Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

PENTRU PAPUSICA...


Recommended Posts

Ce situatie oribila... si inteleg cit iti este de greu, am trecut si eu prin asta. Stiu ca nu poti sa te opresti sa nu il mai suni, sa ii amintesti ca a fost ceva intre voi, dar totusi fa ceea ce ti-au zis toate fetele NU TE MAI UMILI SUNIND, pentru ca intr-o zi o sa iti para rau ca ai facut asta. Nu il mai lasa sa te vada plingind, sa te vada suferind, sa te vada la pamint, reactia lui nu va fi decit de respingere si te va dispretui. Viata merge inainte cu sau fara el si daca nu este in stare sa se desprinda de fusta mamei nu o va face niciodata sau daca o va face nu va fi pentru tine. Mergi inainte si intr-o zi va veni si omul sortit tie, mai devreme sau mai tirziu. Eu l-am gasit rpd si abia acum imi dau seama cit conteaza sa ai linga tine un om pentru care reprezinti cea mai importanta fiinta de pe lume. Daca tu crezi ca pot sa te ajut cumva da un mail. Si nu uita puterea de a trece peste asta o gasesti doar in tine. Va fi greu, dar intr-o dimineata te vei trezi si iti vei da seama ca toata greutatea de pe inima s-a dus si esti senina din nou. Pupici si sa ai grija de tine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am tot stat si m-am tot crucit: cum poate Dumnezeu sa lase atatia sa ii sara gardul gradinii? Dar apoi am vazut multe fete care te sustin si te incurajeaza si nu pot decat sa fiu de acord cu ele: nu te mai gandi la el (stiu ca este greu, dar incearca). Fa ceva pentru tine, ceva sa-ti ridice moralul, dar nu lua calmante si nici nu te ingropa in munti de ciocolata. (O fii ea afrodisiaca, dar ingrasaaaaaaaa!). Dumnezeu vede tot, si rasplateste oamenii care merita. Iar tu nu meriti sa suferi atata. Lasa-l sa se insoare cu ma-sa, daca ii este mai bine. Nu te mai injosi, nu il mai suna, daca poti, si impune-ti sa il uiti. Du-te la biserica si roaga-te, si Dumnezeu iti va lumina calea. Ai grija de tine, du-te la coafor, schimba-ti look-ul, schimba-ti garderoba, nu te lasa. Stii ce bine face unei femei sa se vada frumoasa. Fara ochii umflati de plans, fara cearcane, ci fardata, aranjata, imbracata modern si cu gust. Si apoi, daca el vede ca nu te intereseaza (la suprafata, ca in sinea ta sigur te va mai durea o vreme), o sa-i vina sa se dea cu capul de pereti. Dar atunci o sa poti tu sa-l privesti de sus si sa-i spui: "Nu este loc pentru tine in viata mea. Te-am uitat de mult. Acum e prea tarziu. Ai pierdut trenul acesta." Am eu o vorba: "Vine apa si la moara mea" Incearca sa fii tare, noi suntem alaturi de tine orice ar fii.[dual][dual] Robi si Ady
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aseara am facut cateva cumparaturi pentru mine, mi-am luat o pereche de blugi si un pulover foarte dragute si mi-a mai ramas de luat o geaca de primavara. Astazi fac toate eforturile din lume pentru a nu-l suna, si pana la aceasta ora am reusit. Ma gandesc ca nu obtin nimic daca il sun decat vorbe indiferente si respingere. Ma simt "putin, putin" mai linistita. Sper ca aceasta liniste sa dureze si sa se instaleze la mine in suflet. Tot imi este dor de el, dar nu cred ca mai are rost sa insist, pentru ca nu cred ca obtin nimic cu insistenta. Daca el ma vrea stie unde ma gaseste, iar daca el nu ma mai vrea eu nu mai am nici o putere. Las in grija lui Dumnezeu viata mea. Daca el este jumatatea mea va fi langa mine indiferent de situatie, daca nu este NU ESTE. Sper sa trec peste tot si sa am puterea sa o pot lua de la inceput candva. Va tin la curent. Amintiti-ma si pe mine in rugaciunile voastre. Eu ma numesc IULIA.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a intamplat si mie, cu deosebirea ca nu locuiam cu socrii. El n-a ridicat nici un deget sa ne salvam casnicia. Il sunam in fiecare zi, insa nu gaseam la el decat indiferenta si cuvinte urate. Am divortat, chiar daca avem un copil. Acum a inceput sa se desprinda de sub tutela mamei, a realizat ca alaturi de ea nu va fi niciodata liber sa gandeasca si sa actioneze de unul singur. Poate si sotul tau se va trezi la un moment dat, dar nu cred ca ar trebui sa astepti plangand momentul acela.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[q] dar imi este super dor de el [q], nu stiu ce sa fac pentru a nu suna [q], ce sentiment ciudat! [q] de unde sa iau putere? [q] Acum a inceput melodia de la 3 Sud Est [q]"La capat de drum": "Am pierdut tot ce aveam mai bun, singur sunt acum la capat de drum, trebuie sa lupt sa inving durerea din sufletul meu!" [q][q][q][q] Ma simt de parca mi-ar tasni sange din inima [q][q][q][q][q][q][q] Doamne ce mult il mai iubesc! [q][q] As fi vrut din toata fiinta mea sa am o fetita cu el [q][q][q] Ma simt sfarsita, imi vine sa urlu [q][q][q][q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...