Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sarcina si alergiile


valery

Recommended Posts

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[biz]Uite ca vin eu cu ceva informatii.....eu sunt alergica la praf, polen si par de pisici si caini(la astea doua mai slab). Alergia se manifesta intai cu stranut, te mananca ochii si nasul apoi daca e mai tare alergenul incepe sa se inrosesca fata si urechile ma mananca pielea din zona decolteului..... Cat am fost insarcinata am fost o fericita nu s-au manifestat nici una din cele enumerate mai sus. Dupa ce am nascut au reaparut toate. La Rares (bb al meu de 7 luni si 3 saptamani) am observat la un moment dat ca ii tot apar bubulite pa fatuca, am crezut la inceput ca e de la mancare, dar am ajuns la concluzia ca e de la praf. Asa ca aspir in fiecare dimineata, chiar si de cate doua ori pe zi, aerisesc dimineata camera si seara daca nu e foarte frig afara. Si cel mai important de cate ori dau cu aspiratorul sau sterg praful pe el trebuie sa il scot din camera ca de nu ii apar bubulitele foarte repede si i se inrosesc ochisorii si stranuta. Dar nu e neaparat sa faca forma de alergie asmatiforma, uite al meu nu mi-a fost nici macar racit vreodata. Tratament pentru alergie nu se da la bb mic. Cam dupa 1 an si jumatate se poate face test pentru alergii (asa am inteles de la doctorita) si tratament pe la 2 ani, acum il dou cu unguente ca: Clotrimazol (e cel mai bun din cele incercate pana acum), Pivalat si mai sunt cateva de care nu-mi aduc aminte acum. Toata smecheria cu alergia e sa il pazeasca de cauza si asa nu va avea efecte.[bang] Pupici de la mami Camelia si bb Rares http://webshots.community.com/user/cameliac ``````````` Just hope ```````````
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...