Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

PENTRU PAPUSICA...


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Veronicai
Cred ca nu imi va trece niciodata dorul asta nesimtit. Vreau sa uit, dar nu pot, vreau sa nu imi fie dor, dar nu pot, vreau sa uit, dar nu pot, vreau sa nu il mai iubesc, dar nu pot. Nici nu mai vreau sa exist in acest moment.
Draga mea, "Dorul asta nesimtit" il simti numai si numai pentru ca te-a parasit. Daca te uiti mai bine inapoi o sa-ti dai seama ca lucrurile oricum nu mai mergeau intre voi, nu esti tu femeia care sa fie pe locul doi, dupa ma-sa! Mai da-l dracu' de impotmolit! Iarta-ma, stiu ca inca il iubesti dar, CREDE-MA!!!!!!!!! o sa vina vremea cand o sa razi de actuala ta "dependenta". Cand un alt barbat o sa-ti ofere flori si dupa cativa ani de iubire o sa te simti rusinata si jenata ca ai suferit atat de mult pentru un asemenea dobitoc! Oricum, eu cred ca se ascunde dupa ma-sa, are pe altcineva sau viseaza la altcineva. Am trecut si eu printr-o situatie similara, si prietenele mele au patit la fel si toate prietenele noastre comune care scriu aici...si toate pot confirma ca imbecilii care ne-au parasit s-au intors la noi. SFAT IMPORTANT!!!!! Eu nu spun sa nu-l mai suni dar te rog sa o mai faci doar o singura data si sa-i spui cam asa: " vino si i-ati lucrurile, ca sigur ma-ta intreaba de ele". Si tot din experienta iti spun ca din acest moment o sa inceapa sa te regrete si o sa-si dea seama la adoua tura de bagaje ca femeie ca tine, nu mai pupa! ia ce medicamnte vrei tu, numai sa fii calma si sa nu incepi sa plangi, umple-ti casa cu flori, ca si cand le-ai fi primit si imbraca ce ai tu mai bun! Daca vrei te si sun ca sa creada ca vorbesti cu un admirator! Intotdeauna merge, crede-ma! Oricum, si daca nu ai sa faci nimic din toate astea, ar fi bine sa nu mai speri la nimic de la el si sa iesi din asta cum sti tu mai bine! Sunt langa tine ! Meelinda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dragele mele prietene Am vrut sa va scriu azi, pentru ca tin sa va spun ca MA SIMT MAI BINE (ceea ce nu credeam nici eu ca se intampla). Nu spun ca sunt foarte bine, dar, cat de cat, mi-am mai revenit, nu mai plang mereu (de fapt nu am mai plans de o saptamana). Ma gandesc la el, mai ales azi, pentru ca pe 17 Martie 2001 ne-am cunoscut noi doi, il visez noaptea mereu, dar incerc sa ma resemnez. De fapt cerd ca m-am resemnat deja. Il mai iubesc dar nu voi mai face nimic pentru relatia noastra (daca se mai poate numi relatie), eu cred ca am facut DESTUL. Asta este. Va multumesc pentru ca ati foat alaturi de mine [grup], sper sa ramaneti si in continuare (sa-mi scrieti) si va mai tin la curent cu ce se mai intampla. Va pup [pup] [flo].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Veronica, BRAVO!!Imi pare bine ca esti mai bine. Ai facut inca un pas spre refacerea totala. Este tare greu, dar pana la urma vei reusi. Nu poti sa nu-l mai iubesti asa dintr-o data, asta este clar, dar faptul asta te va ajuta sa vezi ca tu esti un om cinstit care iubeste cu adevarat si care merita mult mai mult. Noi suntem alaturi de tine! Ralu-mamica Ioanei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Veronica. Ma bucur ca incepi sa-ti revi. Sfatul meu este sa intri acum intr-un coafor si sa te arajezi. Schimba-ti coafura, culoarea la par, orice. Crede-ma ca te vei simti si mai bine. Apoi, ca sa fie tacamul complet, da si o raita prin magazine. Iar seara de ce nu te duci cu o prietena la un local? Crede-ma ca-ti va creste simtitor moralul. Viata merge inainte. Multa bafta! Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by cl
Felicitari Veronica. Ma bucur ca incepi sa-ti revi. Sfatul meu este sa intri acum intr-un coafor si sa te arajezi. Schimba-ti coafura, culoarea la par, orice. Crede-ma ca te vei simti si mai bine. Apoi, ca sa fie tacamul complet, da si o raita prin magazine. Iar seara de ce nu te duci cu o prietena la un local? Crede-ma ca-ti va creste simtitor moralul. Viata merge inainte. Multa bafta! Claudia
ASA AM REUSIT SI EU SA TREC PESTE TOT!!! ITI RECOMAND SI EU CALDUROS SA INCERCI!!!! REZULTATE GARANTAT MIRACULOASE
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pentru cuvintele voastre. Inainte de Paste ma vopsesc roscat inchis cu suvite blonde (acum sunt bruneta spalacita), saptamana viitoare ma inscriu la o sala de fitness impreuna cu o prietena. Cat despre iesitul in oras, asta este cel mai tragic, pentru ca NU AM CU CINE SA IES. Nu am nici o prietena. Nu exista printre voi cineva care nu are ce face cateodata????? [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Veronicai
Va multumesc pentru cuvintele voastre. Inainte de Paste ma vopsesc roscat inchis cu suvite blonde (acum sunt bruneta spalacita), saptamana viitoare ma inscriu la o sala de fitness impreuna cu o prietena. Cat despre iesitul in oras, asta este cel mai tragic, pentru ca NU AM CU CINE SA IES. Nu am nici o prietena. Nu exista printre voi cineva care nu are ce face cateodata????? [flo]
DE UNDE ESTI? UNDE STAI? ZI MAI MULTE....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata dragele mele, Acum am vesti proaspete pentru voi. Aseara a venit sotul meu cu ultimele haine pe care le mai aveam la el, si toate cadourile care mai le avea de la ai mei. Am discutat cu el si maine (joi 20.03.2003) mergem sa ne prezentam la tribunal pentru prima infatisare la divort. Dar altceva am sa va spun, EL, iubirea vietii mele, arata groaznic, a slabit ingrozitor de tare (nu l-am mai vazut de o luna), si-a lasat mustata din nou (o daduse jos de dragul meu), era tras la fata si avea niste cearcane de toata frumusetea. Am iesit cu el pe holul blocului (oricum am fost vesela si indiferenta [q][q][q][q][q][q][q][q], la suprafata) si l-am luat in brate, iar in acel moment el si-a lipit obrazul de al meu si a oftat. Am crezut ca mi se rupe inima. L-am luat in brate , am vrut sa il sarut, el s-a ferit, dar apoi a vrut si el (din greseala mi-a atins un san si retras mana cu o viteza uluitoare). Imi este mila de el pentru ca stiu ca sufera MULT si nu are cu cine sa vorbeasca si cui sa ii spuna ce este in sufeltul lui. Am vorbit putin despre serviciul lui, despre ce mai face, dar se vedea pe fata lui ca in inima lui este jale. Oricum m-a dat peste cap. De ce oare nu vrea DELOC sa lupte!!!! Revin mai tarziu daca imi mai aduca aminte de ceva. Sunt din Bucuresti si stau in zona MOLL.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea, Am urmarit trista ta poveste si am considerat ca este cazul sa iti spun si eu ce gandesc. Unchiul meu divorteaza,doua dintre cele mai bune prietene ale mele la fel,deci chiar daca nu trec eu prin asa ceva nu exista zi sa nu vad suferinta unor oameni care poate nu au facut cea mai buna alegere in viata.Au deja toti ani multi de casnicie, ani care nu au fost prea fericiti. Tu cel putin esti la inceput de drum si decat sa ai o viata nefericita mai bine spui STOP. Daca ai impresia ca sufera din cauza ca nu mai este cu tine esti naiva.Unii barbati(pt ca nu toti sunt asa)dau dovada de slabiciune si mult orgoliu tocmai atunci cand nu trebuie.Asa cred ca este si el,poate ca este prea obosit sau scumpa lui mama nu prea il ingrijeste....dar daca tu erai cauza facea ceva pana acum ,orice.... Asa ca trebuie sa continui ceea ce ai inceput sa fii tare si sa iti spui in fiecare zi ca undeva acolo este cineva care sa te merite. Eu nu pot decat sa iti fiu alaturi si daca ai nevoie de o prietena sunt aici oricand.Ma poti gasi pe mail oanamarchezi@msn.com sau pe yahoo pe Id:robertmarchezi. te rog sa nu eziti sa ma cauti chiar daca esti mai bine acum pentru ca intradevar tu ai nevoie acum de prieteni sa treci peste ceea ce va urma. Astept vesti de la tine mai ales ca stam aproape una de cealalta,eu locuiesc pe Mihai Bravu aproape de Dristor. Pupici si capul sus(doar esti o luptatoare nu?) OANA si [copil] CRISTI http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=oanamarchezi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Veronica, tine-te tare si nu renunta, abia iti ridicasei putin moralul, nu trebuie sa vina el sa ti-l strice. Fetelor care sunt alaturi de Veronica, ce daca nu suntem in aceeasi zona cu ea, hai sa ne dam un punct de intalnire si sa scoatem fata in oras, voi ce spuneti. Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...