Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

PENTRU PAPUSICA...


Recommended Posts

Vero, o [flo] pentru tine de imbarbatare si sa stii ca nu viata ta e de rahat ca tu ai iubit cu inima curata, viata lor e de rahat ca au suflet mic si josnic, nu stiu sa aprecieze fericirea si sa se bucure de cei dragi. Pupicei, Oana [cheers] [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Veronicai
Dragele mele, Nu stiu ce sa va spun, nu stiu ce sentimente m-au incercat azi. Am fost acolo la ora 08.30, la Buftea, printr-o ninsoare teribila (exact sentimentul care era si in sufletul meu), nestiind ce ma astepta (ma simteam de parca ma-s fi dus la spanzuratoare). Am fost singura si as fi avut aceeasi pretentie si de la el. Bineinteles ca a venit cu mamica lui, pretextand ca el nu cunoaste bine avocatul si mama lui DA. In fine, am asteptat de la ora 09.00 pana la ora 12.00 sa vina avocatul, mama lui (nu stiu prin ce minune) ne-a lasat singuri si s-a dus sa stea la baroul de avocati. Am discutat despre MULTE chestii, mi-am dat seama ca intr-adevar este contributia 100% a mamei lui la despartirea noastra. Insa ce vreau sa va spun este ca sunt MAI LINISTITA (ceea ce nu-mi vine sa cred si nici nu ma asteptam la acest lucru) dar asta este. M-am convins ca S-A TERMINAT. Am semnat o hartie in care spunea ca este din culpa comuna, dar tot a vrut avocatul lui sa ma traga in piept, undeva la mijlocul hartiei scria ca este "Exculsiv vina paratei". I-am aruncat pixul si am spus ca eu nu semnez asa ceva. Au corectat si au scris CULPA COMUNA si atat. A ramas sa ne mai prezentam pe data de 11 aprilie pentru a venii cu un martor si GATA. SE TERMINA TOT. Doamne ajuta-ma si fii alaturi de mine, da-mi putere si liniste sufleteasca.[q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q] Ce viata de rahat!!!!!!!!!!!!!!! Va multumesc pentru ca sunteti alaturi de mine si sper sa fim impreuna si dupa toata aceasta "poveste". Va pup si vorbim luni mai multe.
Eu stiu un caz asemanator. Dupa pronuntarea divortului, EL si-a data seama ca nu poate trai fara ea si a facut tot posibilul sa fie impreuna. Se pare ca a realizat ca nu poate trai doar cu mama. EU CRED CA O SA VA IMPACATI LA PUTIN TIMP DUPA DIVORT. INTRE TIMP CAPUL SAU!!! FII BARBATA, ZOE! Hai ca trecem noi si peste asta PUPICI CATALINA & MAMA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu stiu un caz d-asta. Exista, dom'le, mototoli d-astia de barbati. In cazul despre care vorbeam, maica-sa l-a despartit de doua neveste. Omul a fost nefericit toata viata, n-a reusit sa iasa de sub fustele maica-sii, ca altfel nu se explica de ce se imbata pana uita de el, si-n final a murit de ciroza pe la 43 de ani. De prima nevasta l-a despartit pentru ca era prea lenesa ... cika. Pen'ca le cumparase ea apartamentul avea voie sa se bage ... cika. In urma divortului a pierdut apartamentul. Nici a doua nevasta n-a fost mai buna. Iar divort, iar pierdut apartament, sau parca doar jumatate din el. Nu-mi mai aduc aminte cu care dintre neveste, parca cu prima, a avut s-un copil, un baietel. Dar maica-sii nu i-a pasat ca-i desparte. Ba chiar vroia copilul! Ca-l iubea foarte mult! Acum a ramas singura pe la 70 de ani, si fara baiat si fara nepotel! Si sta si plange, are grija de sotul ei paralizat, care o blesteama pentru ce le-a facut! A ajuns-o blestemul! Mi-e mila de ea, dar se pare ca Dumnezeu nu bate cu parul!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa-ti zic: Veronica, imi pare rau ca nu poti sa-l ajuti sa vada dincolo de maica-sa, de fapt nu vrea sa te lase sa-l ajuti, mai ales ca exista iubire intre voi, din cate am inteles. Nici o alta nevasta n-o va multumi mai mult pe maica-sa, si povestea se va repeta. Din pacate pentru el!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai scumpo ca inceputul e bun! Esti BRAVO, chiar daca ti se sfasie inima!!! Tine-o tot asa!!!!! Mai tarziu iti va fi mai usor si nu uita ca nici noi nici Dumnezeu nu te-a uitat! Iesi cu fetele de pe forum, care sunt atat de dragute si ti-au dat intalnire, fa cunostinta cu lumen oua daca nu ai prietene. Fa-ti o lume a ta si uita de el, care te-a incatusat practic in cetatea ma'sii!!! Cu drag, Danza, mami fericita a lui [copil] Danuz paginuta personala: http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Danza Album:http://www.yamafoto.com/?ref=6599
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor sunteti niste dragute. Dar eu ma intreb de ce de la un minut la altul trec prin diferite stari de spirit: ba sunt nervoasa, ba imi vine sa plang, ba ma bucur ca am scapat de cosmar, etccccccccc. Nu stiu cum naiba sa imi mai controlez starile astea!?!??!?!?! Ma apuca un dor cateodata de imi vine sa alerg cu bratele deschise catre EL. OFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF. Ziua de vineri m-a dat peste cap, mi-a ravasit sentimentele din nou, iar am somnul tulburat de tot felul de vise legate de EL. Nu stiu ce sa mai zic.[xx(] [:(][:(][:(][:(][:(][:(][:(][:(]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Este normal mai copila sa fi ravasita si sa te gandesti la el. L-ai iubit si este normal sa suferi acum ca v-ati despartit, dar tu trebuie sa fi tare si sa nu uiti ca ai tot sprijinul nostru.Nu ezita sa ne ceri sfatul si noi vom fi alaturi de tine. Viata nu se invarte in jurul barbatilor ai sa vezi si oricum cred ca la sufletul pe care-l ai[:D] iti vei gasi adevarata dragoste care sa te inteleaga si sa te sprijine si mai ales care va fi alaturi de tine si nu langa fusta mamei. Te rog ai grija de tine si incearca sa-ti revii fiinca viata continua si fara el[:X][pup] Sunt alaturi de tine si daca ai nevoie de ceva nu ezita sa ma contactezi. Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[dual][dual][dual][dual][dual][dual][dual][dual] Draga mea Trebuie sa fii tare, asa cum si tu mi-ai spus nu se merita sa ne amagim pentru nimeni, situatia ta e mai grava decat a mea insa eu cred ai curajul sa mergi mai departe si cu FRUNTEA SUS. te pupici si sunt alaturi de tine madalina si [copil]Ana Cristina [grup][grup][grup][pup][pup][pup][pup][pup][:I][:I][:I][si-eu][si-eu][si-eu][si-eu]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...