Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

PENTRU PAPUSICA...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga mea, stai sa te inteleg. Mi-ai spus ca s-a fixat un termen de judecata (cand erai si tu de fata) pentru data de 11.04. Scumpa mea, un termen de judecata fixat, scris pe cererea de chemare in judecata si dat in cunostinta partilor, nu se poate schimba decat in sedinta publica. Deci judecatorul/judecatoarea nu ar fi putut da un alt termen decat maine, 11.04 cand era sedinta de judecata. Tu ai grija sa nu te "traga in piept" si sa se judece maine, in lipsa ta. Pe tine cine te-a anuntat ca s-a amanat o saptamana? De fapt, cine ti-a spus de data de 11.04? Apropo, ai un avocat care sa te reprezinte? Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am avocat. Cand am fost data trecuta si am depus cererea, noi 2 am semnat-o si avocatul sau s-a dus si a depus-o la presedinte. Cand s-a intors de la presedinte ne-a spus ca mai trebuie sa venim pe data de 11.04. cu un martor, pentru ca altfel nu se poate. Nu am avut nici o sedinta nu am intrat in nici o sala de judecata. Nu stiu sa va raspund ceea ce se intampla. M-a sunat "sotul meu" azi, si mi-a spus ca a spus avocatul lui ca s-a amanat pentru data de 17.04. Nu stiu ce sa va spun. Eu nu pot pleca maine aiurea de la servici tocmai pana la Buftea fara sa stiu nimic. Eu cred ca nu ar fi atat de nesimit incat sa ma puna pe mine sa ma duc joi aiurea in Buftea dupa cai verzi pe pereti. Sa va spun sincer, pe mine nici nu ma intereseaza ce vor sa faca, pentru ca abia astept sa scap de toata povestea asta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, se intampla ceva ciudat. Ma intreb, daca a inlocuit cererea initiala cu o alta, semnata numai de el, prin care cere desfacerea casatoriei din culpa ta exclusiva? Asa s-ar justifica un alt termen pentru data de 17.04. In mod normal ar fi trebuit sa primesti o citatie, dar la ultimul domiciliu comun al sotilor. Bine macar ca nu ai partaj. Tine-ne la curent. Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu va inteleg, dar eu nu mai vreau nici un avocat, pentru ca , in primul rand nu am acum banii necesari pentru un avocat, si in al doilea rand, nu am nimic de pierdut. Am uitat sa va spun ca am gasit 2 picaturi la ciclu, nu stiu daca sa il cred ca vine sau ma pacaleste. [?] Ultimul nostru domiciul este la el, deci ar fi primit la el si nu mi-ar fi aratat mie. Dar, sincer va spun, nu ma mai intereseaza, vreau doar sa scap, nici macar nu ma intereseaza daca scrie ca e din vina mea. Nu mai am nevoie de nimic. M-am saturat de mizerii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Veronica,la judecatorie du-te doar cand vezi citatia.Pe citatie trebuie sa scrie clar data cand e fixat primul termen! Cere-i sotului tau sa-ti dea citatia, in caz ca ai fost citata la ultimul domiciliu.Si la primul termen, cere sa fii citata la alta adresa, la adresa unde locuiesti acum.Ar fi bine, totusi, sa ai un avocat.Altfel s-ar putea sa regreti mai tarziu. Bafta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

L-am intrebat daca a primit citatie si mi-a spus ca NU. A spus ca nu are de ce sa ma minta in legatura cu prezenta la judecatorie. Nu am de ce sa mai insist. Oricum i-am spus ca, cel putin daca umbla cu asemenea mizerii, sa aiba bunul simt sa ma anunte din timp sa nu mai merg joi degeaba. In fine, m-a asigurat ca nu ma minte. Altceva nimc. Eu am salariul minim pe economie si niste datorii ramase de la nunta. Mama plateste datoriile si nu ii pot cere ei pentru avocat, asa ca renunt. Nu am primit deloc citatii. Probabil ca fiind vorba de culpa comuna si pana intr-un an de zile nu mai se face atata zarva. Nu stiu ce sa cred. Mai vorbim maine. Va multumesc pentru ca sunteti alaturi de mine si va pup dulce.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...