Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu baietii la o "bere" ...?


Madalinuta

Recommended Posts

ai vostri sotziori fac chestia asta des...? al meu iese...nu prea des...mie nu-mi prea surade ideea[bang][bang][bang] pt ca se duce intr-un club si sta pana tarziu (de fapt asta e problema ca sta pana noaptea, daca ar iesi ziua ar fi OK). am facut totusi o intelegere si o data la 3 saptamani, vinerea, iese cu baietii cu conditia ca la 02.00 sa fie acasa.[xx(] aseara a fost una din dati, numai ca [haibat][haibat]si-a incalcat promisiunea si a venit cu o ora mai tarziu[berica][berica][berica]... nu vreau sa par deplasata, nici posesiva si nu ma cramponez de ora, dar ma simt frustrata pt ca mi-am calcat pe inima si am facut un compromis iar "partea celalata"[greutati] nu a catadicsit sa respecte o intelegere. gresesc? la voi cum e? Madalina D
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Doamne ajuta ca nu am aceasta problema...Adevarul e ca pe aici nu avem tone de prieteni ca si cum aveam acasa, dar si acolo daca ieseam, ieseam impreuna. Sa stii ca te inteleg si nici mie nu mi-ar conveni....DELOC! Mai trebuie sa facem si compromisuri din astea...De exemplu al meu se poate uita in prostie la Star Trek, pe video...Ma mai enervez, amenint ca le arunc pe fereastra...Dar tot se uita. Te pup si sper sa se tina de invoiala de acum incolo. GabiG Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sotzul meu avea o mare problema cu berea [berica](ii placea la nebunie) si venea acasa ametzit bine [alcool] pe la 5, 6 dimineatza... in fiecare vineri, sambata, cateodata chiar si in cursul saptamanii. [bang] Da' mi s-a pus pata intr-o zi si m-am luat de el [blabla]: "Auzi nene, gata cu distractiile, acum esti om insurat! Io m-am lasat de fumat, tu...hai sa nu zic sa te lasi de beut, da' las-o mai moale, taica!" Sta el pe ganduri, se codeshte, se suceshte, se scarpina in cap, dupa care zice: "Ok, incerc." A doua zi, dragutzul de el vine foarte hotarat acasa cu...bere fara alcool! In sinea mea imi zic: "Sa vezi ca n-o sa-i placa, o sa faca mofturi si va reveni la vechiul obicei", dar, spre surprinderea mea, il aud spunand dupa ce ia o dushca buna: "Nu-i rea. Merge." [:0] Rasuflu ushurata. Insa, ca sa nu fiu exagerata, i-am spus ca poate sa bea oricand o bere, cand are pofta sau cand iese cu prietenii [bere], dar sa nu-l uite Dumnezeu pe-acolo. De-atunci s-a facut baiat cuminte, nu mai iese cu amicii lui decat rar, bea cu masura si vine acasa devreme, deci de ce m-ar deranja? Deocamdata copii nu avem, deci...it'ok! [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca eu sunt sotia mai posesiva [cusca].La noi de cand ne-am casatorit exista o regula: nici unul din noi nu iese noaptea din casa singur (nu la distractie).[mariaj] Functioneaza destul de bine avand in vedere ca de cand cu bebe numai batai de cap in plus nu mi-ar fi trebuit! Delia si [copil]Codrin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi avem o alta intelegere :nici unul din noi nu vine mai tirziu de ora 22 acasa.Daca el merge cu prietenii nu la bere ca nu bea dar se intilnesc si joaca remi si mie-mi place sa ma intilnesc cu prietenele si sa mergem sa ne distram un pic.Noi in felul asta ne mai incarcam bateriile nu prea des dar vad ca da roade 10 ani de casatorie destul de linistiti.[amoras] Nadine eroul principal si mamica anca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la noi e ceva de genul:anunta-ma ca intarzii, cu cine esti so este OK. Asta e valabil in ambele sensuri.Adevarul e ca daca el iese saptamana asta, ies si eu saptamana viitoare si suntem chit. Ametit nu a mai venit acasa din studentie(de vreo 2 ani).Prefera sa se ameteasca acasa. Alexa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu le intreb pe cele care spun ca sotii lor vin noaptea tarziu sau a doua zi dimineata: daca voi, fetelor, a-ti sta o noapte intreaga la distractie, ce-ar zice sotii vostrii, le-ar conveni? Nu cred. Asa ca eu zic ca sunteti mult prea intelegatoare si tolerante. Eu una nu as putea sa accept asa ceva. Sotul meu nu a lipsit niciodata noaptea de acasa. Sau sa fi venit baut...nici vorba. Sa nu credeti ca sunt o zgripturoaica. Iese cu cate un prieten la o bere, dar ziua nu noaptea. Si asa a fost de la inceputul relatiei noastre nu i-am impus eu, pur si simplu asa a considerat si el ca se cuvine. Mirela, mamica lui Andrei, care de ziua femeii implineste 5 anisori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi problema e clara. Poate iesi de cate ori are chef, nu ma deranjeaza, atata timp cat nu lasa deoparte indatoririle de tata. Eu nu am nici un fel griji ca iese cu prietenii la o bere, mai ales ca nu o face prea des, dar de obicei in weekend, cand il mai pot lasa pe Robi la mami, mergem impreuna, si ne uita Dumnezeu pe la prieteni, pana la 5,6 dimineata. Asa "ne spalam creierii".[:D] Dar de 8 Martie e randul meu. Atunci ne adunam "gagile" si ne lasam barbatii acasa si mergem prin baruri si prin discoteci pana dimineata. Robi si Ady
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...
CERERE DE IEªIRE "CU BÃIEÞII"
Numele prietenului / logodnicului / soþului:________________________________ Cer permisiunea de a mã despãrþi temporar de autoritatea suprema a vieþii mele pentru urmãtoarea perioadã de timp: Data:_________ Durata despãrþirii: ___ Ora sosirii ce NU se va depãºi:____ În cazul in care permisiunea mi se va acorda, mã oblig de bunã voie sã respect urmãtoarele condiþii: * Jur în mod solemn sã vizitez numai locaþiile stipulate mai jos, la momentele precizate. * Sunt de acord sã mã abþin de la a flirta cu alte femei. Nici mãcar nu voi vorbi cu vreo persoanã de sex feminin, în afara celor pentru care am permisiunea scrisã. * Nu voi opri mobilul dupã 2 beri ºi nici nu voi consuma peste cantitatea de alcool permisã fãrã a chema un taxi ºi fãrã a obþine derogarea telefonicã de la cantitatea respectivã. * Înþeleg ca ºi în cazul în care îmi este permisã "ieºirea", prietena / logodnica / soþia îºi pãstreazã dreptul de a fi supãratã pe mine pentru toatã sãptãmâna urmãtoare fãrã nici un alt motiv. * Cantitatea de alcool permisã: Bere___ Vin___ Tãrie___ Total___ * Locaþiile vizitate: *** Locaþia: _____________________ De la ora:___ La ora:___ *** Locaþia: _____________________ De la ora:___ La ora:___ *** Locaþia: _____________________ De la ora:___ La ora:___ * Femeile cu care este permisã conversaþia: _____________________________________ IMPORTANT! CLAUZA DE STRIP-TEASE: Nu numai cã nu este permis contactul cu persoane de sex feminin, dar promit sã mã feresc a mã apropia la mai mult de 30 m de vreo stripteuzã sau dansatoare exoticã. Violarea clauzei de striptease este motiv de terminare imediatã a relaþiei. De asemenea, accept cu aceeaºi plãcere ºi urmãtoarele condiþii: * Îmi cunosc foarte bine locul. ªtiu cine "cântã" în casã ºi sunt de acord cã nu sunt eu acela. Promit sã urmez regulile ºi restricþiile impuse ºi acceptate. Înþeleg cã asta oricum mã va costa o avere exprimatã în flori ºi ciocolatã. * In plus, îi cedez dreptul de a obþine ºi folosi cãrþile mele de credit oricând prietena / logodnica/ soþia va consideri necesar. Promit sã o duc la cumpãrãturi la Mall dacã nu mã întorc la ora menþionatã. * In drum spre casã nu mã voi certa cu strãinii ºi nici nu voi purta discuþii filozofice cu aceºtia. Dupã întoarcerea acasã promit sã nu urinez în altã parte decât în toaletã. In plus, mã voi feri sã-mi trezesc jumãtatea, sã-i respir ca un viþel în faþã sau sã încerc sã mã reproduc ca un iepure (beat). Dupã cunoºtinþele mele (care sunt insignifiante în comparaþie cu cele ale jumãtãþii mele MAI BUNE) informaþia de mai sus este corectã. Semnat – prieten / logodnic / soþ:_________________________ ****************************************************************************************** Cererea este: APROBATÃ___ RESPINSÃ___ Decizia e irevocabilã. În cazul aprobãrii tãiaþi acest cupon ºi purtaþi-l in permanenþã asupra dumneavoastra! Permisiune pentru prietenul / logodnicul / soþul meu de a fi plecat în urmãtoarea perioadã:Data:_________ Durata:____ Ora revenirii:______ Semnat prietena / logodnica / soþie:_____________________ ****************************************************************************************** ________________________ Think pink![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...