilului ca pe urma copilul nu ii mai iubeste si ii respinge. Cristina si[copil]Cristina http://babiesonline.com/babies/c/cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...