Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

despre ragade


Mugur

Recommended Posts

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Au trecut cele 3 zile de pauza in care am combinat laptele muls cu laptele praf. Azi e ziua cea mare: trecem din nou pe alimentare la san. Vitamina A s Bpanthen au facut minuni. Sper ca totul sa reintre in normal. Sotia vrea sa fiu si eu de fata cand ii da prima oara. Daca ii mai face vreo rana m-am nenorocit...Azi noapte m-am trezit cam la 1 ora 2 ore. Din fericire, bebe ia rapid in greutate 50-60g pe zi. Ionut
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa spun ca inteleg situatia, eu am avut pana la 2 luni rani infioratoare.M-am dat cu toate alifiile degeaba, si am facut o psihoza de mi-era frica sa pun pe Sofia la san, se chinuia vreo 20 de minute saraca...dar e din cauza ca bebe e pus gresit la san.Copilul trebuie sa prinda foarte adanc sanul, cat mai mult din areola, si sanul trebuie susitinut cu o mana, de fapt pozitia buna e sa pui palma pe torace si cu degetul 2( aratatorul)sa tragi in jos sanul, ca sa se ingusteze bucata pe care o baga bebe in gura.Eu asa am facut si a fost mai bine.Dar iti spun, a fost infiorator, insa n-am dat lapte praf deloc. Mult succes si nu mai dati lapte praf ca se nenoroceste sistemul digestiv la bebel Sabina & Sofia Galagia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri cand am ajuns acasa am avut o surpriza! Neplacuta. Fara sa ma asculte, Flori si-a pierdut rabdarea si l-a pus din nou la san pe bebe, acesta a supt in forta si acum are iar un san ranit. Totul era ok, bebe sugea bine la biberon lapte muls, cate 120ml la 7 mese pe zi... si iar a avut dureri cumplite... Mi-a promis ca nu-l mai pune deloc, chiar daca o sa-i treaca ranile... Sa speram ca o sa fie bine... Acum ii dam doar lapte muls. Dar sa stiti ca a tolerat bine laptele praf NAN. De dormit doarme bustean cate 3-4 ore, e foarte cuminte. Si a inceput sa zambeasca din ce in ce mai des cand ma vede pe mine sau pe Flori.[:D][:D][:D][:D][:D] Si l-am scos si afara in port-bebe. Doarme tot timpul cand e afara...Ii place [:D][:D][:D][:D][:D] Ionut
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mugur, nu te supara, dar cred ca tu ar trebui sa o incurajezi sa alapteze, mai ales ca asa cum au scris atatea fete - neplacerile astea trec, iar despre beneficiile alaptatului - cred ca nu mai e nevoie sa zic nimic! Cat crezi ca o sa tina lactatia daca e stimulata numai de muls? Si vad ca deja te-ai consolat - bebe a acceptat laptele praf! Fiecare face cum crede ca e mai bine, pana la urma, dar impresia mea cand ai scris mesajul asta a fost ca vrei pareri care sa o ajute pe sotia ta sa treaca peste perioada asta si sa poata continua alaptatul! [flo] Numai bine la mamici si la bebici!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Ela: Nu vrea sa mai alapteze...., cu productia de lapte stam bine 250ml la un muls. Cand ii spun sa il puna pe bb la san imi arata sinul distrus acum cateva zile si se streseaza rau... Cred ca o sa incerc peste vreo saptamana, sa se mai linisteasca apele...[mariaj] Ionut
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...