Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

PENTRU PAPUSICA...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dragele mele, Eu sunt cam in aceeasi situatie. Vineri seara am fost la niste nepotele micute, ca sa-mi treaca, dar in weekend am suferit ingrozitor de tare. Cred ca am ajuns la capatul puterilor. Sambata a fost ingrozitor de greu sa fiu fara el, sa nu mai facem nimic impreuna, am plans foarte mult, foarte mult, pana am ramas fara lacrimi, m-au durut ochii foarte tare si mi-am facut si niste iritatii pe fata. Dar nu ma pot abtine, imi tare tare dor de el. Duminica dimineata l-am sunat la servici, dar mi-a vorbit la fel de indiferent si nu stiu ce sa mai cred. L-am intrebat daca vrea sa ne intalnim de 1 sau 8 Martie si mi-a raspuns ca NU. L-am intrebat daca nu ma suna sa imi spuna la multi ani si nu imi trimite o floare si mi-a spus DA. Daca ma iubeste si a spus NU. Atunci am inceput sa plang si i-am spus "Cum poti sa spui asa ceva. Inseamna ca esti inuman, numai dupa o saptamana eu nu mia exist pentru tine. Spune tu ca seara cand te bagi in pat nu simti locul de langa tine gol, nu mai ai pe cine sa iei in brate, nu mai pune nimeni capul pe umarul tau, nu mai saruti pe nimeni, nu mai faci dragoste si toate celelalte?" Nu mi-a raspuns nimic la asta. Intr-un final a spus ca incearca sa se obisnuiasca cu situatia, si eu ma voi obisnui cu timpul. L-am intrebat "De ce sa te obisnuiesti, de ce nu lupti????" Nu a spus nimic. Cam atat. Dar eu cred ca nu mai este nici o sansa. Mi-a prescis cineva sa iau in fiecare seara cate o jumatate de XANAX pentru liniste, pentru ca, din pacate, cred ca sufar de o depresie puternica. Va scriu mai tarziu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Papusico, eu sint directa de felul meu, uneori prea directa, dar nu ma pot abtine sa nu te "scutur" putin-lasa-l in plata Domnului ca ala nu e barbat nu neaparat pentru tine, ci si pentru oricare femeie. Zi mersi ca ai scapat ieftin din infern (adica nu aveti si un bb pt. care sa suferi ca ar putea fi traumatizat)si lasa, sa mai faca si pe altele "fericite". Iar tu, sterge lacrimile, ca nu folosesc decit sa te descarci emotional, si incepe sa iesi in lume - intilniri cu foste prietene, plimbari prin magazine, taifasuri cu mama(de ce nu?) la o cafea. Fii barbata, Zoe, daca el nu e in stare!!! Lac sa fie, ca broaste, GIRLAAAAA!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Papusico nu mai insista. Eu cred ca ti-ai facut datoria si ca nu mai ai ce-ti reprosa. Oricum ai lua-o nu trebuie sa mai insisti. I-ai aratat ca il iubesti, ca iti este dor de el, ca iti pare rau iar de acum este alegerea lui. A renuntat prea usor la tine. S-a echilibrat prea repede pentru ca sa te fi iubit adevarat. Se spune ca intr-o iubire intotdeauna unul iubeste iar celalalt se lasa iubit. Adica nu este un echilibru: mereu unul iubeste mai tare. La varsta mea as sfatui toate femeile sa-si aleaga barbati care sa le iubeasca un pic mai mult decat iubesc ele daca asta se poate masura sau se poate face un calcul pentru asa ceva. Daniela, mamica de Ana-Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela are perfecta dreptate! Nu pot spune mai bine decat a spus ea. Toate teoriile si sfaturile mele de pana acum cad in momentul in care e clar ca el de fapt nu te iubeste. Nu il mai suna deloc! Abtzine-te, nu realizezi nimic in felul asta. Ai facut tot ce ai putut si gata! Dupa ce vei depasesti situatzia asta, cauta-tzi un barbat care, cum a spus si Daniela, sa te iubeasca putzin mai mult decat il iubesti tu pe el si cu sigurantza il vei gasi. Mult curaj si putere! Ruxi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ponicid
Draga Papusico nu mai insista. Se spune ca intr-o iubire intotdeauna unul iubeste iar celalalt se lasa iubit. Adica nu este un echilibru: mereu unul iubeste mai tare. La varsta mea as sfatui toate femeile sa-si aleaga barbati care sa le iubeasca un pic mai mult decat iubesc ele daca asta se poate masura sau se poate face un calcul pentru asa ceva. Daniela, mamica de Ana-Maria
Mare dreptate ai! Si sotul meu ma iubeste ceva mai mult, un strop, dar e de-ajuns asa. Este foarte bine! Asculta, papusico de Daniela ca mare adevar graieste... GabiG Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu la ce-au zis fetele. Nu te mai umili, papusico! Nu are cum sa-ti reproseze ca nu ai incercat sa refaci relatia. Incercarea vina nu are, dar in cazul tau nu se mai merita sa incerci. Din contra, toate vorbele lui ti-au fost cred suficient de clare ca el NU mai vrea nimic de la tine si NU va misca un deget ca sa te aduca inapoi, fie din dorinta proprie sau a maica-sii. Adevarul doare, dar asta e. Stergeti ochii! Ai suferit suficient si ai plans destul. E greu, dar nu e imposibil sa uiti. Fii tare, noi suntem cu tine, si, crede-ma ca te inteleg perfect. Intr-o oarecare masura am trecut si io prin asta. Curaj scumpo, esti tanara, se va sterge totul. Ai incredere in Dumnezeu. El vede tot si nu bate cu parul. Cu siguranta, ti-a pregatit ceva mai bun pt. viitor. Poate te ajuta sa mergi sa vorbesti cu un preot. Cateodata insasi vizitarea unui lacas sfant are o influenta puternica asupra omului. Cu drag, Danza, mami fericita a lui [copil] Danuz paginuta personala: http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Danza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...