Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

PENTRU PAPUSICA...


Recommended Posts

Se joaca cu tine ca pisica cu ghemul de ata,in discutiile voastre parca ma vad pe mine acum 8 ani!!!!Imi imaginam ca daca ma vede cu ochii plinsi si cu riduri isi da seama ca sufar si ca-l iubesc si asta ziceam eu ca este o proba de dragoste nemarginita!pina in ultimul moment m-am agatat de orce fir de ata ce mai tinea cusuta iubirea noastra ,doar ca m-am inselat amarnic; intr-un an si jumatate de incercari de a ne impaca doar eu faceam concesii totul mergea bine pina ajungeam sa punem problema de a ne muta de la mama lui singuri ,aici era de neindurat,pina n-am mai putut nici eu ,eram la capatul puterilor ,ajunsesem la 42 de kg si a trebuit sa ma internez in spital din cauza anemiei si a nervilor care-mi cedasera ,sa nu crezi ca daca a venit la mine la spital si m-a vazut in ce hal ma adusese s-a schimbat situatia ,nu ,dar am supravietuit ,am iesit din spital ,mi-am reluat serviciul,de cite ori ieseam de la servici luam calea bisericii ma asezam la icoana Maici D.si plingeam pina ma racoream,incet incet drumul spre biserica m-a intarit,mi-am taiat parul pe care el nu-mi dadea voie sa-l am scurt,m-am vopsit,mi-am taiat toate fustele deasupra genunchiului(el nu-mi dadea voie sa am fuste scurte)mi-am cumparat citeva sacouri asortate si am inceput sa merg la serviciu altfel decit inainte ,atunci mi-am dat seama ca barbatii inca mai intorc capul dupa mine si ca lumea nu s-a sfirsit la el,m-am repus pe picioare incet incet si in ziua cind am dat ochi cu el din intimplare l-am lasat blocat,am vazut admiratia si invidia in ochii lui,sincera sa fiu mi-a facut placere !!!!!!!!!!!Am suferit enorm de mult din cauza acestui om umbra lui m-a urmarit multi ani dupa aceia ,dumnezeu a facut insa sa intilnesc omul care ma merita si pe care-l merit daca te duci la pagina mea cred ca poza noastra a toti trei i-ti va spune mai multe decit pot eu sa-ti spun in cuvinte......nu uita Papusica ca nimeni nu e singur pe acest pamint....... AureliaGalerne
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Neata Azi, iar am sunat, nu stiu cum sa fac sa-mi inving dorinta de a-l suna. Nu stiu unde sa gasesc puterea necesara. Acum mi-a vb indiferent total. La un moment dat mi-a spus ca am inceput sa il plictisesc. Dar, am ajuns la concluzi ca el NU MAI VREA SA FACA NIMIC PENTRU A FI IMPREUNA. A zis ca a renuntat la mine si deja este mai linistit, a vb cu un avocat si ....... altele. Doamne da-mi putere cat zece ca sa pot duce atata. Simt ca sa scufund undeva in fundul oceanului. Mi-a spus ca nu ii este dor de nimic de ceea ce este legat de mine si langa mine nu avea cum sa aibe un viitor. Nu putea sa faca nimic pentru ca eu nu eram de viitor, stateam numai cu cearta. L-am intrebat cand ne-am certat noi doi si mi-a spus ca m-ai mereu. Eu i-am spus ca m-ai mereu ma certam cu mama lui, iar el a spus ca e tot una. Este atat de orb. Am impresia ca deja si-a revenit si este mai linistit, abia asteapta sa scape de mine. [q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna papusica draga, nu mai plinge pentru Nimeni.Daca baiatul este condus de mama lui,iremediabil,lasa-l . Suntem facute sa suferim pentru un strop de iubire, dar parca prea isi bate joc.Trebuie sa gasesti puterea sa treci peste toata dragostea care i-o porti, pentru ca baiatul chiar nu mai vrea sa aibe nici olegatura cu tine.Poate si-a gasit demult o fata asa cum si-o doreste maica-sa si astepta momentul potrivit sa scape de tine. Nu ai cum sa-l schimbi, daca vroia sa faca casa cu tine, o lasa pe maica-sa sa spuna ce vrea, si-si vedea de treaba cu tine. Imi amintesc de o prietena din Ro, care timp de 8 ani de zile a incercat sa schimbe atitudinea sotului sau, intre timp a venit si un copil, accepta sa incasese batai de la el, si pina la urma tot la divort s-a ajuns.Pur si simplu si-a pierdut tineretea linga unu care asculta numai de maica-sa de parca nevasta nici nu exista decit pentru pat. Toate intelegem cit iti este de greu, dar nu s-a sfarsit lumea, du-te prin parcuri, acum natura se trezeste la viata, plangi daca simti ca iti face bine, vorbeste cu mama ta, roag-o sa te alinte ca atunci cind erai mica , sa-ti faca o prajitura buna buna, si cu timpul o sa mai treaca din durere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offffffff Desi nu am trecut prin asa ceva, imi inchipui ce este in sufletul tau. Stii ce cred eu? Ca ar trebui sa te bucuri si sa-i multumesti lui Dumnezeu ca ai scapat de un asemenea om. Am citit un mesaj al tau la un alt subiect, legat de copii ...si am vazut ca iti doreai mult sa faci un copil in viitorul apropiat. Eu sunt mama si stiu ce inseamna sa traiesti acest sentiment si iti doresc din toata inima sa-l traiesti si tu cat mai curand posibil. Dar oare crezi ca merita un asemenea om sa te gandesti ca vrei un copil cu el? Cu siguranta ca nu. Duca-se cu maica-sa cu tot. Bine ca ai scapat. Incearca sa-ti gasesti fericirea si pe acea persoana care sa te merite. Iti doresc din tot sufletul sa reusesti sa treci cat mai repede peste aceasta perioada grea din viata ta. Fii puternica si increzatoare si nu te lasa doborata. Sa auzim numai de bine. Mirela, mamica lui Andrei, care de ziua femeii implineste 5 anisori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draguta Papusicà, Multumeste lui Dumnezeu ca lucrurile se petrec asa si acum. Ce te faceai daca acest imbecil (scuza-ma stiu ca inca il iubesti) te lasa cind erai insarcinata sau cu un bebe mic? MAi bine asa. Stiu cit de tare suferi, cred ca multe dintre noi am trecut prin aceasta suferinta. Nu te lasa abatuta. Sintem alaturi de tine. Ca sa iesi neciufulita si ne-depresiva,din aceasta istorie, ai grija de tine, in sensul ca ar trebui sa te duci la coafor, sa-ti cumperi toalete noi, care nu au nici o legatura cu imbecilul s.a.m.d. Iesi din casa, du-te la cinema, spectacole, fa tot ce se poate numai nu sta singurica in camera ta ca asa va fi greu sa o scoti la capat. Esti tinara, frumoasa si viata nu s-a sfirsit cu acest imbecil. Nu este decit un pasaj. Capul sus Papusico, imbarca cu noi si ai sa vezi ce frumoasa este viata, care nu este decit UNA!!! Gabi mama lui Emma
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am zis de cateva ori, CA ARE BALTA PESTE!!!!!! Stiu ca-i greu, dar TRECEEEE...... SI NU-L MAI SUNA ATATA!!!! Crezi ca o sa aiba vreuna zile bune cu el? NUUUUU....., ca-i mamica lui acolo, si are ea grija de el (si de toate viitoarele lui ..)! Bine ca ai scapat, si ei duca-se... invatindu-se!!!! Numai bine! Garo Sanatate, ca-i mai buna ca toate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Papusica, am urmarit din umbra si sincera sa fiu am tot sperat ca el are un pic de discernamant si isi va da seama ce pierde, dar se pare ca lui ii este suficienta colivia in care il tine mama lui. Buuuun, in momentul acesta eu zic ca trebuie sa cauti un avocat bun si pe cat posibil sa introduci tu actiunea de divort. Altfel parerea mea este ca ei te vor improsca cu noroi si sentinta va ramane, si nu stii cand in viata poate aceasta sentinta sa fie impotriva ta. Deci aduna-ti toate fortele si demareaza tu divortul nu il lasa pe el sa te calce in picioare, cred ca te-a facut destul sa suferi, ai o viata inainte. Cred ca nu mai este necesar sa-ti spun ca noi te sustinem, vino aici si descarca-te, dar ramai demna in fata lui. Ai o viata inainte si cum spuneau si fetele multumeste-i lui Dumnezeu ca nu este si un copil. Ai sa vezi, indiferent cat iti este acum de greu, ca vei gasi adevarata dragoste si adevarata liniste a caminului. Gandeste-te ca traisti acum intr-un cosmar, si cand te vei trezi ai sa fii fericita ca a trecut. [pup][pup][pup] Noi suntem aici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...