Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

PENTRU PAPUSICA...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ca sa va spun sincer nici nu stiu ce fel se procedeaza in acest divort. Noi nu avem nevoie decat de un singur martor, care va fi mama lui (scorpia). Eu nici nu as avea ce martor sa aduc. Dar, va intreb sincer, ce poate sa mi se intample, daca noi nu avem nimic de impratit. Eu vreau doar sa termin o data pentru totdeauna cu el. Si chiar daca va scrie pe hotararea judecatoreasca ca este vina mea, nu ma intereseaza (ca doar nu o pun in rama), eventual ma s...g undeva cu ea. Scuzati-ma dar m-am saturat de toate porcariile prin care am trecut.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tu spui ca nu te intereseaza, dar ar putea interesa viitoarea ta familie. Daca in hotarare va scrie ca l-ai neglijat, ca ai umblat cu alti barbati, ca nu ii faceai de mancare si nu aveai grija de el,este bine? La o viitoare casatorie, aceasta sentinta de divort se va depune cu toate celelalte acte la primarie si va fi imposibil ca viitorul sot sau soacra sa nu o vada. Oricat de mult te-ar iubi, tot va avea un semn de indoiala. Tu preferi sa te dai la o parte in loc sa lupti. Crede-ma, nu este deloc momentul pentru asa ceva. Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Veronica, odata cu prima citatie trebuie sa primesti si cererea de chemare in judecata depusa de sotul tau.Acolo sunt trecute si motivele pe care le invoca.Eu nu stiu ce ati semnat voi si nici nu stiu ce certitudini ai tu ca repectivul act a fost depus la dosar.De aceea e bine sa ceri sa fii citata la o adresa unde esti sigura ca si primesti tot, astfel tot ce depun ei la dosar trebuie sa-ti parvina (in copie) si tie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea, o asemenea sentinta iti va trebui in primul rand la politie, pentru schimbarea numelui si a domiciliului. Si te poti duce la orice consiliu local (primarie de sector) si vei vedea afisata printre actele necesare in vederea incheierii unei casatorii si sentinta de divort (daca este cazul). Si chiar daca nu va mai fi cazul (poate, in viitor), daca viitorul tau sot vrea totusi sa vada de ce ai divortat de primul sot? Culpa comuna zici... Cu soacra ta unic martor... Care ce va zice, ca este si "baiatul ei scump" vinovat de desfacerea casatoriei? Hm... Mihaela Arhistefy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa iti spun sincer nici eu nu inteleg nimic. A spus avocatul lui ca se poate de comun acord, dar numai cu un martor care sa vina si sa declare ca nu mai putem continua casatoria. Martorul poate fi din partea oricui. Eu nu as avea pe cine sa pun, pentru ca am stat la el acasa si nimeni din apropiatii mei nu stiu cele intamplate, decat din auzite. De aceea vine mama lui. Habar nu am ce va spune.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...