Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

PENTRU PAPUSICA...


Recommended Posts

Draga papusico,exact la fel am patit si eu,am plans si iar am plans,iar la toti prietenii care ma incurajau le spuneam ca atunci cand vor trece si ei prin ce trec eu sa-mi dea sfaturi.Dar intr-o zi plangand mi-a rasunat in minte vorba unei prietene care nici prietena nu imi era,era o cunostinta,iar ea imi spuse ceva in genul:"vai,nu te recunosc! numai ai respect si incredere in tine? la vremea aceia ma durut ingrozitor vorbele ei,dar am realizat ca are dreptate,te rog sa ma crezi in secunda 2 mi-am revenit,si mi-am zis ca viata e frumoasa si merita traita.Acum sunt casatorita cu un om care ma iubeste mai mult decat viata lui,iar eu stau cateodata si il privesc si nu pot sa cred ca dumnezeu mi-a daruit acest om,iar lacrimile tale nu cad degeaba pe pamant,isi va primi rasplata cuvenita.Daca vrei sa-mi scrii iti dau e-mailul meu natihai@yahoo.com Oricand vei dorii iti stau la dispozitie,te pup si rezista Haida
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Vreau sa va spun ca am vb la telefon cu cumnata mea (sora fratelui lui) si mi-a spus ca a vorbit fratele lui cu el sa il intrebe ce are de gand si daca nu vrea sa se mai gandeasca. Iar el a raspuns ca este mai linistit acum si ca nu il mai intereseaza nimic altceva decat sa-si termine casa inceputa. CE TICALOS [q][q][q][q] !!!!!!!!!!! Ma doare ca se resemneaza asa de usor.OFFFFFFFFFFFFFF.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Papusica, parerea mea este ca nu te merita. In mod sigur are pe altcineva, asa ca nu te mai lupta cu morile de vant. Este foarte bine ca nu ai un pui care sa sufere, asa ca lasa-l fara sa te uiti in urma. Ai incredere in fortele tale si, in mod sigur, iti vei gasi perechea intr-o buna zi. Toate cele bune. Claudia si Alex(4ani).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Papusica, nu te mai framanta atat - are sau nu are pe altcineva- nu asta conteaza, pana la urma. Ia-ti cateva minute si raspunde-TI SINCER la intrebarea "Este EL intr-adevar omul de care ai nevoie?". Ba mai mult, crezi ca este in stare sa-ti creeze un echilibru interior? Traim doar o singura data. Fa si tu ceva pentru tine: aranjeaza-te, cumpara-ti ceva frumos, iesi in oras cu prietenii, fii zambitoare si amabile si, mai ales, nu-l mai cauta pe el sau persoanele din jurul lui. Vei fi surprinsa cum, dupa foarte putin timp, tot EL te va cauta pe tine. Cu toate plansetele si rugamintile tale, nu-l vei intoarce din drum. Arata-i ca esti independenta si ca viata ta nu atarna de a lui. Iti doresc multa tarie si mult curaj. Viata ta nu se termina aici!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu cat e de greu c-am trecut prin asa ceva (din fericire s-a terminat cu bine, dar si daca se termina altfel cred ca mi-era indiferent, asa de obosita eram de-atata durere sufleteasca). Intr-o zi izvorul de lacrimi va seca si cerul se va lumina brusc. Stai sa vina primavara de-a-binelea! O sa reinvii si tu! Garantat! Nu esti mama inca ca sa stii ce-nseamna, dar gandeste-te la mama ta, cat sufera ca te vede asa si ca nu stie cum sa te ajute. Eu la un moment dat, in suferinta aia mi-am zis "ce mama-mia sunt asa kretina?! accept sa-si bata un terchea-berchea, coate goale, matze fripte joc de mine, chiar daca nu voit ci inconstient, dupa ce ai mei s-au chinuit cu mine atatia ani; asta-i lipsa de respect pentru mine, si lipsa de respect pentru ai mei". Frate-miu zicea si el la fel "mai, tu esti cam proasta, nu te supara". Atunci m-am suparat, dar avea dreptate! Ce-ai avut si ce-ai pierdut?! O minciuna, pentru ca o iubire adevarata rezista si sfarama muntii. Si lasa orgoliu deoparte, n-are nimic ca nu sufera acum, nu se stie daca in scurt timp n-o sa regrete amarnic, daca n-o sa stea cu orele la usa ta sa te astepte. Am vazut cazuri! Nici nu-mi venea sa cred! Am ramas interzisa! Ai vazut "Woman on top"? Dom'le, sotia trebuie din cand in cand sa mai stea si deasupra! N-ai cumva ceva anume, un lucru, care crezi ca te tine legata de amintirea lui, ca un fel de vraja? Arde-l si arunca cenusa pe geam. E o simpla autosugestie, dar merge!!! Crede-ma! Gaseste acel lucru care te poate elibera!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca te doare asa de tare. Citesc ceea ce scrii si-mi dau seama ca as simti la fel, m-as chinui la fel. Te rog sa ma ieri ca sunt brutala, dar tipul asta este un mare p.... si merita [bruta]. M-a uluit cat de naspa reactioneaza. Este necopt, bietul de el, daca face confuzia intre el si ai lui. In aceeasi situatie, un fost coleg de-al meu imi spunea : "M-as intoarce la ea, dar le-am promis alor mei." Ce idiot! Nu exagerez chiar deloc cand povestesc. Inseamna ca exista cativa defecti rau pe lumea asta. Stiu ca multa vreme de aici inainte iti va fi aspru si te va ustura sufletul, mai ales pt. il iubesti atat si te simti tradata si inutila. Nu trebuie sa-i fii lui utila, nu trebuie sa te ajute el. EL NU MAI CONTEAZA. Zau! Gandeste-te ca alaturi de un om ca el ti-ar fi fost greu sa imbatranesti. Dupa cum se poarta, n-ai fi avut in el sprijinul si dragostea. Doar colegul de apartament. Mai bine mai devreme. Eu nici nu ma casatorisem la 25 de ani. Ai timp pentru atatea lucruri. Priveste-i cu drag pe oameni. Nu ei au gresit pt. ca tu suferi, ci el si ai lui. Iti recomand sa mergi la un medic homeopat si sa ii spui despre problema ta. Iti va da un tratament, fara indoiala; ei au remedii extraordinare pt. situatii de acest fel. Mergi cu incredere. Xanax-ul nu te ajuta prea multa vreme, iar rana ta nu se va vindeca curand. Te rog sa mergi cat de repede poti! Cu drag, Cu prietenie, L. P.s.: Ma scuzi ca mesajul meu e rupt si incoerent. Sunt bulversata si mi-e greu sa iti spun ceva, pt. ca nu stiu cat te pot ajuta eu. Pentru tine este asa de greu. Iti doresc sa treci peste asta cat mai repede si sa te vindeci.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Veronicai
Vreau sa va spun ca am vb la telefon cu cumnata mea (sora fratelui lui) si mi-a spus ca a vorbit fratele lui cu el sa il intrebe ce are de gand si daca nu vrea sa se mai gandeasca. Iar el a raspuns ca este mai linistit acum si ca nu il mai intereseaza nimic altceva decat sa-si termine casa inceputa. CE TICALOS [q][q][q][q] !!!!!!!!!!! Ma doare ca se resemneaza asa de usor.OFFFFFFFFFFFFFF.
NO COMMENT, draga Veronicai sau papusica (cum preferi) Cred ca este in plus sa-ti mai scriu ceva, fata de ce-am scris inainte atat eu cat si fetele. Cu drag, Danza, mami fericita a lui [copil] Danuz paginuta personala: http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Danza Album:http://www.yamafoto.com/?ref=6599
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...