Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

PENTRU PAPUSICA...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nu mai am nici o noutate. Eu sunt in aceeasi stare proasta, acum mai bine, apoi mai rau (chiar rau, rau), dar nu mai am nici o varianta. Chiar azi am vb cu sotul meu la telefon (dupa o saptamana de absenta) si imi vb la fel de indiferent si rece, si am discutat putin despre divort. Oricum eu i-am spus ca vreau sa ma impac cu el, si el a zis ca NU NU. Nu mai am alta alternativa decat divortul. Am ajuns la capatul puterilor. Sper ca pe parcurs, Dumnezeu sa-mi dea putere sa depasesc toate suferintele si greutatile care imi apasa sufletul, mai ales pentru ca fac si un mare sacrificiu din cauza lui (nu pot sa va spun despre ce este vorba, scuzati-ma, renunt la ceva pentru el). Sper ca Dumnezeu sa fie langa mine si sa-mi ofere si alte sanse in viata asta, care uneori este atat de nedreapta!!! [q][q] In fine, din partea lui NU MAI EXISTA nici o sansa de impacare. NIMIC. [q][q][q][q][q][q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga papusica, Iti multumim ca ne-ai raspuns, dar chiar ne faceam griji pentru tine. Trebuie sa fii tare si sa treci peste momentul asta. Daca el este rece si indiferent inseamna ca nu mai ai pentru ce sa lupti.Chiar daca renunti la ceva pentru el, acel ceva nu inseamna mai mult decat viitorul tau, mai bine zis decat viata ta. Asa ca, eu cred ca trebuie sa te resemnezi, sa incerci sa vezi viata in roz si fara el si sa te gandesti ca poate chiar Dumnezeu ti-a aratat aceasta cale. Incearca sa vezi acest lucru cu ochi mai buni si zii merci ca nu s-a intamplat lucru asta peste cativa zeci de ani, cand ti-ai fi dat seama ca ti-ai irosit atatia ani din viata alaturi de un om care nu te merita. Eu te pup mult si sa stii ca fetele de pe acest forum sunt intodeauna alaturi de tine! [pup][pup][pup][pup][pup] Ralu-mamica Ioanei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca EL are pe altcineva de renunta cu atata usurinta si seninatate la tine. Eu nu inteleg, inainte de acel week-end in care v-ati despartit el se purta frumos cu tine? Era tandru si iubitor? Prea e subita schimbarea asta in comportamentul lui...Parca abia astepta sa aiba un motiv ca sa te scoata din viata lui... Eu zic sa-l lasi naibii ca nu merita sa-ti faci zile negre pt. o persoana careia nici nu-i pasa de tine. Nu-l mai suna deloc, sau poate doar ca sa stabiliti amanunte pentru divort. Scapa cat mai repede de el si , vorba fetelor, fii multumita ca s-a intamplat acum si nu mai tarziu... Iar despre faptul ca renunti la ceva pentru el, cred ca nu merita, orice ar fi, gandeste-te la tine si la binele tau; iar daca e vorba cumva de un bebe, gandeste-te de mai multe ori inainte de a face o prostie... Te pup si iti doresc tot binele din lume, asteapta, fii calma si va aparea si jumatatea ta - care sa-ti merite dragostea! Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga mea prietena plang alaturi de tine, mai ales ca eu stiu cel mai bine prin cate ai trecut si inainte si dupa casatorie, trebuie sa fii tare, sunt si voi fi alaturi de tine. lasa-l si veziti de viata ta nu merita sa mai plangi si sa suferi din cauza lui, el a ales pe mama lui si nu pe tine, asa ca nu MERITA, mergi inainte esti tanara si iti poti reface viata, ai sa vezi ca vei intalni la un momnet dat persoana care sa te merite si sa te respecte si sa fiti unul in doi. eu cred in destin, si in ceea ce iti ofera el, cu bune si rele, te sun in weekend madalina &ana cristina[hagi][hagi][hagi][hagi][hagi][hagi][hagi][hagi][hagi][hagi][hagi][hagi][hagi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, Ca sa va linistesc, sa stiti ca nu am renuntat la un bb [copil] pentru sotul meu. Cred ca, daca ar fi fost un bb la mijoc, as fi fost si mai distrusa. Dar, din fericire, nu este vorba de un copil. Va pup si va mai tin la curent. PS. Stie cineva ce sunt acelea DAUNE MORALE????? [?][?][?]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...